2017. 08. 19. szombat - Huba 19°C | 31°C Még több cikk.

Audi-ETO-Siófok 37-22: súlyos sérülést szenvedett Szepesi

A második félidőben sokkal jobban játszó ETO megérdemelten győzött a Siófok ellen. A mérkőzés után térdszalag-szakadás gyanújával kórházba szállították Szepesit, a győriek szélsőjét.
Nagy arányú győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese, ennek ellenére sem örülhettek felhőtlenül, hiszen Szepesi Ivett súlyos sérülést szenvedett.

"Vasárnap délelőtt egy MRI viszgálatot végeztünk, melyből kiderült, hogy elülső keresztszalagja szakadt el a játékosnak. Kedden Dr. Balogh Pétterrel közösen már el is végezzük a szükséges operációt. Felépülése előreláthatólag hat hónapot vesz igénybe" - mondta Dr. Szálasy László csapatorvos a klub hivatalos oldalán.

Győri Audi-ETO – Siófok KC-Galérius Fürdő 37:22 (16:12)

Gólszerzők:

ETO: Löke 9, Kovacsics 6(3), Korsós, Szepesi 5-5, Bulatovic 3, Görbicz, Bognár-Bódi 2-2, Orbán, Hornyák D. 1-1.

Siófok: Polics 5, Orbán A. 4(2), Szalai 3, Láránt, Szabadfi, Szamoránsky, Lukács 2-2, Termány, Dajka 1-1.

Kovacsics találatával kezdődött a találkozó, de rögtön egyenlítettek a vendégek és a vezetést is átvették. A folytatásban kiegyenlített találkozót láthatott a győri közönség, a mérkőzés 9. percétől nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak Ambros Martín tanítványai és 10-5-re sikerült elhúzniuk.

Az első félidő derekán kettő gólos különbségre zárkóztak fel a vendégek, de Bulatovic és Amorim találatai után 16-12-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően teljesen más ritmusban játszottak Görbiczék a vendégekhez képest. A kapuban bravúrokat mutatott be Herr, a védekezés is remekül működött, illetve a támadásokat is rendre góllal fejezték be a zöld-fehérek, végül 37-22-es győzelmet aratttak.

A második félidőben nagy arányú győri vezetésnél Szepesivel szemben szabálytalankodtak a szélen, amely után játékost kézben kellett levinni a pályáról. A találkozót követően hosszú perceken át mindenki a játékos állapotáról érdeklődött, akit kórházba szállítottak további kivizsgálásra. Dr. Szálasy László, a zöld-fehérek orvosa szerint elszakadhatott a térdszalagja, de pontos diagnózist csak a CT-vizsgálatok után tudnak mondani.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Kovacsics nagy gólt lőtt átlövésből a kapu bal felső sarkába, majd Szalai szépetett a vendégeknél. 37-22

(II.) 29.p. Szabadfi szélről szépített. 36-21

(II.) 28.p. Kovacsics harcolt ki hétméterest, amelyet értékesített. 36-20-as győri vezetésnél időt kértek a vendégek.

(II.) 26.p. Hosszan megjáratott labda után Szalai szélről lőtt gólt. 35-20

(II.) 25.p. Bognár-Bódi emberelőnyből lőtt szélről gólt, majd Polics szépített átlövésből. 35-19

(II.) 23.p. Először a győriek kárára tévedett a játékvezető, majd a vendégeknek nem adtak meg egy szabaddobást. Mindkét vezetőedző hevesen reklamált. Szepesi kétszer talált a kapuba, de utóbbinál meglökték a levegőben és rosszul eshetett, amely után kézben kellett levinni a pályáról. 33-18

(II.) 21.p. Hornyák indítása után Szepesi lőtt a kapuba, majd rögtön válaszolni tudott Termány a vendégek részéről. 32-18

(II.) 19.p. Görbicz betörés után lőtt a kapu bal felső sarkába. 31-17

(II.) 17.p. Jól megjáratott labda után Löke beállós pozíciból lőtt a kapuba. 30-17

(II.) 17.p. Polics lövését védte Herr, de a kipattanó is a vendégek játékosához pattant, aki másodszor nem hibázott. 29-17

(II.) 15.p. Szép támadás végén Bulatovic pattintva lőtt a kapuba. 29-16

(II.) 14.p. Amorim gólja után időt kértek a vendégek. 28-16

(II.) 13.p. Bognár-Bódi szélről szerezte meg első találatát. 27-16

(II.) 12.p. Amorim talpról lőtt szép gólt átlövésből. 26-16

(II.) 11.p. Görbicz passza után Korsós ötödik találatát szerezte meg, majd Polics emberhátrányból lőtt Herr kapujába. 25-16

