2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Audi ETO KC-FTC 45-37

Kézilabda - Az Audi-ETO hozta a papírformát, és hazai pályán legyőzte a Ferencvárost. A játék nem a remek védekezésről szólt: A hazaiak 37 kapott góllal is fölényesen nyertek. Képgaléria.

Győri Audi ETO KC-Budapest Bank FTC 45-37 (21-16)
Női kézilabda NBI., 5. forduló

Audi ETO KC: Pálinger – Mravikova 9, Bradenau 4, Görbicz 7/2, Spiridon 4, Hornyák 1, Vérten 8. Csere: Herr O. (kapus), Tomori 7, Herr A. 3/1, Mayer 2, Kovacsics.
Vezetőedző: Konkoly Csaba .

FTC: Sidorova – Berta 8, Németh Cs. 2, Szucsánszki 6/2, Szamoránszky P. 5, Zácsikova 8/2, Szabó E. 3. Csere: Erdélyi(k), Kenyeres 3, Szamoránszky A. 1, Szádvári 1.
Vezetőedző: Elek Gábor.

60. perc: Zácsikova után Görbicz, megint büntetőből. 45-37 a vége.

59. perc: Görbicz ejti át Erdélyit hetesből. 44-36.

58. perc: Vérten szépen teszi középre Mayernek. A beálló a kapus feje fölött lövi el a labdát. 43-36.

56. perc: Görbicz öt gólos. 42-36.

55. perc: Kenyeres Fanni keménysége gólt ért. Mravikova ezúttal középről, felállt fal ellen. 41-36.

54. perc: Páros kiállítás. Szamorányszky Anikó és Hornyák Ági ment le.

53. perc: Berta másolja az előzőt. 40-35. ETO-időkérés. Konkoly Csaba nem dícséri meg a lányokat.

52. perc: Berta klasszikus szélső-góljával: 40-34.

51. perc: Eladja a labdát a Fradi, ezt Mravikova köszöni meg egy góllal, aztán jön Szamoránszky Anikó. 40-33.

50. perc: Zácsiková küldi el egy lövőcsellet a védőfalat, majd dob ziccerből gólt. 38-32.

49. perc: Herr Anita lövi be a Mayer lerántásáért megítélt hetest. Zácsiková öt gólnál tart. 38-31.

47. perc: Németh találatára Mayer Szabina válaszol. 37-30.

Óriási rohanás, néha érthetetlen kapkodás látható mindkét csapattól. Sok a gól, ez a meccs nem a kimagasló védekezésről szól...

46. perc: Herr Anita átlövésből, Szádvári a bal szélről. 36-29.

45. perc: Berta lövi a huszonhetedik Fradi-gólt. 34-27. Tomori és újra Berta. 35-28.

43. perc: Németh Csilla a jobb, Vérten a bal szélről...csak más csapatban. Zácsiková, Herr Anita és Szamoránszky is gólt szerez. 33-26.

40. perc: Emberhátrányban az ETO. Pálinger véd, majd Görbe "cunderez". Szucsánszki hatodik találatánál tart. 31-23.

39. perc: Zácsiková értékesít egy hetest. 30-21.

Nincs egyszerű dolguk a nézőknek a Magvassyban, ha követni akarják a meccs állását. A két eredményjelző mást mutat.

38. perc: Görbicz lendületből, a jobb felsőbe lő, majd Vérten a kapu közepébe ejt. Tíz gól a különbség. 30-20.

37. perc: Pálinger véd, indít, Mravikova pedig gólt lő. Kenyeres is ezt teszi a túloldalon. Vérten ötödik találatát szerzi. 28-20.

35. perc: Tomori átlövésből, Szamoránszky Piroska beállóból. 26-19. Közben Elek Gábort figyelmeztetik a bírók.

34. perc: Kenyeres- Mravikova-Szamoránszky gólok a nagy rohanásban. 25-18

33. perc: Ebben a félidőben még csak Tomori lőtt gólt. 24-16.

31. perc: Tomorié az első két gól a második játékrészben. 23-16.

Az első félidőban az ETO akarata érvényesült, bár a fiatal játékosokból álló Ferencvárosnak voltak jó pillanatai.

30. perc: Vértent indítja Pálinger. Gól, és egy kiállítás a Fradiból. Németh Csillát küldik ki. 21-16. Ezzel vége az első félidőnek.

29. perc: Bradeanu passzából Spiridon eredményes. 20-15. Szucsánszki csökkenti négyre a különbséget. 20-16.

28. perc: Pálinger védi Szucsánszki hetesét, majd Tomori lövi be első gólját. A választ Szamoránszkytól kapja a Győr. 19-15.

27. perc: Mravikova nem tud hibázni volt csapata ellen. 18-14.

25. perc: Berta góljával háromra jön fel a Fradi. Konkoly Csaba időt kér. 17-14.

24. perc: Vérten és Szabó. 17-13.

22. perc: Zácsiková hetesből, Mravikova Pálinger indításából lő gólt. Berta szerzi a Fradi tizenkettedik találtát. 16-12.

21. perc: Ez is ritka kézilabda meccsen: Az első kiállításra 21 percet kellett várni. Szucsánszkit küldték ki.

20. perc: Hornyák első gólja ma. 15-10.

19. perc: Görbicz megy át a falon könnyedén, a ziccert is így oldotta meg. Bera a túloldalon a szélről, Szucsánszki indításból talál a kapuba. 14-10.

