2017. 09. 26. kedd - Jusztina 11°C | 19°C Még több cikk.

Audi ETO-Fehérép - 33-26 (15-14)

Kézilabda - A női bajnokság második fordulójában a Győri Audi ETO KC a Fehérép Alcoa FKC csapatát fogadta vasárnap. A fehérvári csapat még egyszer sem nyert bajnokin Győrben, s ezúttal is az ETO hagyta el győztesen a pályát. Galéria.

Audi ETO-Fehérép Alcoa FKC 33-26 (15-14)
Győr, Magvassy sportcsarnok, v.: Horváth Péter, Marton Balázs

A második félidőben nyújtott gyors és ötletes játéknak, valamint a javuló védekezésnek köszönhetően végül magabiztosan győzött az ETO, a Fehérvár ellen. A fiatal játékosok pályára küldése és teljesítménye, nem okozott csalódást. A második félidőben a győri csapatból több játékos talált be az ellenfél kapujába, mint az elsőben.

Edzői értékelések

Konkoly Csaba:
"A szünetben megbeszéltük a védekezést. amelyben a második játékrészben feljavultunk. Deáki játéka pedig olyan színt hozott, ami az első félidőben nem volt jellemző."

Sótonyi László: "Kihagytuk a helyzeteinket és sok labdát adtunk el. A szünet után mindent egy lapra tettünk fel de kulcsembereink elfáradtak. Bízom abban, hogy játsszunk még ennél jobban."

A mérkőzés

29. perc: még a végére két fehérvári találat. 33-26.

25. perc: Mayer is eredményes a Győrben. 32-22. A másik oldalon csak Siti Esztert lehet említeni. Így megemlítjük: Siti Eszter. 32-23

22. perc: Herr büntetőjével tízzel vezet az ETO. 30-20.

19. perc: Görbicz cunder, Mravikova indulás, nyolc gól az ETO előnye.

16. perc: két gyors Mravikova gól. 27-19.

Feljavult az ETO védekezése. Herr és Deáki pályára küldése támadásban Tomori és Hornyák helyett, nagyon jó húzás volt az edző részéről.

15. perc: Herr Anita is szépen lőtt távolról. 24-18.

13. perc: Spiridon is eredményes. 22-16. Siti Eszter tartja még versenyben csapatát. 22-17. Deáki ismét nagyot lő. 23-17. Újra Siti 23-18.

Audi ETO - Fehérép-Alcoa 33-26

11. perc: itt van a hiányolt gól. 20-15. Herr Anita hétméteresből szerzett gólt. 21-15.

10. perc: Vérten indult, majd finoman ejtett. 20-14. A Fehérvár a második félidőben még nem szerzett gólt.

8. perc: Deáki átlövéből növeli a győriek előnyét. Majd a következő átlövése is gól. 19-14. Sótonyi azonnal időt kért.

Amit az első félidőben hiányoltunk: az átlövések. Deáki megmutatta hogyan kell.

6. perc: Deákit is a pályára küldte Konkoly Csaba. A juniorválogatott balátlövőben játszik. Gólt azonban Vérten szerzett. 17-14.

4. perc: Görbicz újabb hetest hibázott.

1. perc: Vérten indult, testcsellel becsapta védőjét, és kilőtte a hosszú alsót. 16-14. Hornyák helyett Herr Anita a jobbátlövő.

A másidik félidőt az székesfehérváriak kezdték.

Két dolog miatt is elégedetlenek lehetnek a szurkolók az ETO első félidei játéka láttán. 1. a mérkőzés inkább hétméteres párbáj, 2. a győriek 15 góljából 9-et Görbicz szerzett (nyolcat hetesből), Vérten öt és Kovacsics egy akció gólja azonban a többiekre nézve nem túl hízelgő.

30. perc: Konkoly Csaba is kikérte idejét. Gól azonban már nem esett.

28. perc: Nikolic egyenlít, majd Kovacsics Anikó góljával vezet az ETO.

27. perc: Sótonyi László kért időt, egy gólos győri vezetésnél.

25. perc: Vérten harcolt ki újabb hetest. Görbicz ezúttal elhibázta.

24. perc: ismét döntetlen. 13-13.

23. perc: Kovács Angélát állították ki.

