2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Angol-magyar: vezettünk, kikaptunk

A magyar labdarúgó-válogatott ugyan vezetett, a barátságos mérkőzést mégis az angolok nyerték 2-1-re, miután kapitányuk, Steven Gerrard négy percen belül két gólt szerzett.
Anglia-Magyarország 2-1 (0-0)
Wembley Stadion, 72 024 néző, v.: Stéphane Lannoy (francia)

gólszerzők: Gerrard (69., 73.), illetve Jagielka (62., öngól)

sárga lap: Rudolf (49.), Laczkó (65.), Koman (74.)

Anglia: Joe Hart - Glen Johnson, John Terry (Michael Dawson, a szünetben), Phil Jagielka, Ashley Cole (Kieran Gibbs, a szünetben) - Theo Walcott (Ashley Young, a szünetben), Frank Lampard (Bobby Zamora, a szünetben), Steven Gerrard (Jack Wilkshire, 83.), Gareth Barry, Adam Jonhson - Wayne Rooney (James Milner, 67.)

Magyarország: Király Gábor - Szélesi Zoltán, Juhász Roland, Lipták Zoltán (Komlósi Ádám, 55.), Vanczák Vilmos (Laczkó Zsolt, a szünetben) - Dzsudzsák Balázs (Koman Vladimir, a szünetben), Vadócz Krisztián, Elek Ákos (Tóth Balázs, 60.), Huszti Szabolcs (Hajnal Tamás, a szünetben) - Gera Zoltán - Rudolf Gergely (Priskin Tamás, 83.)

3. perc: Gerrard ugratta ki Rooneyt, a támadó lesen volt, ennek ellenére a hálóba lőtt, természetesen a játékvezető nem adta meg a találatot.

4. perc: Dzsudzsák beadását Elek csúsztatta kapura, Hart magabiztosan ölelte magához a labdát.

13. perc: Walcott rázta le magáról Juhászt, majd az ötösről az érkező Adam Johnson elé tálalt, de a középpályás hatalmas helyzetben csúnyán fölé lőtt.

30. perc: magyar ellentámadás végén Gera lőtt 17 méterről, de Hart védte a középre tartó lapos labdát.

34. perc: Gerrard a 16-os oldalától végezhetett el szabadrúgást, egyből kapura tekert, Király azonban bravúrral hárított.

52. perc: Rooney nagy helyzetben lövés helyett inkább Gerrardot hozta játékba, az angolok csapatkapitánya pedig gyengén, kapu fölé emelt.

62. perc: egy hosszú indítást Gera tökéletesen vett át, majd bevárta a bal oldalon felfutó Komant, akinek beadásába Jagielka rosszul ért bele, így a labdát - a játékvezető az asszisztens jelzésére - már csak a gólvonalon túlról tudták kirúgni a hazai védők (0-1).

69. perc: Gerrard vette át a labdát 20 méterre a magyar kaputól, majd óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba (1-1).

73. perc: Gerrard némi meglepetésre a center a posztján találta magát, ám pillanatok alatt feltalálta magát: egy sarkazással két védőt is becsapott, majd Juhász mellett is eltolta a labdát, végül Király feje mellett a kapu közepébe lőtt (2-1).

75. perc: Zamora pörgette fel a labdát, majd óriási erővel lőtt, de Király védeni tudott.

89. perc: Gera kapott fantasztikus labdát, egyedül vezethette Hartra, de hét méterről a kapusba lőtt.

91. perc: egy hosszúra átívelt labdát Zamora fejelte a földre, Király elképesztő bravúrral védett.

Az összecsapást egy fantasztikus élőkép vezette be, a két ország "óriás" lobogóját katonák feszítették ki.

A helyi szervezők sajnálatos módon több hibát is elkövettek: a csapatok bemutatása során Rudolf Gergely nevénél Hajnal Tamást láthatták a kivetítőn, majd a magyar himnusz szólt meglepően hamisan, valamint a debütáló szövetségi kapitány, Egervári Sándor helyett rendre a csapatorvost, dr. Szilágyi Györgyöt mutatta a kamera.

A himnuszok után jöhetett a mérkőzés, amelyet az a francia Stéphane Lannoy vezetett, aki a brazil-elefántcsontparti csoporttalálkozón "elnézte" Luís Fabiano dupla kezezését.

A kezdeti hazai rohamokat követően szépen, fokozatosan magára talált a magyar csapat, és a félidő közepére - igaz, a hazaiak támadtak többet - teljesen egyenrangú ellenfele lett Fabio Capello alakulatának. A hazai drukkerek nem kapták meg azt az ellentmondást nem tűrő játékot, amelyre vágytak, így a 40. percben már füttyszó kísért minden egyes hazai hibát. Az előzetesen "beígért" szidásból egyébként főként John Terrynek és Ashley Cole-nak jutott ki leginkább.

A szünetben mindkét kapitány alaposan megkeverte a kártyáit, majd kicsit le is ült a mérkőzés. A 62. percben jött az angol drukkerek nyakába a hidegzuhany, Koman beadást Jagielka ugyanis a saját kapujába rúgta. A magyarok öröme nem tartott sokáig, mivel hét perc múlva Gerrard bombagóljával ismét döntetlen volt az eredmény. Sőt, a Liverpool ikonja négy perc múlva egy fantasztikus cselt bemutatva már saját csapatát jutatta előnyhöz.

