2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -8°C | -1°C

Aranylányok: interjúk az Audi ETO játékosaival - videó

Az Audi ETO minden meccsét megnyerte a bajnokságban, és így szerezte meg története során hetedszer, sorozatban harmadszor az aranyérmet. A sikerekről a játékosok, vezetők nyilatkoztak.

Ünnep a Magvassy Sportcsarnokban (a Revita Televízió felvételei)

BAJNOK A GYŐRI AUDI ETO KC!

DVSC–Audi-ETO 25–26 (12–14)

Debrecen, Arany Ászok női bajnokság, döntő, 2. mérkőzés, 1600 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P.

DVSC: Triffa – Csáki 2, Bulath 3, BOGNÁR 5/2, Szabó V. 2, BOGDANOVICS 8, Juhász 1.
Cs.: KISS É. (kapus), Slakta 1, Lovric, Hornyák D. 2, Borbás, Kazai, Mörtel 1.
Edző: Köstner Vilmos.

ETO: PÁLINGER – Mraviková 3, Hornyák Á., Kovacsics 2, Spiridon 1, AMORIM 7, VÉRTEN 5.
Cs.: Görbicz 5/3, Bradeanu 3, Orbán, Mayer.
Edző: Konkoly Csaba.
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3. Kiállítások: 16, ill. 16 perc.

A párharc végeredménye: 2–0 az Audi-ETO javára.

A győriek az első meccsen 35–21-re diadalmaskodtak, a hétvégi találkozón viszont nehezebb küzdelemre számítottak. Ez be is igazolódott, mert a Loki – a győri meccstől eltérően – nemcsak az első félidő első felében tartotta a lépést a címvédővel. A 23. percben hiába vezetett 11–8-ra az Audi-ETO, a második játékrész három debreceni találattal indult, így átvette a vezetést, melyet sokáig őrzött is.

A 45. percben azonban fordítottak a vendégek, ekkor Amorimot nem tudták megállítani a debreceni védők. A hajrá előtt, 21–24-nél időt kértek a hazaiak, azonban a lendületbe jött riválist már nem lehetett feltartóztatni. Igaz, a végjáték izgalmas volt, a Debrecen feljött 26–25-re, ám az utolsó percben már nem esett újabb gól.

A története hetedik bajnoki elsőségét szerző ETO sem az  alapszakaszban, sem pedig a rájátszásban nem veszített pontot az idény során.

Az aranyérmet szurkolóival együtt a Magvassy-csarnokban ünnepelte a csapat. A játékosok látványos külsőségek közepette vonultak be a küzdőtérre, ahol Hajdu János, a Magyar Kézilabda Szövetség szakmai igazgatója átadta az aranyérmeket a győri játékosoknak. Ezt követően a vezetők, edzők, játékosok osztották meg érzéseiket az újabb bajnoki címről, majd kezdetét vette az autogramvadászat és a közös fényképezkedés.

A szurkolókkal ünnepelték a lányok az újabb bajnoki aranyérmet

Az ünnep képei a Magvassyban. Fotók: Fazekas barnabás

DEBRECENI VSC - GYŐRI AUDI ETO KC  25-26 (12-14)
Női kézilabda bajnoki döntő, 2. mérkőzés

Konkoly Csaba: Nem sikerült úgy a védekezésünk, mint a győri meccsen. Többen is a végleges kiállításhoz közel kerültek, hiszen összeszedték második kétpercesüket. Azt tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, de volt tartása a csapatnak a nehéz helyzetekben is.

Görbicz Anita: Nem volt könnyű meccs, de erre számítottunk. Sajnos nem ment az elején a védekezés, így a debrecen könnyű gólokat lőhetett. Rengeteget dolgoztunk egész évben, így nem fáradtunk el a végére. Fizikálisan és fejben is jobban bírtuk a hajrát.

Eduarda Amorim: Rengeteget hibázott a csapat, de a második félidőre összeállt a védekezés. Megérdemeltük a sikert, mostantól ünnepelünk.

