2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Amerikában sem volt ellenfele a Ferrarinak

Az ötszörös világbajnok Michael Schumacher a célegyenesben elengedte Rubens Barrichellót, így a Ferrari brazil pilótája nyerte a 2002-es szezon utolsó előtti viadalát, az indianapolisi Amerikai Nagydíjat.
A dél-amerikai versenyző pályafutása ötödik futamgyőzelmét aratta.

Rajt: simán elment a mezőny, a Ferrari két klasszisa megőrizte pozícióját. M. Schumacher vezetett Barrichello és a skót David Coulthard (McLaren-Mercedes) előtt.

2-3. kör: a BMW-Williams két versenyzőjének csatája ütközéssel zárult, Ralf Schumacher és a kolumbiai Juan Pablo Montoya a fűre csúszott. A német pilóta autójának vezetőszárnya megsérült, emiatt a boxba kellett hajtania, s 1 körös hátránnyal az utolsó, 20. helyre tért vissza, míg társa a 7. volt.

15. kör: a legjobb 6 sorrendje: M. Schumacher, Barrichello, Coulthard, Trulli (olasz, Renault), Villeneuve (kanadai, BAR-Honda), Raikkönen (finn, McLaren-Mercedes).

17. kör: Montoya feljött a 6. helyre Ra:ikkönen megelőzésével.

27-28. kör: M. Schumacher és Barrichello boxkiállása egyformán 8 mp-ig tartott, így nem változott a helyzet az élen.

43. kör: a 3. helyen száguldó Coulthard kerékcseréje és tankolása 10.8 mp volt.

49-50. kör: M. Schumacher (7.8) és Barrichello (7.6) másodszor is a boxban járt.

73. kör: a célegyenesben a végig vezető M. Schumacher visszaadta Barrichellónak az ausztriai szívességet, a leintés előtti utolsó pillanatban maga elé engedte csapattársát, így a brazil győzött.

(MTI)

Tragédia a berlini maratonon

Szívinfarktus következtében életét vesztette az egyik futó a berlini maratoni viadalon. Tovább olvasom