2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Audi ETO - Lada Togliatti 33-34 (17-18)

Audi-ETO-Lada Togliatti - Női Bajnokok Ligája
Harmincegy mérkőzés után az Audi ETO elvesztette veretlenségét. Sajnos hazai pályán. Az már biztos, hogy a jövő heti, utolsó csoportmérkőzése után a győriek az elődöntőben a szintén orosz, Zsenyigoroddal játsszanak.

A tartalékos (sérülések miatt) Győr, amely ebben az idényben 31 siker után először kapott ki, az áprilisi elődöntőben a szintén orosz Zvezda Zvenyigorod csapatával mérkőzik. Az első mérkőzést Oroszországban, a visszavágót pedig az ETO otthonában rendezik.

Gólszerzők

Audi ETO:
Djokic 2, Vérten 6, Mravikova 5, Görbicz 5, Bradeanu 12/6, Hornyák 2, Spiridon 1.
Lada Togliatti: Mocsalina 4, Posztnova 9, Klimova 1, Muravjeva 1, Davigyenko 6/2, Kurbanova 1, Vinogradova 3, Csernoivanenko 8, Nyikitina 1/1.

További eredmények:

Oltchim Valcea
(román)-Nürnberg (német) 39-27 (23-9)
Az állás: 1. (és már csoportgyőztes) Győr 8 pont, 2. Toljatti 6, 3. Valcea 5, 4. Nürnberg 1

2. csoport: Hypo NÖ (osztrák)-Slagelse (dán) 30-20 (17-12)
Zvezda Zvenyigorod (orosz)-Viborg (dán) 37-32 (19-19)
Az állás: 1. (és már csoportgyőztes) Hypo NÖ 10, 2. (és már  elődöntős) Zvenyigorod 6, 3 Viborg 4, 4. Slagelse 0
Az elődöntőkben: Zvenyigorod-Győr
Valcea vagy Toljatti - Hypo NÖ
A játéknapok: 1. mérkőzés: április 19/20. visszavágó: április 26/27.

Konkoly Csaba: - A kapott gólok száma mutatja, hogy a védekezésünk fellazult. Posztnova és Davigyenko semlegesítését nem tudtuk megoldani, s a visszarendeződéssel is gondok voltak. Remélem, a mostani vereség után ismét egy harmincegy győzelemből álló sorozat következik.

A mérkőzés krónikája

Összeállítás

Audi-ETO:
Oguntoye Viktória, Herr Orsolya - Drávai Gyöngyi, Deáki Dóra, Ana Djokic, Vérten Orsolya, Katarina Mravikova, Szegedi Orsolya, Szölösi Patrícia, Görbicz Anita, Kovacsics Anikó, Aurelia Bradeanu, Hornyák Ágnes, Simona Spiridon
edző: Konkoly Csaba

Lada Togliatti: Konstarntina, Mocsalina, Posztnova, Klimova, Muravjeva, Grudeva, Boldireva, Szidorova, Davigyenko, Lukjanyenko, Kurbanova, Vinogradova, Csernoivanenko, Nyikitina, Gorskova
edző: Alexej Gumjanov
Játékvezetők: Hakkansson, Nillson

