2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 33°C Még több cikk.

Audi ETO-Vardar Szkopje 27-27

Búcsúzik a BL-től az Audi ETO, hatgólos veresége után a győri visszavágón döntetlent játszott a csapat a Vardar Szkopje ellen.
Hatgólos hátrányt kellett volna ledolgoznia az ETO-nak, így nehéz feladat állt a csapat előtt. Az első félidő 20. percéig lehetségesnek is tűnt elérni a fordítást, négy gólos előnye is volt a hazaiaknak. Ekkor azonban a Vardar összekapta magát, és a félidőre egygólosra dolgozta a hátrányt. A második félidő hatalmas csatát hozott, hosszú gólcsendek is voltak, végül a Vardar fordított, és szinte végig vezetett. A végén a győriek visszajöttek, de ez már csak a döntetlenre volt elég, a Vardar összesítésben hat gólos előnnyel jutott a FINAL4-ba.

"Nehéz helyzetből indultunk, de valóban bíztunk benne, hogy sikerülhet nemcsak győzni, hanem a hátrányt is ledolgozni. Azt látom, hogy talán az előnyhöz korán jutottunk, és ez időben megkongatta a Vardar vészharangját, tudtak váltani, és visszajönni a mérkőzésbe. A csapatomnak gratulálok, az egész szezonban fantasztikus teljesítményt nyújtottak, hiszen végig küzdöttünk a körülményekkel, ez idén erre volt elég. Sok sikert kívánok a Vardarnak a FINAL4-ban" - értékelte a mérkőzést Ambros Martín.

Kari Grimsbö így látta a mai meccset: „Nagyon jó volt a mögöttünk lévő hét, igazi bizakodással indultunk. Sajnos nem úgy alakultak a dolgok, ahogy terveztük, személy szerint magamtól is sokkal többet vártam. Gratulálunk a Skopjénak!"

Indira Kastratovic nyilatkozata: „Mindenek előtt szeretnénk megköszönni a vendéglátást, mert úgy éreztük magunkat, mintha haza jöttünk volna. A hét során nem arra gondoltunk, hogy meg akarjuk őrizni a hatgólos előnyünket, hanem meg is akartuk nyerni a mérkőzést. Az elképzeléseink nagyrészt sikerültek is, nagyon boldogok vagyunk, igyekszünk a jó formát tovább vinni a FINAL4-ba."

A Vardartól Jovanka Radicevic nyilatkozott: „Sajnálom, hogy nem a FINAL4-ban kerültünk össze a Győrrel, és kettőnk közül kellett kikerülnie a bejutónak. Nagyon készültünk a visszavágóra, tudtuk, hogy milyen erős csapathoz jövünk, és hogy a győri atmoszféra félelmetes. A kézilabda azonban ilyen, ezúttal nekünk hozott továbbjutást, igyekszünk helytállni májusban."

Online közvetítés

60. perc:
Penezic mellé lő. Korsós gólja szép, de Althaus is betalál két másodperccel a vége előtt. 27-27

59. perc: Korsós egyenlít. 26-26. A szkopjei csapat nyerni akar, úgyhogy időt kér az edző. Martin is nyerni akar. Nem lesz sétagalopp a hátralévő rövid idő. Lökét kiállítják mezrángatásért.

58. perc: Hornyák betör a falon túlra, és gólt dob. 25-26

57. perc: Lazovic-Varlec veszi be Herr kapuját, a győri kapus mióta beállt, még nem sikerült védenie. Knedlikova lő gólt a szélről a következő támadásból. 24-26

56. perc: Nikovac is kap egy kétperces büntetést. Hosszú ideje az első macedón büntetés.

55. perc: Sen kap két percet. Nikolic betalál. 23-25

54. perc: Milanovics Litre beállóból egy gólra faragja a különbséget. 23-24

53. perc: Radicevic amott, Kovacsics emitt eredményes. 22-24

52. perc: Korsós hetesből válaszol az újabb Vardar-gólra. 21-23

50. perc: Vendéggól után Sen átlövésből veszi be a szkopjei kaput. 20-22

49. perc: Milanovic Litre beállóból szépít. 19-21

48. perc: Penezicet ma nem lehet megállítani. 18-21

47. perc: Sen lő a hálóba. 18-20

46. perc: Herr a kapuban.

