2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 2°C Még több cikk.

Az AC Milan győzött a milánói rangadón

Az AC Milan nyerte az olasz bajnokság milánói rangadóját az Internationale ellen. A német bajnokságban a Werder Bremen győzött a Hertha otthonában.
Az AC Milan Claudio Serginho góljával győzött az Internazionale ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának rangadóján és átvette a vezetést a tabellán.

AC Milan-Internazionale 1-0 (1-0)
gól: Serginho (12.)

Az éllovas Juventus hazai pályán csak döntetlent ért el a Bologna ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában.

Juventus-Bologna 1-1 (0-0)
gól: Iuliano (86.), illetve Signori (65., 11-esből)

Az állás:
1. AC Milan 25 pont/11 mérkőzés (26-8), 2. Juventus 25/11 (19-6), 3. Internazionale 23/11, 4. Lazio 21/10, 5. Bologna 19/11, 6. Chievo 18/10

*

A Lisztes Krisztiánnal felálló Werder Bremen győzött a Hertha BSC otthonában a német labdarúgó Bundesliga szombati "magyar rangadóján", s ezzel a harmadikról a második helyre lépett előre a tabellán. A mérkőzés egyetlen találatát a brazil Ailton szerezte, aki Lisztes beadása után fejelt a 10. percben Király Gábor kapujába. A házigazdáknál Dárdai Pál nem lépett pályára.

Az éllovas Bayern München magabiztosan nyert a sereghajtó Kaiserslautern ellen, s ezzel megerősítette vezető helyét.

Bundesliga, 14. forduló:
Hertha BSC-Werder Bremen 0-1 (0-1)
g: Ailton (10.)
VfL Wolfsburg-Borussia Dortmund 2-0 (1-0)
g: Klimowicz (19., 55.)
Arminia Bielefeld-Bayer Leverkusen 2-2 (1-1)
g: Wichniarek (26., 84.), illetve Brdaric (17.), Zivkovic (69.)
Borussia Mönchengladbach-VfL Bochum 2-2 (0-0)
g: Demo (56.), van Hout (58.), illetve Hashemian (86.), Graulund (90.)
FC Schalke 04-Hansa Rostock 2-2 (2-0)
g: Sand (6.), Mpenza (39.), illetve Wibran (51.), Prica (86.)
VfB Stuttgart-Hannover 96 3-0 (1-0)
g: Amanatidisz (35.), Hleb (54.), Stefulj (73., öngól)
1. FC Kaiserslautern-Bayern München 0-2 (0-2)
g: Ballack (9.), Santa Cruz (16.)

Az állás:
1. Bayern München 32 pont, 2. Werder Bremen 26, 3. VfB Stuttgart 24 (24-15), 4. Borussia Dortmund 24 (19-11), 5. FC Schalke 04 23, 6. Hertha BSC 22

mti

Rangadók hétvégéje: Milan–Inter és Real–Barca

Szombaton az olasz labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában az AC Milan és az Internazionale már… Tovább olvasom