Audi ETO - Lada Togliatti - A mérkőzés képei

A mérkőzést a Lada kezdi.
5. percben: 3-3. A győriek góljait Bradeanu, Mravikova és Hornyák szerezte. Az oroszoknál a 19 éves Davigyenko már kétszer is betalált. Deáki Dóra pedig sárga lapot érően védekezett.
9. percben: 5-6. Az ötödik perc után az oroszok már hárommal vezettek (3-6). Görbicz Anita hétméterest hibázott, de a Lada is kihagyott egy ziccert. Vérten Orsolya lőtte az ötödik győri gólt.
Nyikitináról az kell tudni, azon kívül, hogy belőtt egy hétméterest, hogy még nem múlt el tizennyolc.
A 14. percben Bradeanu büntetőjével ismét csak egy góllal vezetnek az orosz lányok (9-10). A 11. percben már lőtt egy gólt a román légiós, most Mravikova lerántása után nem kegyelmezett a vendégek kapusának.
18. percben Mravikova volt a főszereplő: 11-11-nél még hibázott, de egy indulásból már a győrieket juttatta előnyhöz (12-11). Szeretjük a főszereplőket.
A 22. percben (13-13) időt kér Konkoly Csaba. Az orosz Posztnovára hívja fel a figyelmet. A kék mezes ugyanis 5 lövésből négyszer betalált Herr kapujába. "Ütközzünk vele" - kéri a lányoktól.
Ezek a Ladások: a Lada Samarám történetéről a szünetben olvashatnak.
A 25. percben Gumjanov is időt kér. Egy gól még mindig az orosz előny. A 15. Lada gól után Spiridont ápolta a győri orvosi kar, orosz lány körme karmolta le az arcát.
A félidő vége előtt 15-18-ra ismét elmentek az oroszok. Aztán egy emberelőnynek köszönhetően kétszer is betaláltak a győriek. Herr kétszer is nagyot védett, a feje bánta, amely a kapufához koccant.
Az utolsó percben már nem láthattunk gólt, rossz Görbicz bejátszása, és 8 másodperccel a vége előtt is gyengén lőtt kapura.
Félidő: Audi-ETO-Lada Togliatti 17-18

A Lada Samarámról annyit: nyáron adtam el, kiderült, az új tulaj nem íratta át a nevére. Most is azzal üldöz valami hivatal, fizessem ki a súlyadóját. Szegény autó, legalább láthatnám újra, azt a szép bordó színét soha nem felejtem. S most alkalmam lenne visszaküldeni Ladaországba, hogy az örök szibériai mezőkön pöföghessen (-isj-)

Az ETO kezdi a második félidőt.
Öt perc alatt fordított az Audi a találkozón (21-19). Úgy tűnik a mérkőzés Bradeanu és Posztnova lövőpárbaját hozza: mindketten a hetedik góljuknál tartanak.
A 8. percben még mindig egy gól az ETO előnye. Herr két perc alatt kétszer is védett. Görbicz Anita pedig meglőtte a csapat 22. gólját (22.21)
Spiridon jobb szeme alatt a karmolás nagyon csúnya, de jól játszik a beállós.
A 10. percben már négy a győriek előnye. Görbicz ötödik gólját lőtte (25-21)
25-22-nél Posztnova külön őrzőt kap. Djokic vadászik az orosz átlövőre.
Három perccel később ismét egyenlő (25-25). Majd Hornyák harcol ki hétméterest, amit Bradeanu ismét sikeresen értékesít, már az ötödiket, ezzel kilenc találatnál jár (26-25).
A 20. percre ismét három gól a Lada előnye, ilyet legutóbb az első félidő elején látot a közönség (27-30). Ráadásul könnyen szerez gólt az orosz csapat: indulásból, kettőt is.
Konkoly Csaba időkéréssel nyúl bele a mérkőzésbe. Várjuk a javulást.
Nyolc perccel a vége előtt három a különbség (28-31). Aztán már négy: 28-32.
25. perc: Bradeanu találata után megcsillan a remény (30-32), aztán egy orosz gól,a mi már nem hiányzott (30-33).
Az orosz edző időt kér, mert pillanatok alatt 33-33 az eredmény.
Végjáték: a 27. percben eggyel vezetnek az oroszok, Bradeanu hétméterst hibázott, de az utolsó percig emberelőnyben játszik a Győr (33-34).
A 28. percben Görbicz is hetest hibáz, a cunder nem jött be, majd a végén még Vérten is ziccert ront. Az oroszok már nem futnak.
Végeredmény: 33-34.

Audi ETO KC

Lada Togliatti

Sírból hozott vissza egy pontot a Gyirmót

Labdarúgás - Szombati eredmények az NB II, NB III és a megyei I. osztályú bajnokságokból.