44. perc: Penezic Althaust is fellöki, úgy veszi be a győri kaput. 17-20

43. perc: Lekicnek megy neki Aguliar, ápolni kell a macedón csapat irányítóját.

42. perc: Hét mezőnyjátékossal, a Szkopje, Nikolic talál kapuba. 16-18. Sen bombáz a jobb felsőbe. 17-18. Újabb szkopjei gól, és újabb győri időkérés. 17-19

41. perc: Nagyon nyitott védekezéssel próbálkozik az ETO, mindent vagy semmit alapon. A Szkopje edzője azonnal reagál, időt kér.

40. perc: Hetest lőhet megint az ETO, Korsós értékesíti a büntetőt. 16-17

39. perc: Kovacsics megint csak Leynaud-t találja el.

38. perc: Hetest hárít Leynaud. Penezic betör, gólt szerez, Milanovic Litre pedig két percre kiáll. Győri időkérés. 15-17

37. perc: Radicevic ziccerben, nem hibázza el. 15-16

35. perc: Sen lő talpról, kitámasztva. 15-14.  A túloldalon Althaus talál kapuba. 15-15

34. perc: Radicevic egyenlít... 14-14

33. perc: Kovacsics rángatja, lökdösi ellenfelét, ő is kap két percet. Lazovic Varlec góljával ismét csak egy gól a győri előny. 14-13

31. perc: Korsós remek góllal indítja a második félidőt. 14-12

Audi-ETO - Vardar Szkopje BL-negyeddöntő visszavágó - fotók: Bertleff András.

30. perc: Sen ejti a lábára a labdát. Penezic kapu fölé lő. Sen sem találja el a kaput, ő mellé lő. Vége az első félidőnek.

29. perc: Leynaud védi Korsós lövését. Radicevic a kapuba talál a túloldalon. 13-12

28. perc: Ambros Martin kér időt két és fél perccel a vége előtt. Utána Planéta hibázik, Lökét pedig kiállítják. A meccs első hetesét Sokac értékesíti, közben Grimsbo fejét is eltalálja. 13-11

27. perc: Sen is testcsellel játssza magát helyzetbe, be is lövi a lehetőséget. 13-10

26. perc: Aguilar nem talál kapuba, Dembele tisztán kapja az indítást, ő betalál. 12-10

25. perc: Löke megint jókor, jó helyen, és a befejezés is sikeres. 12-9

24. perc: Két gólt faragnak a vendégek, mi csak kapufáig jutunk. 11-9

23. perc: Löke lefordul védőjéről, labdát kap, és a kapuba lő. 11-7. Milanovic Litre kap két percet, hátrányban az ETO.

22. perc: Radicevic most már nem a kapufát, hanem a kaput találja el a jobb szélről. 10-7

21. perc: Althaus nem érti, hogy miért kap két percet. Pedig jár érte.

20. perc: Aguilart rántják le, ezért lőtte Suslinába a labdát. Bognár-Bódi jobb szélről bombáz a bal felsőbe. 10-6. Macedón időkérés. Lazovic-Varlec kapu mellé lő.

19. perc: Penezic belemegy Korsósba, de előbbinek fáj.

18. perc: Kovacsics testcsellel tisztára játssza magát, és megint gólt szerez. 9-6

17. perc: Korsós góljával három gól az Audi-ETO előnye. 8-5. Penezic töri meg a szkopjei gólcsendet. 8-6

16. perc: Löke fog egy kipattanót, aztán Dembele üti arcon. Kiállítás a Szkopjénél is.

15. perc: Kovacsics veszi be a kaput. 7-5. Kovacsics mezhúzásért áll ki két percre. Dembele megy bele Bognár-Bódiba.

14. perc: Lazovic lapos lövését védi Grimsbo. Kovacsics meg középre lő, pont Suslina kezébe. Radicevic megint a kapufát találja el.

13. perc: Kapufára lövik a vendégek. Szepesi lövését fogja Suslina a túloldalon.

