2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Ausztrál Open: Davenport nyert, Davigyenko feladta

Az orosz Nyikolaj Davigyenko a 35 Celsius-fokos hőségben, légzési problémák miatt a harmadik játszmában feladta az amerikai Andy Roddick elleni negyeddöntős mérkőzését a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon.
Davenport hatalmas csatában nyert

Az igazsághoz tartozik, hogy a második helyen kiemelt tengerentúli sztár ennek ellenére is nagyon közel állt a háromszettes sikerhez.

A nők negyeddöntőjében a legelőkelőbb helyen rangsorolt, világelső amerikai Lindsay Davenport hatalmas, 2 óra 33 perces csatában, a döntő játszmát 9:7-re megnyerve diadalmaskodott a hazai közönség előtt szereplő, 24. születésnapját csütörtökön ünneplő Alicia Molik ellen.

Szintén óriási izgalmakat hozott a francia Nathalie Dechy és a svájci Patty Schnyder összecsapása, amelyet végül előbbi játékos nyert meg.

A két győztes egymás ellen találkozik majd az elődöntőben.

Eredmények, negyeddöntők:

női egyes:

Davenport (amerikai, 1.)-Molik (ausztrál, 10.) 6:4, 4:6, 9:7
Dechy (francia, 19.)-Schnyder (svájci, 12.) 5:7, 6:1, 7:5

férfi egyes:
Roddick (amerikai, 2.)-Davigyenko (orosz, 26.) 6:3, 7:5, 4:1-nél az orosz játékos feladta

Szávay Ágnes jól szerepel

Szávay Ágnes egyesben előbb legyőzte párostársát, a cseh Nikola Frankovát, majd vele diadalmaskodott az ausztrál Bridget Healy, Megan Price duó ellen a juniorok között a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság 2. fordulójában

Junior nők, 2. forduló:

egyes:

SZÁVAY ÁGNES (12.)-Frankova (cseh) 6:0, 5:7, 6:4

páros:
Frankova, SZÁVAY ÁGNES (cseh, magyar, 6.)-Bridget Healy, Megan Price (ausztrál) 6:0, 6:2