2018. 02. 26. hétfő - Edina -13°C | -2°C Még több cikk.

Australian Open - A világelső Nadal feladta a negyeddöntőt

A 16-szoros Grand Slam-győztes, tavaly döntős spanyol az ötödik szettben, 0:2-es állásnál jelezte, hogy combproblémák miatt nem tudja folytatni a meccset.
A világelső  Rafael Nadal feladta negyeddöntős mérkőzését kedden a horvát Marin Cilic ellen az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A 16-szoros Grand Slam-győztes, tavaly döntős spanyol az ötödik szettben, 0:2-es állásnál jelezte, hogy combproblémák miatt nem tudja folytatni a meccset. A 31 éves Nadal előzőleg a negyedik  játszmában, 4:1-es hátrányban ápolást kért, ezután már csak egy  gémet tudott nyerni, sántikált, és láthatóan fájdalmakkal  küszködött. A találkozó így is 3 óra 50 percig tartott.

A spanyol Rafael Nadal sajtótájékoztatót tart, miután feladta negyeddöntős mérkőzését.
Fotó: MTI/AP/Mark Baker

"A harmadik szettben kezdtem el érezni a combomat, aztán amikor  a negyedikben egy rövidítésre rohantam a hálóhoz, rosszabbra  fordult a helyzet" - idézte fel a történéseket a 2009-es  melbourne-i bajnok.

Nehéz elfogadni, hogy elveszett a lehetőség az  elődöntőbe jutásra, majd a küzdelemre egy fontos trófeáért

- tette hozzá Nadal, aki a 2010-es Australian Openen ugyancsak a  negyeddöntőt adta fel sérülés miatt Andy Murray ellen.

A mallorcai játékos utóbbi három versenye visszalépéssel  zárult: novemberben térdproblémák miatt nem állt ki a párizsi  negyeddöntőjére, majd egy meccs után távozott a londoni  ATP-világbajnokságról.

A 2014-ben US Open-győztes Cilic ellenfele a négy között a brit  Kyle Edmund lesz.

Eredmények, negyeddöntő:
    férfi egyes:
    Cilic (horvát, 6.)-Nadal (spanyol, 1.) 3:6, 6:3, 6:7 (5-7),  6:2, 2:0-nál Nadal feladta
    korábban:
    Edmund (brit)-Dimitrov (bolgár, 3.) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4

női egyes:
    korábban:
    Mertens (belga)-Szvitolina (ukrán, 4.) 6:4, 6:0
    később:
    Wozniacki (dán, 2.)-Suarez-Navarro (spanyol)

Kézilabda Magyar Kupa: mutatjuk kik mérkőznek meg egymással az 5. fordulóban

A mérkőzéseket február 7-én játsszák. Az innen továbbjutók már a négyes döntőbe kerülnek. Tovább olvasom