2017. 04. 26. szerda - Ervin 12°C | 21°C Még több cikk.

Átrohantak a győri belvároson

Tömegsport - Mintegy kétszázötven sportoló nevezett tegnap a Győrött rendezett karácsonyi futóversenyre.
Arrabona Casino Cafe Karácsonyi Rohanás néven hangulatos évbúcsúztató versenyt rendezett – már 12. alkalommal – tegnap a győri belvárosban a megyei szabadidősport-szövetség, melynek elnöke, Molnár Z. Csabáné elmondta: három távon közel 250 amatőr futó tette próbára az állóképességét.

Örvendetes, hogy a győri és a városkörnyéki települések mellett az ország különböző pontjairól, sőt, Szlovákiából is érkeztek futók a remekül sikerült rendezvényre. Érdekesség, hogy a kétszeres olimpikon Földingné Nagy Judit is a nevezők között volt.

Idén is sokan álltak rajthoz a hagyományos futóversenyen. Fotó: Krizsán Csaba

A legrövidebb, 1,3 kilométeres távon abszolútban a győri Mboob Lamin (4 perc 47 másodperc) végzett az első helyen, megelőzve Kószás Krisztinát (Győrújbarát, 4:57) és Sipák Barbarát (Győr, 5:02). Az 5100 méteres távon Palotás Bálint (Győr, 17:09) bizonyult a legjobbnak. A második helyet Hegyi József (Pápa, 17:35) szerezte meg, míg Árpás Milán (Győr, 17:39) harmadik lett.

A legnagyobb kihívást jelentő 11,3 kilométeres távon a triatlonban is jeleskedő győri Major József volt a leggyorsabb (37:39). Második helyen a szintén győri Kovács Balázs (41:40) ért célba, Badis Anissa Zsófia (Győr, 42:14) pedig bronzérmes lett.