Ezzel szinte el is dőlt a találkozó - a szurkolók többsége haza is indult -, ugyanis a magyarok erejéből ekkor már nem igazán futotta a támadásokra.

"A fegyelmezettséggel, a csapat egységes védekezésével elégedett vagyok - mondta a találkozó utáni sajtótájékoztatón Egervári Sándor, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. - Ez mindenképpen előrelépés az előző évi teljesítménnyel szemben. Meggyőződésem, ha a kényszerű cserékre nincs szükség, és a belső védőm, valamint a középső középpályásom a pályán marad, akkor azt az öt percet, amikor a gólokat kaptuk, meg tudtuk volna fogni. A támadójátékunkkal már kevésbé voltam elégedett, de minden csapat annyit játszhat, amennyit az ellenfél enged."

• 9. zag 2010. augusztus 12. 21:40
    „nincs csatárunk?Németh újra kihasználta a bosnyákok elleni meccs egyetlen ziccerét,majd a 2.gól előtt,a félpályánál,a védőjétől nyűve passzolt Farkashoz.Egervári engedje vissza Eleket és Komant az U21-be és jussunk ki az olimpiára,majd mehetnek a nagyok közé.”
  • 8. Spitfire 2010. augusztus 12. 21:13
    „xarok voltunk, nem tudom az Egervári milyen meccset nézett... a gól sem volt gól... hol volt a hatalmas lendület és győzniakarás, amit a meccs előtt lenyilatkoztak a nemzetisport-nak???”
  • 7. jazmine33 2010. augusztus 12. 20:28
    „az a baj nincs csatárunk igazi,hátvéd sor az meg katasztrófa.vanczákkal az élen...”
  • 6. Primax 2010. augusztus 12. 18:40
    „" Igaz ott diktatúra van :) " / 2. hozzászólás Jethro_Tull /
    Igen, az van.
    Ott is.”
  • 5. prettywoman 2010. augusztus 12. 15:38
    „Igen, a védelmünk valóban szellős. Én a kapuskérdést sem látom megoldottnak. A szürke mackógatyás Király Gábor nem a legjobb választás, igaz, Fülöp Marcinál csak jobb lehet. Valaki egyszer azt írta róla, hogy úgy fogja a labdát, mint városi gyerek a tyúkot. Hát, van benne valami.... Ennél még az is jobb lenne, ha visszahívnák a jó öreg Babos Gábort, szerintem még ő volt mostanság a legjobb. Igaz, lemondta tavaly ő is, de lehet, hogy visszajönne.
    A negatívummal együtt is számomra még mindig kellemesebb benyomást keltett ez a csapat, mint a Koeman-féle legénység. Azt a bunkerfocit borzalmas volt nézni. Ezek legalább mertek támadni. Igaz, nem elég hatékonyan. A lassításokból látható, a gól sem volt gól. Mindegy, hagyni kell az öreget dolgozni, 2 nap alatt ő sem tudja összeforrasztani a csapatot. Majd kialakul. Ő legalább már bizonyított a kicsiknél. Biztos vagyok benne, hogy folyamatosan fog beépíteni a nagyok közé. Optimizmusra ad okot, hogy a kicsik győztek idegenben. Vannak köztük tehetségek. Az új srác egyébként jól muzsikált a nagyoknál. Nem is tudom, talán Lipták a neve. Viszont a nagyorrú Vanczákot, Tóth Balázst már el kéne felejteni. Rudolf igen gyenge volt, Dzsudzsit meg nem kellett volna lehozni. Na mindegy, majd kialakulnak. Én örülök, hogy már nem a holland dirigálja őket. Ha már fizetünk egy rakás pénzt, legalább magyarnak fizessünk.”
  • 4. Batistuta 2010. augusztus 12. 14:46
    „Tóth Balázs:-)”
  • 3. poto 2010. augusztus 12. 10:55
    „Sanyi bácsi !

Értem,hogy fontos a pozitív vissza jelzés de a védelem teljesen fogalmatlan.
    A Tóth Norbi még most is a labdát keresi a 2. gól után.
    Az első gólnál pedig a Gera csak a Gerrard hátát nézte.
    Ez így kevés lesz a Svédek ellen.
    Az újoncok viszont szerintem is nagyon jól teljesítettek.”
  • 2. Jethro_Tull 2010. augusztus 12. 10:18
    „Egervárinak jó lesz vigyázni !
    Az Észak-Koreai kapitányt kényszermunkára küldték. Igaz ott diktatúra van :)”
  • 1. Csetneky 2010. augusztus 12. 09:59
    „Hallgattam Egervári meccs utáni nyilatkozatát, mely szerint elégedett volt csapata játékával. Hát, elég alacsonyak az igényei, az biztos. Viszont a fiatalok nyertek, az a lényeg!”

Megvan az első arany: Cseh Laci Európa-bajnok!

Cseh László Európa-bajnok lett 200 m vegyesen a budapesti úszó Európa-bajnokság harmadik napján.… Tovább olvasom