2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 2°C | 14°C Még több cikk.

Aranyérmes a magyar női válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott aranyérmet szerzett. A férfiak is megvédhetik bajnoki címüket.

Megvédheti címét a világbajnok magyar férfiválogatott, miután a montreali elődöntőben 7–6-ra legyőzte a görög csapatot. A magyar női válogatott aranyérmet szerzett.

A női csapat ünnepel
Nehéz, de legyőzhető ellenfél jutott a magyar férfiválogatottnak a vb utolsó előtti állomásán. Az utóbbi években egyre jobban fejlődő hellénekkel a 2003-as barcelonai világbajnokságon is meggyűlt a baja a Kemény Dénes igazgatta együttesnek, de például a legutóbbi meccset, amelyet a múlt hónapban vívott a két gárda a  Margitszigeten, a Világliga selejtezőjében, szintén csak egy góllal nyerték meg Kásásék.
Ugyanakkor az is tény, hogy a Montreal előtt egymás ellen játszott éppen félszáz összecsapásból csupán egyet veszített a  magyar pólóslegénység. És hát mivel az aranyéremért jött Kanadába is a csapat, nem állíthatták meg őket a görögök sem a dobogó tetejére vezető úton. Legalábbis így gondolta a magyar tábor az  elődöntős csata előtt.

Aztán a valóság nem is cáfolt rá az előzetes latolgatásra. Már az első magyar akció vezetést hozott: Biros Péter messziről lőtte ki a jobb felső sarkot. 1–0. Egyenlítés után emberelőnyben ugyanő volt az ítélet-végrehajtó. 2–1. Innentől viszont átmenetileg beállt a gólcsend, itt is, ott is hibáztak a játékosok.

A második negyedben is hosszasan „kímélték" egymás kapuját a  csapatok, végül Biros pattintotta a labdát a kapuba. 3–2. Ezt követően a Birosshow-t átmenetileg megtörte Molnár Tamás, aki a centerposztról csavart a hálóba. 4–2. Biros aztán visszavette a „kezdeményezést", s megszerezte negyedik találatát. 5–2. Egy görög válasz azért még belefért a hét percbe. 5–3.
A harmadik játékrész több mint fele az elhibázott lehetőségekről  szólt, mígnem a megúszó Biros ötödször(!) is megzörgette a görög hálót. 6–3. Hogy azért ne legyen minden sima, a rivális is gólra váltotta sokadik emberelőnyét. 6–4.

A meccs zárószakasza kényszerűen Szécsi-bravúrok jegyében zajlott a magyar támadások döcögőssé válása, rossz lövések, kiejtett labdák miatt, végül azért a kapust is mattolták (6–5), de a tarthatatlan és a csapatot szinte egyedül vivő Biros hatodszor is eredményes volt. 7–5. Fél perccel a vége előtt egy újabb fórból még közelebb zárkóztak a görögök (7–6), de a vereséget már nem kerülhették el, ezzel Magyarország jutott a ma 20.30 órakor kezdődő döntőbe, ahol a másik ágon a Horvátországot 5–4-re legyőző Szerbia-Montenegró lesz a mieink ellenfele.
A női csapat péntek este a fináléban az Egyesült Államok gárdájával találkozott, s 10–7-re győzött.