2017. 02. 24. péntek - Mátyás 7°C | 10°C Még több cikk.

Az Audi-ETO simán verte a Dunaújváros csapatát is - képgaléria

Az Audi ETO KC 34–22-re győzött hazai pályán, az Egyetemi Csarnokban a Dunaújváros ellen a női kézilabda NB I 17. fordulójában.
GYŐRI AUDI ETO KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 34–22 (16–11)
Győr, Egyetemi Csarnok, 1500
néző. V: Őri, Szalayné

GYŐRI ETO:
LUNDE – Orbán Adrienn 2, K. Bulatovics 1, Görbicz 6 (4), LÖKE 6, E. Amorim 2, Korsós 3. Csere: Herr O. (kapus), Tervel, KOVACSICS 4, HORNYÁK D. 5, Bognár-Bódi, SOÓS 4, Hornyák Á., Sirián 1. Edző: Ambros Martín

DUNAÚJVÁROS:
Vig – Hosszu 1, Gera 2, FERLING 2, TAKÁCS D. 4, BULATH 6 (3), Vincze 2. Csere: Csapó, Pisák (kapusok), Rádl 1, Kővári, Vadász 2, Palotás, Ferenczy 1 (1), Ács 1, Berta. Edző: Mátéfi Eszter

A címvédő Audi-ETO rendkívül könnyedén nyert a vendég Dunaújváros ellen a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Az első támadások kimaradtak mindkét oldalon, Orbán az 5. percben lőtte a meccs első gólját, majd Ferling egyenlített. Megpróbált nem leszakadni a vendégcsapat, ám ez nem sikerült, a félidő végére 16–11-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

Az első gólt Soós lőtte a második játékrészben, majd Görbicz egy hetest értékesített (18–11). Vadász góljára Amorim válaszolt egy nagy bombával, majd Löke váltotta gólra Görbicz álompasszát (20–12), majd kilencgólos is lett a különbség. Az utolsó előtti percben Hornyák Dóra egy hosszabb gólcsendet tört meg, majd az utolsó percben is az ő góljával növelte előnyét az ETO. Újabb gól már nem született, tucatnyi góllal 34–22-re nyert a címvédő a meccs előtt a tabellán negyedik Dunaújváros ellen.

Ambros Martín: – A mérkőzés nehezebb volt, mint azt a végeredmény mutatja. Keményen megdolgoztunk a sikerért, de ezt kell folytatnunk, hiszen még nem vagyunk a legjobb formánkban.

Mátéfi Eszter: – A csapatom becsülettel végigküzdötte a mérkőzést, az ETO ennyivel jobb volt.

Az eredmény alakulása.
4. perc: 0–0. 13. p.: 6–4. 21. p.: 10–7. 35. p.: 20–12. 45. p.: 25–18. 51. p.: 30–20

Kiállítások:
–, ill. 10 perc
Hétméteresek:
4/4, ill. 5/4

Az Audi-ETO simán verte a Dunaújváros csapatát is - fotók: Bertleff András

A női kézilabda NB I 17. fordulójában a Dunaújváros együttesét látja vendég a Győri Audi-ETO. Hajrá győri csajok!

Ambros Martín együttese szerdán 45-16-ra diadalmaskodott az MTK otthonában, most a táblázat 4. helyén álló Dunaújváros érkezik a zöld-fehérekhez.

"A hétközi meccsen nagyon elégedett voltam a csapatom teljesítményével, ez a szint, ezt várom szombaton is. Kellemetlen védekezése van a Dunaújvárosnak, erre mindenképp oda kell figyelni. Koncentrált játékra lesz szükségünk!" - nyilatkozta a vezetőedző a klub hivatalos oldalán.

Hosszú és Cseh is győzött a Flanders Kupa első napján

Cseh László 200 m vegyesen diadalmaskodott perccel, ugyanitt Földházi Dávid hatodikként végzett. Tovább olvasom