2018. 06. 25. hétfő - Vilmos 14°C | 22°C Még több cikk.

Az ászok nélkül sem ment

Univer-Kecskemét–Soproni Ászok 88–75 (18–21, 21–15, 23–14, 26–25) Kecskemét, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, 800 néző. V.: Szabó, Téczely.
Univer: Hajdu 5, McDANIEL 14/3, MADISON 23/6, TANÁCS 14, Gambiroza 9/3. Cs.: Bovánovics 7, MÉRÉSZ T., Takács, Nagy, Horváth Cs. 6. Edző: Molnár Csaba.
SÁKC: Bogdán 6, HORVÁTH Á. 22/12, Walke 16/6, Sajni 6, GLISOVIC 17/3. Cs.: Stan 4, Kolarics 4, Posch. Edző: Szalai János.
Amint az várható volt, amerikai légiósai, Parker és Wiley nélkül utazott el az összecsapásra az Ászok. Az előjelek ettől függetlenül is a hazaiak számára voltak kedvezőek. Ehhez képest a tartalékos soproniak kezdtek jobban, az esélytelenek nyugalmával bátran, felszabadultan játszottak. Horváth Ákos vezérletével nem kis meglepetésre, ám megérdemelten vezettek a soproniak az első negyedet követően. A második játékrészben Horváth megkapta negyedik személyi hibáját, Szalai érthető módon lecserélte, s a sörgyáriak játéka szétesett.
Jól kezdte a második félidőt is a soproni együttes, ám a harmadik negyedben egy 14–2-es szakaszt produkált az Univer. Nem egész másfél perccel a lefújás előtt 7 pontra jöttek föl a soproniak, kezdett „meleggé" válni a helyzet. A végjáték azonban a hazaiaknak sikerült jobban.
Molnár Csaba: – Tartalékos ellenfelünk remekül küzdött és nagyon megnehezítette a dolgunkat.
Szalai János: – Büszke vagyok a fiúkra, hogy így küzdöttek. Ha nem lejtett volna ennyire a hazai pálya, akkor úgy érzem, még szorosabb lehetett volna a mérkőzés.