2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Amerikai futball: döntőben a Cápák

Amerikai futball - A Budapest Cowboys otthonában elért 23–20-as győzelmének köszönhetően bejutott a Veritas divízió I-es bajnokság döntőjébe a Győr Sharks csapata
A Budapest Cowboys otthonában elért 23–20-as győzelmének köszönhetően bejutott a Veritas divízió I-es bajnokság döntőjébe a Győr Sharks csapata, ahol a Budapest Wolves lesz az ellenfél november 7-én a budapesti BVSC-pályán. Mint azt Cserjés Károly, a klub elnöke elmondta: a csapat tizenhárom pontos hátrányból állt talpra úgy, hogy a fővárosiak a szünet után már nem szereztek pontot.

Nem indult pedig igazán jól az idény a győriek számára, hiszen első meccsüket hazai környezetben 20–12-re elveszítették a Budapest Wolvesszal szemben. Utána jött a javítás: 55–23 a Nyíregyháza Tigers ellen. A harmadik alapszakaszmeccsen 14–12-re kapott ki a Sharks a Cowboystól, a Budapest Titans ellen elért 34–0-ás diadallal sikerült megszerezni a csoport harmadik helyét. Így került össze a második helyen zárt Cowboysszal a csapat, s ezúttal sikerült is visszavágni a riválisnak.

Érdekesség, hogy a két finalista még sosem kapott ki a nagydöntőben, s mindkét együttes kétszeres magyar bajnok. A minimális célt egyébként elérte a Győr Sharks, de ha már ott van a döntőben a gárda, akkor mindenképpen nyerni szeretne.