2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 27°C Még több cikk.

Alonso idei második sikere

Fernando Alonso nyerte az 56.  Forma–1-es világbajnokság harmadik futamát, a Bahreini Nagydíjat.
Fernando Alonso nyerte az 56.  Forma–1-es világbajnokság harmadik futamát, a Bahreini Nagydíjat, s ezzel pályafutása harmadik F–1-es győzelmét ünnepelte.  A Renault spanyol pilótája mögött Jarno Trulli (olasz, Toyota) és Kimi Räikkönen (finn, McLaren-Mercedes) zárt.

A Bahreini Nagydíj rajtja előtt a Ferrari motort cserélt Rubens Barrichello autójában, így a brazil versenyző a rajtrács végére került.  Az élről induló Alonso megőrizte pozícióját, s ugyanígy tett a második helyről kezdő Michael Schumacher, noha Trulli mindent megtett a megelőzéséért.

A nyolcadik helyen haladó Giancarlo Fisichella motorja füstölni kezdett, az olasz pilóta a 3.  körben a bokszba hajtott, de onnan mindenféle „beavatkozás" nélkül távozott.  Fisichella a 4.  körben ismét kiment, s noha rövid ideig szerelték a kocsiját, végül feladta a versenyt.  A 11.  körben az éllovas spanyol Alonsót üldöző hétszeres világbajnok Michael Schumacher elfékezte magát a 9-es kanyar előtt, kisodródott, majd visszatért a pályára, de lelassult.

A kör végén  feladta a bahreini viadalt.  Sokáig minimális volt a különbség Alonso és Trulli között, majd a spanyol pilóta ritmust váltott, s egyre jobban elhúzott.  A futam leintéséig nem változott a legjobb három sorrendje: nyert az idén már másodszor diadalmaskodó Alonso, mögötte Trulli és Räikkönen végzett.

Peirsol világcsúcsot úszott 100 méter háton

Az amerikai Aaron Peirsol 53.17 másodperces idővel új világcsúcsot állított fel a férfi 100 méteres… Tovább olvasom