2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Alonso rajt-cél győzelme

Fernando Alonso, a Renault spanyol pilótája nyerte a Forma–1-es autós gyorsasági VB hetedik futamát.

A címvédő és pontversenyben éllovas Fernando Alonso, a Renault spanyol pilótája nyerte a Forma–1-es autós gyorsasági világbajnokság hetedik futamát, a monte-carlói Monacói Nagydíjat. A második helyen a kolumbiai Juan Pablo Montoya (McLaren-Mercedes) végzett, a harmadik pedig a brit David Coulthard (Red Bull Racing) lett.

Alonso, aki idei negyedik, pályafutása 12. sikerét gyűjtötte be, rajt-cél győzelmet aratott. A spanyol versenyző ezzel a diadallal tovább növelte előnyét a vb-pontversenyben: 11 futammal a vége előtt 64 pontja van, az őt követő német Michael Schumachernek (Ferrari) – aki ezúttal ötödik lett – 43.

A start gond nélkül lezajlott: az élről induló Alonso repülőrajtot vett, riválisainak esélye sem volt az előzésre, az utolsó helyre sorolt M. Schumacher a boxutcából követte a mezőnyt.  Egyedül a két midlandes autót vezető Christijan Albers és Tiago Monteiro koccanása jelentett némi eseményt. A második körben Kimi Ra:ikkönen (McLaren-Mercedes) rácáfolt  arra a véleményre, hogy ezen a pályán szinte lehetetlen előzni és  szemfülesen elment a második helyről indult Mark Webber (Williams)  mellett, üldözőbe véve a vezető spanyol pilótát.

Az első tíz kör után kialakult helyzet azt vetítette előre, hogy  Alonso és a finn "Jégember" csatázik majd az első helyért, az  éllovas duó ugyanis körről-körre növelte előnyét a többiekkel  szemben. Mindeközben M. Schumacher a 16. pozícióba tornázta fel  magát.

A hercegség kaszinóiban edződött közönség a 21. körig nem sok  izgalmat élhetett át, a sorrend nem változott, ekkor azonban  elkezdődtek a kerékcserék: elsőként a McLaren-Mercedes autói  robogtak a boxutcába, Ra:ikkönen tankolása 10.3 mp-ig tartott. Két  körrel később Alonso is "pihenőre" szánta el magát, mindössze 7.9  mp-et töltött a "kútnál", így amikor visszatért a pályára, ismét  csak a hátát nézhette a mezőny. A következő körökben Webber  fokozatosan megközelítette az élen haladó kettőst, amely így a 30.  körtől trióra, sőt később, Juan Pablo Montoya (McLaren-Mercedes)  érkeztével kvartettre bővült. Féltávhoz közeledve az időközben már  13. M. Schumacher is betért a boxutcába, ahol 9.1 mp-et töltött.

Miközben az élcsoport sorrendje - Alonso, Räikkönen, Webber,  Montoya, Rubens Barrichello (Honda), Jarno Trulli (Toyota) -  továbbra sem változott, a lekörözések némi izgalmat vittek a  futamba, ugyanis nem volt mindegy ki, hol és hogyan tudja maga  mögött hagyni a lassabb autókat. A nagy forgalomból a Renault  címvédő pilótája jött ki a legjobban, ugyanis növelni tudta előnyét  üldözőivel szemben.
A 48. körben Webber autója megadta magát, sűrű füstfelhővel  tudatta tulajdonosával, hogy számára véget ért a futam, a rendezők  pedig beküldték a biztonsági autót. Alonso és Ra:ikkönen egyaránt a  boxba hajtott, de miután visszajöttek, a McLaren finn klasszisának  gépe sem bírta tovább a terhelést, így a pilóta ismét műszaki hiba  miatt volt kénytelen feladni a viadalt. Az 52. körben újraindult a  verseny, a riválisát elvesztő Alonso innentől kezdve már nyugodtan  autózhatott. M. Schumacher ekkor a hetedik volt.

A hajrában - öt körrel a vége előtt - a harmadik helyen haladó  Trulli is feladni kényszerült a küzdelmet, így végül a célban  Alonso, Montoya, David Coulthard (brit, Red Bull Racing),  Barrichello, M. Schumacher, Giancarlo Fisichella (olasz, Renault),  Nick Heidfeld (német, BMW-Sauber), Ralf Schumacher (német, Toyota)  volt a pontszerzők sorrendje.

Örömet szerezni a hűséges szurkolóknak

Az FC Fehérvár elleni vesztes találkozó után vasárnap ismét hazai környezetben lép pályára a Győri… Tovább olvasom