2017. 05. 22. hétfő - Júlia, Rita 13°C | 25°C Még több cikk.

Autósport - Horváth Bocira emlékeznek

Szeptember 13-án 13. alkalommal rendezi meg az Arrabona Rally Club az egykori versenyzőtárs emléke előtti tiszteletből a Horváth Boci-emlékversenyt az écsi Rábaringen, melyet a Céltrans Rally Sprint Bajnokság részeként ezúttal a Metabond-kupáért írtak ki.
Akit egyszer megcsap a benzin gőze, megfertőződik egy életre – így volt ezzel Horváth László is, az a győri fiatalember, aki az 1990-es évek végén kezdte ralis pályafutását. Sikeres volt, többször állt a dobogó legfelső fokán, mindig élvezte az emelkedett adrenalinszintet, a versenyeken átélt pillanatokat. Boci – ahogyan mindenki hívta – mindig segített annak, aki kérte. Ha úgy hozta a sors, pályabíró vagy technikai mentő volt egy-egy versenyen. Amikor szükség volt a munkájára, akkor nem versenyzőként ment el a rendezvényekre, hanem segítőként.

Számára csak az volt a lényeg, hogy ott lehessen. Tizenkét évvel ezelőtt váratlanul elhatalmasodott rajta a szörnyű kór, mely nem sokkal később el is vitte, azóta fentről nézi a versenyeket.

Azok, akik 2002-ben elbúcsúztak Lacitól, többségében minden évben kint vannak a Rábaringen. Jönnek, teszik a dolgukat, mert így biztosan nem merül a feledés homályába Horváth László emléke.

Idén az emlékverseny szombaton szlalomversennyel indul, aztán délután öt órakor a bemelegítő körrel veszi kezdetét a viadal, majd fél hétkor kezdődik a nagy küzdelem. Ötször kell teljesíteni a nyolc és fél kilométeres pályát. Az utolsó autó előreláthatólag hajnali két órakor gurul át a célvonalon.