Pálinger Katalin: Egy kicsit talán altatott minket a Debrecen, hogy az első meccs anyira sima volt. Nagyon jó meccset játszottunk, elfáradtunk, de az esti ünneplésig kipihenjük magunkat.

A mérkőzés online közvetítése:

60. perc: Passzívig támad az ETO, nem marad ideje a kapuig jutni a Lokinak. Vége! Bajnok a Győri Audi ETO KC!

59. perc: Pálinger kétszer is nagyot véd. Aztán Bogdanovic betalál. 25-26.

56. perc: Bognár Barbara ötödik gólját lőtte. 23-26. Hornyák Dóra kilencről lövi ki a bal felsőt. 24-26. Konkoly Csaba időt kér.

53. perc: Amorim érkezik a falra lendületből. Átlövi a sáncot. 22-26.

52. perc: Bulath megy lövésig Amorim mellett. 22-24. Kovacsics máris válaszol. 22-25.

49. perc: Amorim hat gólos. 21-23. Spiridon szerez labdát, Vérten indul. Gól. 21-24. A hazaiak időt kérnek.

48. perc: Bognár büntetőből lő gólt. 21-22.

47. perc: Amorimot hárman sem tudják megállítani. 20-22.

46. perc: Bogdanovic egyenlít. 20-20. Amorim-gól. 20-21.

45. perc: Görbicz negyedik gólját szerzi. 19-19. Aztán az ötödiket. Ezt hetesből. 19-20. A második félidőben először vezet az ETO.

43. perc: Amorimról maradnak le a debreceni védők. 19-18.

42. perc: Bulath passzával Bognár kerül ziccerbe. Gól. 19-17. Csákit állítják ki a Lokiból. Kovacsics hetesét védi Kiss.

41. perc: Bogdanovic, majd Amorim is bombagólt lő. 18-17.

39. perc: Borbás állítja meg szabálytalanul Kovacsicsot. Két perc. Kovacsics gólt lő. 17-16.

37. perc: Amorim kap két percet. Neki is ez a második két percese, csakúgy, mint Spiridonnak, és Kovacsicsnak. Bogdanovic betalál. 17-15.

36. perc: Mravikova szerzi a félidő első ETO-gólját. 16-15.

35. perc: Csáki a jobb szélről ejti át Pálingert. 16-14.

34. perc: A hazaiak Csáki találatával emberhátrányban veszik át a vezetést. 15-14.

33. perc: Újra Bognár lőhet büntetőt. Gól. 14-14. Bogdanovic löki a levegőben Amorimot. Két perc.

31. perc: Bognár hetesét védi Pálinger, ám a labda vissza pattan a Loki játékosához, aki ezt már nem hibázza el. 13-14.

Győri szurkolók bíztatják csapatukat a női kézilabda NB I rájátszásában, a döntő második mérkőzésén, a DVSC-Korvex - Győri Audi ETO KC találkozón a debreceni Hódos Imre Sportcsarnokban. A győri csapat 26-25-re győzött és ezzel megvédte bajnoki elsőségét. MTI Fotó: Oláh Tibor

30. perc: Spiridon találatával megint vezet az ETO. 12-13. Vértené a félidő utolsó gólja. 12-14.

29. perc: Labdát szerez a Debrecen. Bogdanovic szorongatott helyzetből betalál. 12-12. Amorimot is kiállítják.

27. perc: Kemény meccs. Megint egy páros kiállítás. Mravikova és Juhász megy le. Bulath talál be a jobb szélről. 11-12.

26. perc: Bradeanu kap remek passzt Görbicztől. 10-12.

25. perc: Hornyák Dórának teszik fel a falból lövésre a labdát. Nagy gól kilenc méterről. 10-11.

24. perc: Bulath szólózik. Gól. 9-11.

23. perc: Időt kér a Debrecen.

22. perc: Vérten, Bradeanu, Mörtel, és Görbicz is betalál. 8-11.

