2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Audi ETO: Éjszakai örömünnep Győrben! (képek és videó)

Kézilabda - Ezüstérmes lett a női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC. Az idegenbeli két gólos győzelem után a Viborg három találattal nyert a mieink ellen a Veszprém Arénában, egy drámai befejezést tartogató mérkőzésen. Szép volt lányok!

A Győrbe este hazatérő Audi ETO KC csapatát, mint az új magyar bajnokot és a világ második legjobb csapatát órákon át ünnepelték a szurkolók.

Nézzék meg helyszíni videónkat a szombat éjszakai örömünnepről.

AUDI ETO - VIBORG HK 23-26 (10-14)

Női kézilabda Bajnokok Ligája-döntő, visszavágó

Konkoly Csaba: "Az első félidőben a Viborg lerohanó játékának - bár alaposan felkészültünk belőle- nem találtuk az ellenszerét. A kidolgozott helyzeteinkbe a végén mindig hiba csúszott. Rengeteg ziccert és hetest rontottunk el. A hajrában vesztett helyzetből felálltunk, a végjátékot mi nyertük, de összességében ez nem volt elég a Viborg ellen. Gratulálok a dán kézilabda fejlődéséhez, igyekszünk velük lépést tartani."

Pálinger Katalin: "Büszke vagyok a csapatra. Hosszú út vezetett a döntőig, de megérdemelten jutottunk el a fináléba. A csapat elbírta azt, hogy Bradeanu, majd Görbicz is hiányzott a keretből. Tudtuk, hogy a Viborg maximálisan felkészül ellenünk, és nem fog annyit hibázni, mint a dániai meccsen. Fájó dolog egy döntőt elveszíteni, de úgy gndolom emelt fővel hagyhattuk el a pályát."

Henriette Mikkelsen: "Boldogok vagyunk, hogy sikerült egy ilyen remek csapat ellen nyerni. Külön öröm, hogy egy hazai vesztes meccs után álltunk talpra és lettünk elsők a BL-ben."

Kristine Lunde: "Jó meccs volt, nagyon elfáradtunk. Tudtuk, hogy legalább három góllal kell nyernünk, és ezt óriási küzdelemben tudtuk is hozni. "

Jakob Vestergard: "Fantasztikus meccs volt, egy fantasztikus csapat ellen, fantasztikus hangulatban. Nagyon fárasztó volt a finálé. "

Görbicz Anita: „Hazai pályán szerettünk volna nyerni, szerettem volna ott lenni a pályán és segíteni a lányoknak, jövőre újra megpróbálunk eljutni a döntőbe és nyerni. Az elején kicsit görcsös volt a támadójátékunk, de aztán összeállt. Gratulálni kell a lányoknak, hogy eljutottak idáig."

Kovacsics Anikó:Nagy eredményt értünk el, de nagyon kevés hiányzott a győzelemhez, és ez igencsak bántó. A védekezésünk nem állt össze, és ez sajnos megbosszulta magát. Lehetne rágódni a hibákon, de nincs értelme. Eljutottunk a ziccereki, ám ott akadályba ütköztünk, Haraldsen nagyon jól védett."

Sinka László: „Dráma! A lehető legkisebb különbséggel dőlt el a BL-döntő. Fantasztikusan küzdött a Győr, de sajnos ez is kevés volt. Ha végig sikerült volna nyomás alatt tartani a Viborgot, talán összejött volna a várva várt diadal."

Vanyus Attila:Tudtuk, hogy nehéz lesz. Nem tévesztett meg bennünket az idegenbeli siker, azonban a Viborgban több tartalék volt."

Kovacsicz Mónika: „Nem sok lehetőséget kaptam, de így is nagyon örülök a BL-címnek. Gratulálok a Győrnek, nagyon kicsin múlott, hogy ne mi, hanem ők nyerjenek."

A hazatérés után. Fotók: H. Baranyai Edina

60. perc: Hetest kapunk. Herr Anita a kapufára ejti. Fél perc a végéig. Támad a Viborg. Labdát szerzünk. Kovacsicsot lökik. Időn túli szabaddobás. Vége. Bajnokok Ligája győztes a Viborg...

59. perc: Gólig engedik támadni a bírók a Viborgot. Nielsen talál be. 23-26.

58. perc: Újabb hetes. Herr Anita lőheti. Góóóóól, a bal alsóba! 23-25. Időt kér a Viborg.

56. perc: Kovacsics harcol ki egy hetest. Herr Anita ejt! Góóóól! 22-25.

55. perc: Mravikova ziccere marad ki.

54. perc: Althaus is megkapja a harmadik kiállítását. Piros lap. A hetest Herr Anita a bal felsőbe bombázza. 21-25.

53. perc: A két közéspső védekezőnél nyílik szét a fal. Jurack a gólszerző. 20-25.

