2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Australian Open: Babosék kikaptak a párosok döntőjében

Babos Tímea a kanadai Gabriela Dabrowskival az oldalán vereséget szenvedett az ausztrál nyílt teniszbajnokság junior versenyének pénteki leány páros döntőjében.

január 29.

Babosék az első helyen kiemelt kettős a Jana Cepelova, Chantal Skamlova szlovák duótól kaptak ki.

Eredmények

juniorok:

leány páros, döntő: Jana Cepelova, Chantal Skamlova (szlovák)-Babos Tímea, Gabriela Dabrowski (magyar, kanadai, 1.) 7:6 (7-1), 6:2

korábban:

fiúk, egyes, elődöntő: Sean Berman (ausztrál)-Fucsovics Márton (6.) 7:6 (7-5), 6:3

női páros, döntő: S. Williams, V. Williams (amerikai, 2.)-Black, Huber (zimbabwei, amerikai, 1.) 6:4, 6:3

később:

férfi egyes, elődöntő: Federer (svájci, 1.)-Tsonga (francia, 10.) 9:30 ó

január 27.

Egyesben óriási csata után a negyeddöntőben véget ért a soproni Babos Tímea melbourne-i menetelése, párosban viszont döntőt játszhat az Australian Openen.

Hiába volt meccslabdája, végül a már a traralgoni torna elődöntője óta folyamatosan „jelentkező" nyaksérülése, illetve a cseh Kristyna Plisková együttesen kifogott Babos Tímeán az Australian Open juniorversenyének negyeddöntőjében. Az SVSE tehetsége, aki minden nap végén hosszan tartó rehabilitációs kezelésen esik át, 166 perces csatát vívott a felnőtt világranglistán nála 67 hellyel magasabban jegyzett cseh hölggyel. Mindössze egy ponttal (118:119) nyert kevesebbet riválisánál, másodszor azonban nem tudott szetthátrányból fordítani az Australian Openen.

Az első játszma szinte szervaháború volt, három bréklabdát és egy bréket láthattak a nézők, utóbbit 4:4-nél Plisková hajtotta végre, és végül 6:4-gyel övé lett a szett. A folytatásban mélyről jött vissza Babos, hiszen Plisková már 4:2-re is vezetett, utána azonban csak a magyar lány nyert gémet, és 62 perces küzdelemben egyenlített.
A döntő felvonás álomszerűen indult. Babos villámgyorsan elhúzott 3:0-ra, 5:4-nél pedig mérkőzéslabdához is jutott. Plisková azonban hárította, majd sorozatban három gémet nyerve kiharcolta a legjobb négy közé kerülést. A 4:6, 6:4, 5:7-es vereséggel a soproni lánynak egyesben véget ért az első Australian Openje, három győzelem és egy vereség a mérlege.

Párosban viszont még jó esélye van a százszázalékos mutató megőrzésére, hiszen a kanadai Gabriela Dabrowski oldalán már finalista. Az első kiemelt egység a negyedikként jegyzett norvég, chilei duót, az Ulrikke Ekeri, Camila Silva kettőst verte meg 7:5, 6:2-re. A torna során mindössze egy játszmát vesztő Babos, Dabrowski páros a döntőben a szlovák Jana Cepelová, Chantal Skamlová duóval találkozik. A leendő rivális szintén egy szettet vesztett Melbourne-ben, viszont egy meccsel kevesebbet játszott, a negyeddöntőben ugyanis játék nélkül jutott tovább.

Január 26.

A juniormezőnyben induló Fucsovics Márton és Babos Tímea is sikerrel vette egyesben a harmadik fordulót az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon.

A hatodik helyen kiemelt Fucsovics két sima szettben győzte le az argentin Renzo Olivót, míg az elsőként rangsorolt Babos háromszettes meccsen nyert az orosz Anna Marenko ellen.

Így mindkét magyar a legjobb nyolc közé jutott. Fucsovics a negyeddöntőben az ausztrál Benjamin Mitchell-lel, Babos pedig a – párosban éppen általa legyőzött – cseh Kristyna Pliskovával találkozik.

Babos Tímeára ma még egy párosmeccs is vár, a magyar teniszezőnő a kanadai Gabriela Dabrowski oldalán az amerikai Ester Goldfeld, Madison Keys duó ellen játszik Melbourne-ben, a tét az elődöntőbe jutás.

JUNIOROK, FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ
Fucsovics Márton (magyar, 6.)–Renzo Olivo (argentin) 6:3, 6:3

JUNIOROK, NŐI EGYES, 3. FORDULÓ
Babos Tímea (magyar, 1.)–Anna Marenko (orosz) 6:4, 6:7, 6:1

Január 24.

Babos Tímea az egyesben aratott vasárnapi győzelmét követően párosban is a második körbe lépett az Australian Openen.

Egyesben nyert, párosban vereséget szenvedett az első fordulóban Fucsovics Márton a juniorok mezőnyében az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A hétfői játéknapon pályára lépett a fiatalok között Babos Tímea is, aki egyesben aratott vasárnapi győzelmét követően - a viadal honlapja szerint - párosban is a második körbe lépett.

Eredmények, juniorok:

fiúk, egyes, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Fucsovics Márton (magyar, 6.)-Alekszandr Rumjancev (orosz) 6:1, 6:0

fiúk, páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Justin Eleveld, Jannick Lupescu (holland)-Daniel Berta, Fucsovics Márton (svéd, magyar, 1.) 6:2, 7:6 (9-7)

lányok, páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Babos Tímea, Gabriela Dabrowski (magyar, kanadai, 1.)-Szeung Jon Hong, Ozaki Risza (dél-koreai, japán) 6:3, 6:1

Január 23.

Győzelemmel kezdte meg szereplését a juniorok között az Australian Openen Babos Tímea.

Az első helyen kiemelt magyar lány két szettben verte meg a hazai közönség támogatását élvező, ausztrál Ashling Sumnert.

A 17-es pályán lejátszott meccs első játszmáját a magyar lány simán hozta 6:1-re. A folytatásban szorosabban alakult a mérkőzés, ám a rövidítést 7–2-re a soproni lány nyerte meg, így továbbjutott. Babos a következő körben a lengyel Sandra Zaniewskával mérkőzik meg.

• 3. meksz 2010. január 29. 11:23
    „tornacipő
    Senkit nem pocskondiáztam.Csak egy kérdést tettem fel.A hozászólásoddal magadat minősítetted.”
  • 2. tornacipő 2010. január 29. 09:44
    „majd te mondod meg mit hova tegyen a szerkesztő
    és ha megnéznéd, láthatnád hogy 24-e óta frissül a hír, én is itt követem, az hogy mi volt legutóbb 22 óráje fenn van, nyilván akkor volt címlapon is
    de azért csak pocskondiázd tovább a szerkesztőt <moderálva>”
  • 1. meksz 2010. január 29. 09:34
    „Tisztelt Szerkesztő Úr!A cikket miért dugják el? Csak a győzelemről kell címlapon beszámolni?”