18. perc: Szabó húzza vissza Görbiczet. Ez is két perc. Mravikova használja ki az emberelőnyt. 7-8. Slakta Vértent teríti le. Ez is kiállítás. Három debreceni öt győri ellen.

17. perc: Szabóról lemaradunk. 7-7. Megint egy páros kiállítás. Bulath és Spiridon megy le. A győri játékosnak ez a második két perce.

16. perc: Vérten második gólját lövi. 6-6. Labdát szerez az ETO. Mravikova ér először a debreceni kapuhoz. 7-6.

15. perc: Slakta jobb szélről, majd egy eladott labda után Szabó beállóból eredményes. 6-5.

14. perc: Vértent rántja le Bognár. A hetest Görbicz belövi. 4-5.

13. perc: Pálinger véd, és indítja Vértent. Ziccerből gól. 4-4.

10. perc: Bradeanu jön lendületből, jó a zárás, és ott a gól. 4-3. Közben Kovacsics összeszedi a második kiállítását.

8. perc: Egy testcsellel Bogdanovic nyitja meg a falat. Gól. 4-2.

7. perc: Mravikova harcol ki egy hetest. Görbicz belövi a büntetőt. 3-2. Szabó és Spiridon akaszkodik össze. Páros kiállítás.

4. perc: Sokáig jár a labda az ETO hatos fala előtt. Bogdanovic lövi el. Gól. 3-1.

3. perc: Kovacsics kap két percet. Juhász eredméynes a bal szélről, emberelőnyben. 2-1.

2. perc: Amorim megy át könnyedén a jobb egyes-kettes védő között. 1-1.

1. perc: A Debrecen kezdte a mérkőzést. Bogdanovic góljával vezet a hazai csapat. 1-0.

Meggyőző fölénnyel nyerte meg a döntő első felvonását az Audi-ETO egy hete a Debrecen ellen. A vendégek az első tíz percben még tartották a lépést a címvédő zöld-fehérekkel, a vége azonban magabiztos, 35–21-es győzelem lett.

Mindez azt is jelenti, hogy Görbiczéket már csak egyetlen győzelem választja el az aranyéremtől. Remélhetőleg szombaton kora délután sikerül ezt a lépést is sikerrel megtenniük a győrieknek, bár Konkoly Csaba vezetőedző óvatosan fogalmaz az esélyeket illetően:

Bajnoki cím esetén közös ünneplés Győrben.

Amennyiben ma győz az Audi-ETO Debrecenben, megvédi bajnoki címét. A csapat szeretné ezt a sikert a Magvassyban saját drukkerei társaságában ünnepelni. Éppen ezért ma este nyolc órára a csarnokba várja minden szurkolóját. Az esemény fénypontja lehet az éremátadás, valamint a beszélgetés a vezetőkkel, edzőkkel, játékosokkal. Mindezek után pedig közös fényképkészítésre is lesz lehetőség.

„Ez egy másik mérkőzés lesz, mint a múlt heti. A Debrecennek győznie kell, hogy maradjon még esélye a bajnoki címre, s nyilván mindent meg is tesz azért, hogy kicsikarja a harmadik találkozót. Nekünk viszont az a célunk, hogy már a hétvégén befejezzük a szezont, hiszen fárasztó idényen vagyunk túl, jól jön a pihenő. Az első meccs mindenképpen nyomatékosította, hogy jobb csapat vagyunk, de ez nem tesz bennünket elbizakodottá. Úgy kell pályára lépnünk, mintha csak most kezdődne a döntő párharc. Egyszer nyertünk már bajnokságot százszázalékos teljesítménnyel, mindenképpen motivál bennünket, hogy újra elérjük ezt a nem mindennapi bravúrt. Hiába tartanak bennünket minden találkozón esélyesebbnek, azért a pályán nem mindig a papírforma érvényesül, így nagy szó, ha egy csapat az egész év során hibátlan marad" – mondta Konkoly Csaba, aki ugyanazt a keretet küldheti pályára, akit egy hete Győrben.