2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

Asztalitenisz - Biztos soproni bronzérem

A Turris SE története eddigi legjobb szereplését teljesítve az NB I harmadik helyén végez.
Turris SE Sopron I–Bük 15–3
Sopron, NB I-es férfimérkőzés.

Győztek: Lung, Markó (4–4), Asbóth (3), Böhm (2), az Asbóth–Böhm és a Lung–Markó párosok, ill. Zakar, Engelmann, Mészáros.

Ősszel a két csapat mérkőzésén fölényesen, 15–3-ra nyert a soproni csapat, s ezúttal is ugyanilyen különbségű Turris-győzelem született.

Markó két kiélezett meccset is a maga javára tudott fordítani és hibátlanul zárt. Lung ínhüvelygyulladással is küzdött, de a szakszerű orvosi ellátás hatására mindösszesen két szettet vesztett. Asbóth csak egy meccset vesztett, a többin még szettet sem tudtak rajta nyerni az ellenfelek. Böhm nem tudta tudása legjavát nyújtani, így két győzelemmel zárt.

Turris SE Sopron I–BVSC-Zugló SI I 10–8

Győztek: Böhm, Lung (3–3), Markó (2), Asbóth és a Lung–Böhm páros, ill. Bruckner (3), Hegedűs, Jeszenszki (2–2) és a Jeszenszki–Zombori páros.

Ősszel a pestiek 10–8-ra győztek hazai pályán, most sikerült a visszavágás. Böhm elsősorban saját magát legyőzve tudott eredményesen játszani. Lung az újabb orvosi ellátás hatására ezúttal is nagy küzdeni tudásról tett tanúbizonyságot. Markó két győzelme a legjobbkor jött mindig. Asbóth szintén átmentette a Bük elleni jó formáját. A listavezető elleni győzelemnek köszönhetően két fordulóval a bajnokság vége előtt biztossá vált, hogy a Turris SE története eddigi legjobb szereplését teljesítve az NB I harmadik helyén végez.

Mosonmagyaróvári TE–Turris SE Sopron II 8–10
Mosonmagyaróvár, NB II-es férfimérkőzés.

Győztek: Tóth, Szarka, Antal (2–2), Andorka és a Tóth–
Szarka páros, ill. Kitzinger, Bonczidai (4–4), Kiss P. és a Kitzinger–Bonczidai páros.