2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Az edző önkritikája

Tento-ETO–Komló 32–25 (15–8) Győr, NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, 800 néző. V.: Hurick, Stefanek (osztrákok). Tento-ETO: GERHÁTH – IVÁNCSIK 4, Bősze 2, KONKOLY 5, Herbert 1, SZABÓ P. 13/2, Kovács
Bakos Dávid
1. Cs.: Tatai (kapus), Bakos 2, Nyikes 1, KÁNYAI 1, Remete, Horváth Sz. 2, Cziráki. Edző: Tóth László.
Komló: Pókos – KALOCSAY 5/2, Dömös, Papp 4, NAGY 5, Tolsztih 1, Egri 5. Cs.: Szabó, Mészáros (kapusok), Kékesi 3, Kis G. 2. Edző: Váczi Sándor.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2. Kiállítások: 12, ill. 4 perc.

Villámrajtot vett a Tento-ETO, s öt perc után már 3–0-ra vezetett. A komlóiak igyekeztek tapadni a zöld-fehérekre, de ez csak hellyel-közzel sikerült a vendégeknek. A háromgólos különbség szinte végig megvolt a két gárda között, sőt, a játékrész közepén még jobban elhúzott a nagyszerűen irányító Konkoly és a gólerősségét tavalyról átmentő Szabó vezérelte győri csapat. A szünetig egészen hétig nőtt a hazai előny, így nyugodtabban vonulhattak pihenőre Tóth László tanítványai.
Fordulás után hamar gólt lőtt a Komló, válaszul három gyors győri gól érkezett. Aztán mintha elvágták volna, a győriek védekezésben szétestek, s ezt kihasználva többször is feljöttek a vendégek. Szerencsére négynél közelebb nem jutottak.
A győri védekezési hibákban nyilván szerepet játszott, hogy Tóth edző folyamatosan cserélgette játékosait – tehette, bár benne volt a szorosabb állás lehetősége is. Mikor azonban igazán izgalmassá válhatott volna a csata, egy-egy jól helyezett Szabó-bomba mindig a Komló kapujában landolt.
Egy félidei remek játékának köszönhetően végül is magabiztosan győzött a Tento-ETO a sereghajtó ellen. Ezzel az őszi hatgólos vereségért is visszavágtak Konkolyék.
Tóth László: – Elnézést kérek a közönségtől, a második félidő az én hibám volt. Úgy gondolom, a sportban csak az tud teljesíteni, aki játékban van, így minden játékosomnak lehetőséget adtam.
Váczi Sándor: – Nagyon sokat kell még tanulnunk, szerencsére a rájátszásig még bőven van időnk a hibák kijavítására.
A férfi NB I további eredményei: Százhalombatta–Cegléd 30–30 (12–15), Pestszentlőrinc–Veszprém 22–40 (10–19), Orosháza–Pécs 29–25 (15–12), Békés–Tatabánya 29–30 (15–15). A női NB I-ben: DVSC-Valdor–Dunaferr 25–27 (14–14).