(II.) 8.p. Görbicz hetest hibázott, de Löke és Korsós is kapuba talált. 24-15

(II.) 7.p. Léránt volt eredményes átlövésből. 21-15

(II.) 6.p. Szép támadás végén Korsós szélről lőtt a kapuba. 21-14

(II.) 4.p. Robog az Audi-ETO. Korsos labdaszerzését követően Lökét indította, aki ezúttal sem hibázott. 20-14

(II.) 4.p. Polics szépített átlövésből, majd Korsós harcolt ki hétmterest, amelyet Görbicz elhibázott, de a kipattanót már értékesítette. 19-14

(II.) 3.p. A második játékrészben pályára lépő Herr védet, majd gyors lerohanás után Löke ötödik gólját szerezte meg. 18-13

(II.) 2.p. Dajka szerezte a második félidő első találatát, de két támadással később Korsós szélről a kapuba talált. 17-13

22.p. Hornyák Dóra is feliratkozótt a gólszerzők közé. 12-9

21.p. Szamoránsky szépített a vendégeknél. Ambros Martin időt kért 11-9-es győri vezetésnél.

21.p. Ismét Orbán szerezte a vendégek találatát, ezúttal átlövésből lőtt Lunde kapujába. 11-8

19.p. Orbán Annamária ismét hétméteresből szépített. 11-7

18.p. Löke negyedik találatát szerezte meg beállós pozícióból. 11-6

16.p. Orbán Annamária szépített hétméteresből. 10-6

15.p. Húsz másodperccel később Lunde védett, majd indítása után ismét Löke volt eredményes, majd Szepesi is szépen emelte át a vendégek kapusát. 10-5

14.p. Gyors lerohanás után Löke lőtt a kapuba, 8-5-re vezetnek a győriek.

13.p. Időt kértek a vendégek.

12.p. Először vezet két góllal az ETO. Szepesi szélről volt eredményes. 7-5

11.p. Löke volt erőszakos, sikerült befordulnia és megszerezte első gólját. 6-5

10.p. Szalai Babett góljával egyenlítettek a vendégek. 5-5

8.p. Gyors ellentámadás végén kétszer is eredményes tudott lenni Kovacsics. Utóbbinál gyönyörű test csellel csapott be két védőt is. 5-4

7.p. Ezúttal is Löke harcolt ki hétméterest, amelyet most sem hibázott el Kovacsics. A következő támadásból Szamoránsky góljával ismét a vendégek vezetnek. 3-4

5.p. Hornyák passza után Orbán szélről szépített. 2-3

3.p. Léránt lőtt talpról óriási gólt a léc alá. 1-3

3.p. Lukács szélről vette be Lunde kapuját. 1-2

2.p. Orbán Annamária szépített átlövésből. 1-1

1.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Kovacsics értékesített. 1-0

A mérkőzés előtt köszöntötték a 2013-as női kézilabda-világbajnokság résztvevőit.

Résztvevők: Bognár-Bódi Bernadett, Herr Orsolya, Görbicz Anita, Kovacsics Anikó, Rédei-Soós Viktória, Katrine Lunde Haraldsen, Heidi Löke, Katrina Bulatovic, Eduarda Amorim.

Elkezdődött a csapatok bemutatása!

Melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a mérkőzés.

Korábban - Mint arról korábban már beszámoltunk, az Audi-ETO női csapata a 2013/14-es szezon hátralévő mérkőzéseit a Széchenyi-egyetem sportcsarnokában játssza le.

Két januári mérkőzésnek azonban még a Magvassy ad otthont, így a szombati Siófok – kezdés 18 órakor – és a január 15-i FTC – 18.30-kor kezdődik – elleni találkozók.

A Győr Aréna építésének munkálatai a héten megkezdődnek, ezért az említett két mérkőzésen nincs lehetőség közvetlenül a Magvassy-csarnoknál parkolni. A torlódások elkerülése végett a klub megkér minden meccsre érkezőt, hogy az ETO Park, illetve a jégpálya parkolóját használják, onnan pedig gyalog közelítsék meg a sportcsarnokot.

Fontos hír az is, hogy a Fradi elleni bajnoki mérkőzésre kivételesen elővételben is lehet jegyet – kizárólag állóhelyre szólót – vásárolni. Jövő hétfőn és kedden pénztári nyitvatartási időben (8.30–11.30, valamint 13–15) lehet hozzájutni.

Fotó arcíhv, MTI: Kovács Anikó

Javult Morgenstern állapota

A fej- és tüdősérülést szenvedett versenyző továbbra is a salzburgi kórház intenzív osztályán… Tovább olvasom