2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 21°C Még több cikk.

Atlétika: remek győri idényzárás

255 csapat indult el az idei junior és serdülő ügyességi és gátfutó csapatbajnokságon.
A hűvösre fordult, változékony idővel dacolva, 255 csapat indult el az idei junior és serdülő ügyességi és gátfutó csapatbajnokságon. A dobogó legmagasabb fokára 17 szakosztály versenyzői állhattak fel az Ikarus Atlétikai Centrum múlt héten felavatott pályáján. A bajnokságon ismét szép sikereket értek el a győri atléták.

Bajnokságot nyert a serdülő lány 80 m-es gátfutó csapata – Reizinger Fanni 12,59 mp; Sorok Klaudia 12,66 mp; Gál Viktória 13,46 mp; Bartos Viktória 13,56 mp; Vadkerti Luca 14,2 mp – 13,0675 mp-es átlaggal.
Második helyezett lett a serdülő lánycsapat 300 m gátfutásban 49,6950 mp-es átlaggal (Reizinger Fanni 47,87 mp; Bartos Viktória 48,58 mp; Gál Viktória 51,11 mp; Vadkerti Luca 51,22 mp; Tóth Evelin 51,28 mp).
A junior nők első nap hármasugrásban lettek második helyezettek 10,9925 m-es átlaggal (Szabó Krisztina 11,71 m; Bagi Krisztina 11,44 m; Keller Dorottya 10,65 m; Major Luca 10,17 m).

A Győri Dózsa több atlétája is dobogóra állhatott.

Második nap távolugrásban és 400 m-es gátfutásban állhattak fel a dobogó második fokára a győriek. Előbbiben 5,1275 m-es átlagot értek el a dózsások: Szabó Krisztina 5,47 m; Bagi Krisztina 5,27 m; Keller Dorottya 5,12 m; Szentes Dominika 4,65 m; Zajovics Kitti 4,64 m. Gáton 68,4625 mp-es volt az átlag, köszönhetően Zajovics Kitti 67,93; Kószás Kriszta 68,47; Bagi Krisztina 68,69; Szabó Krisztina 68,76; Keller Dorottya 71,96 mp-es teljesítményének.

A serdülők távolugrásban az ötödik, gerelyhajításban a hatodik, magasugrásban a kilencedik helyen zárták a versenyt.

A csapatokat Babos Rita, Farkas Roland és Vojta László készítette fel.
Ezzel a versennyel befejeződött a szabadtéri pályaversenyek időszaka, a gyermekkorcsoportosok október közepén megkezdik a téli terematlétikai versenyeket a nagyobbaknak pedig elkezdődnek a mezei futóversenyek, ami a november 26-i országos bajnoksággal ér véget.

Vér folyt a pályán: mindkét csapat hibázott

Két labdarúgót, akik aktívan vettek részt a tömegverekedésben, eltiltották. Tovább olvasom