2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 11°C | 21°C Még több cikk.

Audi ETO: első hely

Első helyen végzett az Audi-ETO a Sparkassen Ladies’ Cup 2010 elnevezésű tornán.
Konkoly Csaba együttese a hatcsapatos viadalon a csoportkörben a Bayer Leverkusen ellen kezdett, s 11–11-es félidőt követően 22–20-ra győzött. A zöld-fehérek legeredményesebbje Gros volt hat találattal, Görbicz, Bradeanu és Orbán 3–3, Vérten és Amorim 2–2, Kovacsics, Hornyák, valamint Spiridon 1–1 gólt lőtt.

A második találkozón a francia Metz ellen az első félidő után – a meccsek 2-szer 25 percesek voltak – még 15–14 volt a győrieknek a vége 27–26 lett a franciáknak. A gólokon Görbicz (7), Spiridon (5), Vérten (4), Amorim (4), Bradeanu (2), Orbán (2) és Gros (2) osztozott.

A magyar bajnok is csoportmásodik lett, s az elődöntőben azzal a román Oltchim Valceával mérkőzött, mely a győri Szabella-kupán legyőzte a zöld-fehéreket. Ezúttal sikerült a visszavágás: 8–12-es első játékrészt követően 27–25-re nyertek Görbiczék. A győri irányító 11 góllal a mezőny legeredményesebb játékosa lett. Orbán négy, Vérten és Hornyák három-három, Bradeanu és Spiridon két-két, Kovacsics és Gros egy gólt szerzett.

A fináléban a német Thüringer HC várt az Audi-ETO-ra, s a szünetben egy kicsit meg is lepte az esélyesebb győri csapatot, hiszen 12–11-re még náluk volt az előny. A végén azért érvényesült a papírforma. A vége 22–21 lett, s ezzel a győriek megnyerték a tornát. Az utolsó meccsen Orbán és Amorim öt-öt, Gros négy, Vérten, Görbicz, Kovacsics két-két Szegedi és Hornyák egy-egy ízben avatta fel a németek kapusát.

Döntetlent ért a mezőnyfölény: Győri ETO FC-MTK 1-1

Nem tudott mit kezdeni második félidei fölényével az ETO az MTK ellen. Az ETO 1-1-es döntetlent játszott Garami József csapatával. Tovább olvasom