20. perc Vérten indult, belőtte. Előny az Audinál. 11-10. Hornyák viszoint két percet kapott. A büntetőt belőtte a Fehérvár. 11-11. A másik oldalon Vérten harcolt ki hetest. Görbicz ismét.

19 perc: egy rossz fehérvári csere miatt a győriek játszanak előnyben. Vérten azonnal egyenlít. 10-10.

17. perc: Kovács második góljával kettővel az Alcoa vezet. 8-10. Spiridon is büntetőt harcolt ki. Görbicz belövi. 9-10.

A mérkőzés inkább egy büntetőpárbajra emlékeztett, mint kézilabdára.

16. perc: újabb fehérvári hetes, gól. 8-9.

15. perc: Bernataviciute büntetőjével vezet az Alcoa. 7-8. Tmori két perces büntetőt kapott. Görbicz hetesből egyenlít.

13. perc: egyenlített a Fehérvár. 6-6. Görbicz azonban hetesből vezetést szerzett 7-6. Siti Eszter egyenlít 7-7.

10. perc: az ötödik Görbicz gól, újra hetesből. 6-3.

9. perc: Trishchuk büntetőjét Pálinger védte.

7. perc: Görbicz a harmadik büntetőjét sem hibázta el: 5-3

5. perc: Vérten találatával már az ETO-nál az előny. 3-2; De jött a gyors válasz, ismét Trishchuk: 3-3.

4. perc: Görbicz Anita második hétmétéresét is belötte 2-2

3. perc: Görbicz büntetőből egyenlít: 1-1, majd Kovács a jobbszélről szerezett ismét vezetést csapatának 1-2.

2. perc: Trishchuk góljával vezetést szerzett a Fehérvár. 0-1

A mérkőzést az ETO kezdte. A Győr a Pálinger- Vérten, Tomori, Görbicz, Spirodon, Hornyák, Mravikova összeállítással lépett pályára.

A mérkőzés kezdete előtt Görbicz Anitát, az elmúlt szezon gólkirálynőjét köszöntötték.

A bajnokságot mindkét csapat győzelemmel kezdte. A győriek idegenben két góllal győzték le a Vác együttesét, de megizzadtak a győzelemért.

A fehérváriak hazai pályán tíz góllal bizonyultak jobbnak a Kiskunhalasnál.

Csak az ETO

Eddig 42-szer játszott bajnokit az ETO a Fehérvárral. A mérleg: 7 fehérvári győzelem mellett, 3 döntetlen és 32 győri siker.

Az Acoa idegenbeli mérlege az ETO-val szemben: 0 győzelem, 2 döntetlen és 19 vereség.

• 2. Kis ETOs 2008. szeptember 15. 15:45
    „Szerintem nagy segítség az ETOnak hogy felépült Vérten és már teljesen egésséges Görbe. Az rossz h nem játszik Bradeanu.”
  • 1. valaki1 2008. szeptember 15. 10:37
    „Én nem tudom, hogy kinek az ötlete volt és ki "szponzorálta" a dolgot, hogy egy Pálinger-posztert kitegyenek a meccsen, "Jó hogy vagy nekünk" felirattal, remélem nem a vezetőség járult ehhez hozzá, mert akkor megvan a véleményem róluk. A válogatott után (Hajdu-nyilatkozatok) már klubszinten is elkezdődött a csapatmorál rombolása? A többi játékosnak - Herr-rel az élen - vajon ez hogy eshet ez a sztárolás, ez az istenítés? Azon kívül, hogy ezen a meccsen sem kapott sok lehetőséget (asszem 5 perc volt) és Vácon is kemény 15 percet játszott. Mi lesz "nagy" meccseken, ha már egy Fehérvár ellen sem léphet pályára? De ugyanez igaz más posztokra is: ott van Tomori vagy Herr A. esete, akik ha kettőt hibáznak, ülhetnek a padon egész meccsen, más meg végignyomul úgy, hogy egy fia gólt sem vág, mint pl. H. Ági. Valami nincs rendben az ETO házatáján, ebből megint játékoselvándorlás lesz... :-(”

Futsal: kétgólos győri vereség Budafokon

Futsal - Budafokon vereséget szenvedett a győri Duna Takarék az élvonalbeli futsalbajnokság 2.… Tovább olvasom