12. perc: Sen végre betalál, noha Penezic megtámasztja. Utóbbi "jutalma" újabb két perces büntetés. 6-5

11. perc: Bognár-Bódi góljábal ismét előny a győrieknél. 5-4. Lekic egyenlít. 5-5

10. perc: Kovacsics bombáz a kapu bal oldalába. 4-3. Aztán Nikolic is betalál. 4-4

9. perc: Penezic most két percig biztosan nem lő gólt, mert kiállították.

8. perc: Penezic megint betalál messziről. 3-3

7. perc: Lekic lövését spárgázza ki Grimsbo. Aguilar tör be, és veszi be a macedón kaput. 3-2

6. perc: Sen megint csak Suslinát találja el.

5. perc: Grimsbo fogja Penezic lövését. Kovacsics góljával ismét döntetlen. 2-2

4. perc: Sen lövését védi Suslina.

3. perc: Penezic távolról bombáz a kapu jobb oldlába. 1-2

2. perc: Löke szorongatott helyzetben lő gólt beállóból. 1-1

1. perc: Az ETO kezdi a meccset. Sen lövését simán védi Suslina. Penezic viszont eredményes a túloldalon. 0-1

A mérkőzés előtt Eduarda Amorimnak gratuláltak abból az alkalomból, hogy őt választották a világ legjobb kézilabdázójának 2014-ben.

Előzmények:
Heidi Löke hisz abban, hogy csapatával ott lesznek a női Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében. A norvég beállós ehhez a közönség támogatását is reméli.

Sok nagy csatát megélt már Heidi Löke, az Audi-ETO norvég beállója. Nyert olimpiát, világ- és Európa-bajnokságot, két klubbal is elhódította a Bajnokok Ligája-serleget, de minden bizonnyal pályafutása egyik legfontosabb meccse lesz a szombati Vardar Szkopje elleni. Az első mérkőzésen 24–18-ra kapott ki a címvédő zöld-fehér gárda, ezt a hatgólos hátrányt kell ledolgozniuk a győrieknek.

A norvég beállós egyébként a csapat legeredményesebbje a BL-ben, 65 góljával a 12. helyen áll az összesített listán.

Szkopjében nagyban meghatározta a teljesítményét, hogy a gyenge átlövőteljesítmény miatt a macedón csapat védőinek nem nagyon kellett kilépniük, így sokkal kevesebb helye maradt Lökének a két-három védővel a nyakán. Ráadásul a játékvezetők is többször a győri játékost találták szabálytalannak. Jó pár hétméterest azért így is kiharcolt Löke – kár, hogy összesen ötöt is elhibáztak a társak –, emellett kétszer volt eredményes.

Heidi Löke
Heidi Löke

Talán a visszavágón neki is több helye lesz majd, s még jobban érvényre tudja juttatni klasszisát. Enélkül nagyon nehéz lesz a hat gólt behozni.

„Sok csatát megjártunk már a lányokkal, voltunk nagyon nehéz helyzetben is, ezért nem ismeretlen számunkra az, hogy hátrányt kell ledolgoznunk. Viszont biztosan állíthatom, hogy a csapaton belül hatalmas az elszántság, mindannyian tudjuk, képesek vagyunk visszahozni a hat gólt. Ami tőlem telik, én az utolsó pillanatig küzdök majd a négyes döntőbe jutásért, én leszek a viking harcos a csapatban. A lányokon is ugyanezt az elszántságot látom, senki nem adta fel, kimegyünk a pályára és fel fogjuk szántani. Arra kérjük a szurkolóinkat, hogy ők is vegyék elő a tartalékaikat, és ugyanolyan erőbedobással biztassanak bennünket szombaton, mint ahogy mi fogunk játszani. Nagyon várom már újra a telt házas aréna hangulatát, azt az atmoszférát, amit csak a mi szurkolóink tudnak teremteni, ami az ellenfeleket összenyomja, bennünk viszont pluszenergiákat szabadít fel. Szurkoljanak nekünk élőben, mi hiszünk abban, hogy ott leszünk Budapesten" – fogalmazott Heidi Löke.

Heidi Löke pályafutása egyik legfontosabb mérkőzését játssza a Vardar Szkopje ellen. Fotó: gyorietokc.hu

Női kézilabda NB I - MTK-Mosonmagyaróvár 21-28

A félidő még 13-13 volt, innen nyert a mosonmagyaróvári csapat és szerzett idegenben fontos 2… Tovább olvasom