2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 21°C | 31°C Még több cikk.

Az Audi-ETO Békéscsabán is nyert: döntőben a győri lányok

A győri csapat idegenben is könnyedén, 30–22-re nyert a Békéscsaba ellen a bajnoki elődöntőben: így 2–0-ra megnyerte a párharcot.

Békéscsaba–Audi-ETO 22–30 (9–14)
Békéscsaba, női NB I, elődöntő, 2. mérkőzés, 1800 néző. V.: Horváth P., Marton.

Békéscsaba:
TÓTH ZS. – Bódi 5/1, Nyikolajenko 3, Rácz 4, Tóth K. 2, SZEKERES 5, Kelemen 1.
Cs.: Veress, Futaki (kapusok), Hajduch, Gávai, Cifra 2, Kovács A., Zsilák. Edző: Mátéfi Eszter.

Audi-ETO: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 6, Hornyák 1, Görbicz 3/3, Spiridon 2, Amorim 3, Vérten 1.
Cs.: OGUNTOYE (kapus), KOVACSICS 4/2, Bradeanu 3, Orbán 3, Mayer 3, Hosszu 1/1.
Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 3/1, ill. 8/6. Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

A párharc végeredménye: 2–0 az Audi-ETO javára.

A két csapat korábbi találkozóin az első félidő rendre szoros játékot hozott, így most is erre lehetett számítani. Különösen annak fényében, hogy a győrieket nyilván nemcsak lelkileg, hanem fizikálisan is megviselte a Valcea elleni BL-elődöntő. A kiesés mellett ugyanis egy hosszú buszút is várt a zöld-fehérekre, ezért a játékosok csak hétfőn reggel kerültek ágyba, vagyis egy napja volt mindössze a címvédőnek, hogy ráhangolódjon a találkozóra.

Ennek ellenére remekül kezdett az ETO, a csabaiak első találatára a 8. percig kellett várni, s a 13. percben is egy gól árválkodott a hazaiak neve mellett, miközben a győriek hétszer is eredményesek voltak. A játékrész második felében rendezte a sorokat Mátéfi Eszter, így tanítványai feljebb zárkóztak, de igazán megközelíteni nem sikerült Görbiczéket. A legszorosabb állás a 26. percben alakult ki, ekkor 11–8 volt a címvédő győriek javára, de a szünetig még megtoldotta ezt az előnyt két góllal az Audi-ETO.

Fél óra választotta már csak el a vendégeket attól, hogy a női bajnokságban idén „debütáló" rendszerben kiharcolják a fináléba kerülést, míg a hazai szurkolók talán csak titkon bíztak abban, hogy lesz harmadik meccs vasárnap. Fordulás után azonban hamar lelohasztotta a viharsarki szurkolók kedélyállapotát a jóval esélyesebb győri gárda, hiszen bő tíz perc elteltével 21–12-re elhúzott. A zsinórban dobott három csabai találat csak fellángolásnak bizonyult, a hajrára 26–15-ös eredménnyel fordultak a csapatok. Az Audi-ETO-nak nem okozott gondot megszereznie második, döntőt érő győzelmét a Békéscsabával szemben.
A folytatás május 2-án Győrben, ahol az ugyancsak az egyik fél két győzelméig tartó bajnoki fináléban a Debrecen lesz az
Audi-ETO ellenfele.

Mátéfi Eszter: –  Innentől kezdve mi most már a bronzmérkőzésre koncentrálunk.
Konkoly Csaba: – Végig uraltuk a mérkőzést. Örülök, hogy elkezdtünk kijönni a BL-elődöntő okozta letargiából.
Amorimot és győri társait nem tudták feltartóztatni a hazaiak.

Így látták a mesterek

Konkoly Csaba:
– Végig uraltuk a mérkőzést, támadásban és védekezésben egyaránt. Örülök, hogy elkezdtünk kijönni a BL-elődöntő okozta letargiából.

Mátéfi Eszter: – Gratulálok a győrieknek a döntőbe jutáshoz. Innentől kezdve mi most már a bronzmérkőzésre koncentrálunk.

Az Audi-ETO ellenfele a döntőben a Debrecen csapata lesz.

A két nyert mérkőzésig tartó bajnoki döntő, és a 3. helyért zajló párharc mérkőzésnapjai: május 2., 9., 15. (ha szükséges).

Arany Ászok Liga döntő: Győri Audi ETO KC - DVSC-Korvex.

A 3. helyért: Váci NKSE - Mondi-Békéscsaba.

Egy döntős már van a női bajnokságban, hiszen hétfőn este a Debrecen másodszor is legyőzte a Vácot, s ezzel bejutott a fináléba, ahova ma este a címvédő Audi-ETO is követheti, amennyiben győz.
Az első összecsapást 32–24-re nyerték a zöld-fehérek, akik nem sikerélménnyel a hátuk mögött érkeznek a találkozóra, miután a hétvégén kikaptak a BL-elődöntőben.

Konkoly Csaba vezetőedző szerint azonban az élet nem állt meg, menni kell tovább, s lehetőleg már most ki kell vívni a döntőbe jutást.

„Egyértelműen a győzelem a célunk, nem is lehet más. A szezon során nem először kerülünk olyan szituációba, hogy magunkat kell erősítenünk, s kirángatnunk a gödörből. Két éve, mikor a Zvezda ellen ennél kedvezőbb helyzetből elveszítettük az elődöntőt, akkor is felálltunk a padlóról, s megnyertük a bajnokságot. Remélem, most is hasonló lesz a forgatókönyv, s a szerdai győzelem gyógyírt jelent a BL-kiesésünkre. Nem lesz könnyű meccs, a Békéscsaba jól, keményen védekezik, az idei találkozóinkon az első félidő rendre szoros eredményt hozott, várhatóan így lesz most is. Bízom azonban abban, hogy ahogy korábban, úgy most is sikerül végül felőrölnünk az ellenállásukat, s nem lesz harmadik összecsapás, mert az azért nem hiányozna nekünk" – mondta Konkoly Csaba.

• 3. lux 2010. április 23. 10:02
    „Szép beszólás, gratula !!! :)
    ""CSAKAZETO""”
  • 2. kisokoska 2010. április 22. 08:59
    „Szép volt lányok. Gratulálok az egész csapatnak és vezetőjüknek.

"Mátéfi Eszter: - Innentől kezdve mi most már a bronzmérkőzésre koncentrálunk." Kedves Eszter! Eddig ugyan mire koncentráltak? Csodában lehet hinni, csakhogy csodák nincsenek!”
  • 1. maraton 2010. április 21. 20:57
    „Szép volt csajok!!!!!!!!!”

Férfi kosárlabda: előnyben a ZTE

Vereséggel kezdte a rájátszást a Soproni KC a férfi kosárlabda NBI-ben. Meszlényi Róbert csapata a… Tovább olvasom