2017. 02. 28. kedd - Elemér 7°C | 15°C Még több cikk.

Alonso közel a vb-címhez

Juan Pablo Montoya nyerte az 56. Forma–1-es világbajnokság tizenötödik futamát, az Olasz Nagydíjat.

Fernando Alonso
A kolumbiai pilóta idei második futamgyőzelmét szerezte meg. A második helyen a pontversenyben éllovas spanyol Fernando Alonso végzett, aki ezzel 27 pontra növelte előnyét a finn Kimi Räikkönen előtt, aki a negyedik helyen ért célba Monzában.

Különösebb izgalmak nélkül rajtolt el a mezőny, az első kockából startoló Montoya megőrizte pozícióját, és Alonso is tartotta második helyét. A motorcsere miatt a 11. helyre sorolt Räikkönnen maradt, ahol volt.
Alonso keményen tapadt Montoyára, hiába próbálta lerázni a kolumbiai a spanyolt. A táv egyharmada után továbbra is Montoya, Alonso és Button volt a sorrend, ám a spanyol a 19. körben kiment tankolni és az ötödik helyre jött vissza. Kisebb kakaskodás alakult ki közte és Räikkönnen között, a spanyol betartott a finn pilótának és nem engedte el. Aztán egy körrel később mégis meggondolta magát és hagyta elmenni. Ezzel a McLaren menője már a harmadik helyen robogott.

A 23. kör után Montoya és Räikkönen volt az élen. A finn tankja egyre szárazabb lett, ezért ő is tankolt, az ötödik helyre tért vissza. Aztán a „szokásos" balszerencse újra elérte: bal hátsó kereke elkopott, kényszerű csere következett és ezzel elúszott számára a győzelem esélye. Räikkönen természetesen nem adta fel és újabb tíz kör megtétele után őrületes tempóban feljött a negyedik helyre, ám egy kanyarban lecsúszott és piruettezett egyet. Három körrel a vége előtt Montoya bal hátsó gumija is vészesen lekopott, a kolumbiai azonban nem ment ki cserére, inkább visszavett egy keveset a sebességből, de így is győzött.
Alonso előnye négy futammal a vb vége előtt ezzel 27 pont Räikkönennel szemben, azaz már a hétvégén Belgiumban világbajnok lehet.

7. Pizzonia (brazil, BMW-Williams) 44,643 mp h;
8. Button (brit, BAR-Honda) 1.03,635 p h.

9. Jordan-Toyota 11,
10. Minardi-Cosworth 7.

Csodát tett a pozsonyi kiscsapat

A szlovák Artmedia Bratislava csapata a Celticet kiütve, a Partizán Belgrádot kiejtve bejutott a Bajnokok Ligája csoportkörébe (ez magyar csapatnak 11 éve nem sikerült). Borbély Balázs csapatkapitány bizakodva várja az Internazionalét s reális esélyt lát a Rangers és a Porto ellen. A hazai meccseiken a telt ház garantált, a megyénkbelieknek nem lesz egyszerű jegyhez jutni. Tovább olvasom