18. perc: Spiridon után megint Szucsánszki. 13-8.

17. perc: Zácsiková lövi a hetedik Fradi-gólt. 12-7.

16. perc: Kenyeres rutinja jól jött. Szép passz Szamoránszkynak, aki nem hibázza el. 12-6.

15. perc: Görbicz színez ki egy gólt. Ez olyan "Görbiczes" lett... 12-4. Szabó Melinda találata kevésbé látványos, de jól jön a Fradinak. 12-5.

13. perc: Spiridon Zácsikovával a nyakán fordul le, és lő gólt. Mravikova is ezt teszi csak a szélről a következő ETO-támadásból. 11-4.

12. perc: Szucsánszki földről, lendületből. Bombagól. Bradeanu megszerzi negyedik találatát. 9-4.

11. perc: Bradeanu akcióból, Szucsánszky hetesből lő gólt, majd jön Mravikova. 8-3. Elek Gábor időt kér.

A mérkőzésen telt ház van a Magvassyban, remek a hangulat, pörgős a játék.

9. perc: Határozott ETO-védekezés, leindítás, Vérten-gól. 6-2.

8. perc: Bradeanunak jó a zárás, hatalmas gól a jobb felsőbe. Gyorsan jön a válasz. Szabó Edina eredményes. 5-2.

6. perc: Előbb Görbicz kihagy egy hetest, majd ad középre egy gyönyörű passzt Spiridonnak. A következő támadásból Mravikova is betalál. 4-1.

3. perc: Egyelőre a Ferencváros sem cserél támadás-védekezés között. Sidorova véd, előtte Szabó Edina, Zácsiková, Szucsánszky, Szamoránszky, Németh és Berta játszik. Vérten juttatja vezetéshez a Győrt. 2-1.

2. perc: A Fradi első találatát az ex-ETO beálló Szamorányszky Piroska lövi. 1-1.

1. perc: A Fradi kezdi a meccset. Az ETO védekező csapatában Pálinger előtt Mravikova, Hornyák, Bradeanu, Spiridon, Görbicz és Vérten a pályán. A hazaiaké az első gól, ezt Bradeanu szerzi. 1-0.

A forduló rangadójára már melegítenek a csapatok. A találkozót a Dobrovits Csaba- dr. Tájok Péter játékvezetői kettős dirigálja. A vendég Ferencváros fehér, az ETO fekete szerelésben lép pályára.

Vezetőedző: Elek Gábor

A hétközi, Dunaferr elleni meccs után ismét egy olyan találkozó vár az Audi-ETO-ra, mely két éve még a bajnokság egyik csúcsrangadójának számított. Ma már egyértelműen a győri csapat számít az esélyesnek a Ferencváros ellen. A vasárnapi összecsapással kapcsolatban azonban Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője szokott óvatosságával fogalmazott:

„Azért nem lesz ez olyan könnyű meccs, mint azt sokan esetleg gondolják. Tény, a hazai pálya előnye mindenképpen mellettünk szól, s a játékoskeretünk is erősebbnek tűnik, de mindez nem elég, ezt a pályán érvényre is kell juttatni. Fontos lesz, hogy a felállt fal ellen minél kevesebb hibával játsszunk, mert a lerohanása a Fradinak nagyon erős. Nagyon oda kell figyelni Szucsánszkira, Zácsikra, Kenyeresre és Szamoránszky Piroskára. Az ő semlegesítésük komoly koncentrációt igényel. Összességében bízom a csapatban, s ha úgy játszik, mint Dunaújvárosban az első harminc perc során, akkor nem lehet gond a két pont begyűjtése" – mondta a győri szakvezető, aki csak Rotis-Nagyra nem számíthat.

• 8. valaki1 2008. október 01. 18:41
    „szerintem meg Katival se vitték többre, mint az előző években...”
  • 7. nagy@ 2008. szeptember 29. 16:10
    „Szerintem Pálinger nélkül szart se érnek”
  • 6. Clau1122 2008. szeptember 29. 15:38
    „Megérdelelték a lányok a győzelmet,küzdöttek,és az eredmény magáért beszél!
    csak így tovább!!!!”
  • 5. 621 2008. szeptember 29. 06:30
    „A második félidő kb. 13-15. percétől kezdve a a lányok nem töltöttek, csak lőttek ahogy szokták mondani....A védekezés - Orsinál is - valahogy kiesett az emlékezetből... Nagyon üdítő volt viszont Mayer Sz. játéka... Nem Dokics, de nagyon reménytkeltő...
    Hajrá AUDI!!!!”
  • 4. artie 2008. szeptember 28. 20:56
    „Kovacsicz a Móni, nekünk most Kovacsicsunk van, aki Anikó...”
  • 3. Ati9696(ugyanaz) 2008. szeptember 28. 19:25
    „Szép volt csajok!!! megérdemeltétek”
  • 2. Atika96 2008. szeptember 28. 19:21
    „Hajrá Győr!!!”
  • 1. majorosistvan 2008. szeptember 27. 12:34
    „Rotis-Nagyra mikor lehet már számitani!”

Ördögien játszó soproniak

Kosárlabda - A Soproni sÖrdögök csapata nagyszerű teljesítménnyel megnyerte a Göcsej-kupa nemzetközi… Tovább olvasom