2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 2°C | 6°C Még több cikk.

Ászok: marad az NB I

kosárlabda Soproni Ászok 82 SMAFC 68 (21–10, 21–16, 22–20, 18–22) Sopron, NB I-es férfi osztályozó visszavágó mérkőzés az A csoportért, 600 néző. V.: Váradi, dr. Páli.
Molnár G. 7
Cs.: KARÁCSONYI 10/6, Balogh G. 3, Molnár Cs. 2, Szlávik.
Edző: Horváth József

A mérkőzés előtt Bácskai Kornél, a szövetség elnökségi tagja adta át a SMAFC játékosainak az NB I/B második helyéért dukáló ezüstérmeket. Egy percen belül felére csökkentette, bő három és fél perc elteltével pedig ledolgozta az első összecsapáson összeszedett hátrányát az Ászok. Sajni nagyon „belőtte" magát középtávolról, viszont a tompán kezdő egyetemiek szinte kosárra sem tudtak dobni, rendre eladták a labdákat az első percekben. Hiába kért időt 10–2-nél Horváth József, továbbra is egyoldalú volt a játék, Walke találataival már 19–5-re is vezetett az Ászok a negyed hajrájában. A játékrész végén nem azért lett kiegyenlítettebb a meccs, mert a SMAFC feljavult, inkább a sörgyáriak játéka süllyedt ellenfele szintjére.

A második negyed elején kezdtek belemelegedni az egyetemi csapat kulcsemberei. A negyed közepéig élvezetes játék közepette tíz-tizenkétpontos előnnyel vezetett az Ászok. Ekkor az egyetemiek kisebb hullámvölgybe kerültek, tovább nőtt a sörgyáriak előnye.
Az egyetemiek ugyan álmosan kezdték a második félidőt, ahogy magát a mérkőzést. Pillanatok alatt húsz pontra duzzadt a differencia. A harmadik negyed második fele ritka rossz, rengeteg hibával tarkított grundkosárlabdát hozott, eladott labdák, „homályok" jellemezték ezt a szakaszt. A sörgyáriak teljesítették minimális céljaikat, viszont az inkább amatőr, mint profi SMAFC minden dicséretet megérdemel azért, hogy idáig eljutott.

Szalai János:
– Ezzel a győzelemmel a minimális célt, az A csoportban való bentmaradást teljesítettük. Gratulálok a SMAFC-nak, nagyon megnehezítette a dolgunkat.

Horváth József:
– Reális körülmények között úgy érzem, más eredmény is születhetett volna. A játékrész hajrájában három kulcsembert nélkülöztünk. Összességében és az egész évad során messze erőn felül teljesített a csapat.

Otthagyja a Westel a Ferencvárost

Információnk szerint a télen az FTC főszponzorává váló Westel Rt vezetése komolyan fontolgatja, hogy… Tovább olvasom