2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Alonso három pontra van Hamiltontól

Fernando Alonso, a McLaren-Mercedes spanyol pilótája nyerte az 58. Forma–1-es gyorsasági világbajnokság tizenharmadik futamát, az Olasz Nagydíjat. A címvédő mögött csapattársa, a brit Lewis Hamilton végzett a második helyen, a harmadik a finn Kimi Räikkönen (Ferrari) lett.
A rajt után Alonso könnyedén lépett meg a mezőnytől, ám mögötte Hamilton és a brazil Felipe Massa (Ferrari) óriásit csatázott. A harcból végül a fiatal brit jött ki győztesen.

Közben az időmérőn is hibázó skót David Coulthard elbúcsúzott a versenytől, alaposan összetörve autóját, ezért már a második körben bejött a biztonsági autó. A verseny öt kör elteltével folytatódhatott.

Furcsa módon Massa már a kilencedik körben kiállt a bokszba – mindeközben a két McLaren alaposan ellépett a többiektől –, de amint kiderült, hiába, hiszen váltóhiba miatt fel kellett adnia a küzdelmet. Az „Ezüstnyilak" kiállása semmiben sem változtatta meg a felállást: Alonso biztosan őrizte az első helyet.

A Ferrari ekkor lépett egy érdekeset, hiszen Räikkönent csak 27 körrel a vége előtt rendelték ki először, így biztossá vált, hogy a finn – mclarenes riválisaival szemben – csak egyetlen bokszutcai látogatást tervezett be.

Az olasz istálló mérnökeinek számolgatásai annyiban bejöttek, hogy Hamilton második kiállása közben Räikkönen be tudott jönni a brit elé – Alonso közben óriási tempóval szerzett behozhatatlan előnyt –, ám a fiatal szigetországi tehetség egy körrel később már vissza is vette a második helyet.

Ezt követően már semmi sem veszélyeztette a kettős McLaren- diadalt. Alonso sikerével három pontra megközelítette csapattársát a világbajnoki pontversenyben.