2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Az Eintracht Frankfurt a Német Kupa döntőjében

Az Eintracht Frankfurt már döntős a labdarúgó Német Kupában. Détári Lajos egykori csapata az elődöntőben hazai pályán 1-0-ra győzte le az Arminia Bielefeld együttesét. A gólt Amanatidisz szerezte a 16. percben. A másik ágon a St. Pauli szerdán este fogadja a Bayern Münchent.
A szombati Bundesliga mérkőzés egyetlen góljának szerzője, Heiko Westermann is a pályán volt Dr. Markus Merk játékvezető kezdő sípszavának felhangzásakor Frankfurtban. Vasárnap amerikai futball mérkőzést rendeztek a Commerzbank-Arénában, ami sajnos meglátszott a talaj minőségén. A körülmények a hazaikat zavarták kevésbé, negyedóra múltán Amanatidisz (fotó) révén megszerezték a vezetést. Az osztrák Stefan Lexa ugratta ki nagyszerű labdával a leshatáron a görög csatárt, aki elhúzta a labdát a kétségbeesetten kifutó Hain kapus mellett és hálóba helyezett. A vendégek védője, Bernd Korzynietz hiába futott hátra, már nem tudott menteni a vonal előtt, 1-0 a házigazdáknak. Egy perccel később Vata egyenlíthetett volna, de okos lövése elkerülte a kaput.A szünetig már nem változott az eredmény, Eintracht-előnnyel vonultak pihenőre a felek a drukkerek többségének legnagyobb örömére.

A második játékrészre egy cserével futottak ki a vendégek, a fiatal Michael Fink helyett a még fiatalabb Daniyel Cimen kapott lehetőséget. A vendégek szakvezetője azonban a folytatásban hiába használta fel mindhárom variálási lehetőségét, és hiába nyomott csapata az utolsó 20-25 percben, nem sikerült betalálni a hazai kapuba. Maradt az 1-0-ás eredmény, ami azt jelenti, hogy 18 év után játszhat ismét DFB-kupa finálét a Frankfurt. Az akkori döntőben a volt világválogatott Détári Lajos szerezte az egyetlen gólt, ami a trófeát jelentette az Eintrachtnak.

DBF-kupa, elődöntő:

Eintracht Frankfurt-Arminia Bielefeld 1-0 (1-0)
Frankfurt, Commerzbank-Arena, 50 000 néző. vezette: Dr. Markus Merk
Gól: Amanatidisz (16.)
Eintracht Frankfurt: Nikolov - Csa Du-Ri, Russ, Vasovski, Ochs - Huggel - Lexa (Jones, 72.), Köhler - Weissenberger (Cimen, 62.) - Amanatidisz, Meier
Arminia Bielefeld: Hain - Korzynietz, Westermann, Gabriel, Schuler - Fink (Pinto, 46.), Kauf, Kucera - Vata (Dalovic, 76.), Boakye, Maszmanidisz (Zuma, 63.)

Április 12.
20:30, FC St. Pauli-Bayern München

Krónika Hírszolgálat/sportforum.hu

Parádés DAC-siker élőben

Fennállása óta először szerepelt a győri Integrál-DAC élő televíziós mérkőzésen hétfőn. Tovább olvasom