2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 21°C

Anglia - Magyarország 3-1

A magyar válogatott barátságos mérkőzésen helytállt, ám vereséget szenvedett Manchesterben.

A kezdés előtt tizenöt perccel mintegy 45 ezren lehettek a lelátókon, ebből 300 magyar szurkoló, akik érkezésük óta hangosan énekeltek, de  persze az angol drukkereket és a hangszórókból üvöltő zenét nem  tudták túlkiabálni. A találkozó kezdete előtt a legendás Aranycsapatból Grosics  Gyula és Buzánszky Jenő köszöntötte a két csapat játékosait.

25. p: Huszti szerzett becsúszva labdát az ellenfél térfelének bal oldalán, majd egyet tolt rajta, és a rövid sarkot  vette célba, de a lövése nem sokkal elkerülte a kaput.

40. p: Egy jobb oldali beadás után Owen fejelhetett kapura  6 méterről, Király a mezőnybe öklözte a középre tartó labdát, de a kipattanóért folytatott küzdelemben a játékvezető szerint Fehér Cs. buktatta Gerrardot. Lampard jobb alsó sarokba tartó 11-esét Király  kivédte, majd Cole fejese a keresztlécet érintve hagyta el a játékteret.

43. p: Egy jobb oldali beadást követően J. Cole csúsztatta meg a  labdát, amely a jobb oldali kapufáról kifelé pattant, Éger pedig a  gólvonalról a felső léc segítségével tisztázott.

47. p: Beckham jobb oldali szabadrúgása után Gerrard Molnár Balázst megelőzve a jobb alsó sarokba bólintott. 1–0.

50. p: Beckham szabadrúgása után Király rosszul jött ki, Terry őt és Vanczákot is megelőzte, majd a jobb sarokba fejelt. 2–0.

55. p: Tóth Balázs passzolt Dárdai elé, aki 22 méterről jobbal, védhetetlenül a bal felső sarokba csavart. 2–1.

84. p: Crouch kapott labdát a magyar tizenhatosnál, majd jobbal lőtt pontosan a jobb alsó sarokba. 3–1.

Az angolok érezhetően rögtön a mérkőzés elején szerették volna  döntésre vinni a dolgot, de az első – nem túl erőteljes – rohamok  visszaverése után a magyarok egyenrangú partnerei lettek a szigetországiaknak. Bozsik Péter legénysége komoly gólhelyzetet nem  tudott kidolgozni, de a vendégszurkolók Huszti ígéretes lövése után  a „játszik a csapat" rigmust kezdték skandálni.

A mérkőzés mindettől  függetlenül nem volt magas színvonalú, és az iram sem öldöklő, ezt  jelzi, hogy pár perccel a szünet előtt a mexikói vb-ről ismert  hullámzásba kezdett a közönség. Mielőtt unalomba fulladt volna a  találkozó, Anglia büntetőhöz jutott, de kihagyta azt, a hátralévő  perceket pedig némi szerencsével „bekkelte ki" a magyar csapat.

A folytatásban az előző játékrész okozta izgalmak következtében felpaprikázott angol csapat jött ki az öltözőből. A hazaiak mezőnyfölénye hamar góllá érett, majd rövid időn belül ismét betaláltak. Mielőtt azonban a magyar szurkolók azon kezdtek volna gondolkodni, mennyi lesz a  vége, Dárdai hatalmas bombagóljával – csapatkapitányhoz méltóan –  megnyugtatta társait. Ezt követően ismét kiegyenlítetté vált a játék, de az első félidővel ellentétben ezúttal már lüktetett a  mérkőzés. Az utolsó negyedórára sajnos kissé elfáradt a magyar együttes, amelyet az angolok újabb góllal büntettek.

Válogatottunk kétgólos vereséget szenvedett az angoloktól

A magyar labdarúgó-válogatott Manchesterben a németországi világbajnokságra készülő Anglia vendége… Tovább olvasom