52. perc: Herr Anita hetesgóljával 20-24.

50. perc: Kovacsics hetese kimarad. Mravikova szerez labdát, leütik. A bírók visszaadják a labdát a dánoknak. Konkoly Csba reklamálásért két percet kap. Herr Anita jön le. Kristine Lunde batalál. 19-24.

49. perc: Pálinger bravúr, Vérten gól! 19-22. Kristine Lunde is betalál. 19-23.

47. perc: Herr Anitától kap nagy passzt Spiridon. Góóól! 18-21. Hornyáknak összejött a harmadik kétpercese. Piros lappal végleg kiáll. Jurack értékesíti a hetest. 18-22.

45. perc: Totogatjuk a labdát. Kovacsics bevállalja a befejezést. Óriási gól. 16-21. Skov szó szerint kiüti Kovacsicsot. Misi ápolás után folytatja. Skov kimegy két percre. Spiridon-góóóóóól!!! 17-21. Minden eddiginél hangosabb a "HAJRÁ ETO!"

44. perc: Kristine Lunde megy ki két percre. Ez volt a második büntetése. Kovacsics belövi a hetest! 15-21.

42. perc: Hibázunk támadásban. Mikkelsen rohan, és nem hibázza el a lahetőséget. 14-21.

41. perc: Nielsen maradt egyedül beállóban, szemtől-szemben Pálingerrel. A kapus a győztes.

40. perc: Nielsenre későn lépünk ki. 14-20.

39. perc: Jurack kap egy "sapkát" Tomoritól. Támadhatunk. Tomori bombáját védi a kapus.

38. perc: Kristine Lunde emelkedik. Hatalmas gól a bal felső sarokba. 13-19. Mravikova-gól! 14-19.

37. perc: Kovacsics négy gólos!!! Zúg a lelátón a Mindent bele!" 13-18.

36. perc: Aaen a bal szélről préseli a kapuba a labdát Pálinger és a kapufa között. 12-18. Jurack megkapja második két perces büntetését.

34. perc: Kapuscsere. visszajön Pálinger. Skov lőtt gólt. 12-17.

33. perc: Bvó Misi!!! Hatlmas gól jobb átlövőből! 12-15. Nielsenre nem figyelünk. 12-16.

32. perc: Tomori észreveszi a lehetőséget, hogy középen, három védekező között ziccerig mehet. Gól! 11-14. Rögtön jön a válasz. Kristine Lunde. 11-15.

31. perc: Herr Orsi nagy védésével kezdődik a második félidő.

H. Baranyai Edina galériája

30. perc: A Viborgé volt a félidő utolsó támadása. Nincs belőle gól. A dánok néggyel vezetnek a szünetben.

29. perc: Jurackot állítják ki. Kovacsics belövi a büntetőt! 10-14.

27. perc: Időt kér a Viborg. Zhai átlövi a falat. 9-14.

26. perc: Kovacsics a bal alsó sarokba lövi a hetest! 9-13.

25. perc: Iszonyatosan keményen, inkább durván védekezik a Hypo. Osztják a pofonokat. Mikkelsen megint indulhat. Gól. 8-13.

24. perc: Újra Mravikova. Most átejti a kapust! 8-11. Jurack is betalál.

23. perc: Mravikova kap a jobb szélen labdát Spiridontól Hangya visszahúzza a lövést a rövid alsóba. 7-10. Mikkelsen nem tud hibázni. Öt gólos. 7-11.

22. perc: Hibázunk támadásban. Mikkelsen indul, és laza gólt lő. 6-10. Kristine Lunde kap két percet, miután a jobb horoggal leüti Tomorit. Konkoly Csabának is kiosztanak a bírók egy sárgát, reklamálásért.

20. perc: Varzaru első gólját szerzi, Konkoly Csaba pedig időt kér. 5-9. Kimarad a Viborg lehetősége. Vérten csökkenti a hátrányt. Nagy gól a bal szélről. 6-9.

18. perc: Jurack megy fel. Későn lépünk ki. Gól. 5-7. Ziccert hibázunk, indulnak, Mikkelsen háromra növeli a Viborg előnyét. 5-8. Althaus is a második kétpercesét kapja.

17. perc: Öt mezőnyjátékossal is marad a nyitott védekezés az ETO-nál. Pálinger véd!

16. perc: Althaus teríti le Kovacsicsot. Kiállítás és hetes. A böntetőt Misi is a kapufára lövi. Három hetest hibáztunk el a háromból.

15. perc: Szerencsénk van, de ez a gól is egyet ér. Kovacsics lövése lepattan a kezekről, éppen Vérten elé. Orsi belövi a bal szélről! 5-6.

13. perc: Tomori lövése megpattan a blokkon, a kapus véd. Hornyák a második kétpercesét szedi össze. A hetest Skov értékesíti. 4-6. Összesítésben iksz, de még nagyon az elején járunk.

12. perc: Tomoritól kap nagy labdát beállóban Spiridon. Gól! 4-4. Pálinger védi Althaus ziccerét. Jók vagyunk! Skov azért betalál. 4-5.

11. perc: Hornyák kap két percet. Emberhátrányban az ETO.

9. perc: Mikkelsen kapja a falban középen a labdát. Nagyon egyedül maradt, be is lövi. 3-4. Hornyákot rántja le Kristine Lunde. A hetest Tomori vállalja be. Ejtés. Megint a felső léc ment.

8. perc: Tomorit faragják a védekező játékosok. Mégis átmegy a falon! Gól!!! 3-3. Pálinger nagyot véd.

7. perc: Remekül védekezünk öt-egyet, de kijátsszák a jobb szélre. Skov fejezi be góllal az akciót. 2-3.

6. perc: Kemény védekezés az ETO-nál. Hornyák lép ki a falból, és szerez labdát. Indul, és gólt szerez! Ez az! 2-2.

5. perc: Tomori lövését védi Lunde, indulnak, Mikkelsen belövi a ziccert. 1-2.

4. perc: Lerohanásból Vérten szerzi meg a vezetést. 1-0. Althaus azonnal egyenlít beállóból. 1-1.

3. perc: Kapkod mindkét csapat. Ziccerek maradnak ki. Herr Anita a felső lécre ejti a hetest.

1. perc: Az Audi ETO kezdte a meccset. A kapuban Pálinger. Előtte Mravikova, Hornyák, Kovacsics, Spiridon, Tomori és Vérten a pályán.

16.10: Az Aréna zsúfolásig megtelt, fantasztikus a hangulat. A csapatok bemutatása alatt a szurkolók sportszerűen megtapsolták az ellenfél játékosait is. Az ETO kivonulásakor szinte felrobbant a hangzavartól a csarnok. Az keret összeállításokban nincs meglepetés. A sérült Görbicz Anita csak a pálya mellől segítheti a társakat. A Viborg ásza Popovics sem játszhat ma.

Vezetőedző: Vestergard Jakob

13.30: A Veszprém Aréna parkolója lassan megtelik. Sokan már kora délelőtt, reggel elindultak Győrből Veszprémbe. A sportcsarnok előtt hangolnak a drukkerek, bár a szurkolói buszok még nem értek a városba.
Az Aréna előtti téren a kezdésig rengeteg program várja a drukkereket, itt lehet gyülekezni.

14.30: A csarnokhoz megérkezett az Audi ETO busza. Ekkor már csak nem teljesen benépesítik az Aréna előtti teret, és a parkolót a drukkerek. A buszt is megrohamozzák a szurkolók, ünneplik, bíztatják a lányokat. A csapat a tömeg ellenére könnyedén bejut a mérkőzés helyszínére.

14.50: A Viborg csapatát szállító busz is ideért a csarnokhoz. A dán drukkerek hangját lehet hallani. A két tábor jól kijön egymással.

Megérkezett a csapat a Veszprém Arénához

15.08: A mérkőzés kezdéséig még több, mint egy óra van hátra. A csarnokba még nem mehetnek be a nézők, ezért továbbra is az Aréna előtt várakozik a két szurkolótábor. Szerencsére program van bőven, és a sör sem marad a vendéglősök nyakán. Ha ilyen hangulat lesz a mérkőzésen is, a lányoknak óriási támogatást jelent majd az ETO-tábor. A Veszprém Aréna tejes mértékben hazai pálya lesz.

Az ETO-drukkerek közül sokan már kora délelőtt a Veszprém Arénánál voltak.

Kis Görbiczek.

Az Audi ETO csapata kedden és szerdán a döntő visszavágójának helyszínén, a Veszprém Arénában edzett. Csütörtökön már Győrben készültek a keret tagjai. Pálinger Katalinnal, Görbicz Anitával, és Kovacsics Anikóval beszélgettünk:

BL-győztesek lehetnek: Kovacsics Anikó, Pálinger Katalin és Görbicz Anita nyilatkozott.

Kivetítőn a BL-döntő

Győrött, a városháza előtti kivetítőn is meg lehet tekinteni az Audi-
ETO–Viborg női Bajnokok Ligája-döntő visszavágóját. A közvetítés után este hét órától az MH Veszprém Helyőrségi zenekar lép fel, majd nyolctól az ex-TNT-s Dobrádi Ákos – aki maga is kézilabdázott – énekel.

A remélhetőleg győri sikerrel záruló találkozóról a csapat várhatóan kilenc órakor érkezik a városháza elé, ahol Borkai Zsolt polgármester előbb köszönti a játékosokat, majd ajándékokat ad át Pálingeréknek. A lányokkal készített miniinterjúkat követően ünneplés veszi kezdetét.