2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 13°C | 27°C Még több cikk.

Aleksidze döntött: Győri ETO FC-Kecskemét 1-0

A Soproni Liga 18. fordulójában az ETO FC hazai pályán Aleksidze találatával 1-0-ra verte a Kecskemét együttesét.

GYŐRI ETO FC - KECSKEMÉTI TE 1-0 (1-0)
Soproni Liga, 18. forduló
Győr, ETO Park, 2000 néző
Vezette: Veizer R.

Győri ETO FC: Sztevanovic - Babic, Fehér Z., Eugene, Szabó O. - Koltai (Tokody 46.p.), Pilibaitis, Józsi, Nicorec (Ganugrava 58.p.) - Kink (Dinjar 82.p.), Aleksidze

Vezetőedző: Pintér Attila

Kecskeméti TE: Lazareanu - Schindler, Lambulic, Gyagya, Kokot - Vörös, Cukic (Savic 57.p.), Bagi (Litsingi 75.p.) - Bori, Montvai (Simon 57.p.), Csordás

Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerző: Aleksidze (11.p.)

Csertői Aurél: A Győr óriási hibát használt ki, amikor gólt szerzett. Futottunk az eredmény után, a játékunkban nem volt benne, hogy a kapuba találjunk.

Pintér Attila: Tudtuk, hogy egy nagyon fegyelmezetten játszó csapat látogat hozzánk és ennek megfelelően játszottunk, mert mindenképpen a győznünk kellett. Kicsit jobb koncentrációval akár több gólt is lőhettünk volna. Gratulálok a srácoknak, és ismét köszönjük a szurkolóknak a buzdítást, amire most is nagy szükségünk volt.

Galéria kép

90. perc: Vége a mérkőzésnek. Az ETO Aleksidze találatával nyert 1-0-ra a Kecskemét ellen.

86. perc: Ganugrava lőtt 20 méterről mellé.

82. perc: Cserél az ETO. Kink helyére Dinjar áll be.

75. perc: Bagi helyére Litsingi érkezik a kecskemétieknél.

69. perc: Kokot rúgta fel Kinket. Sárga lap.

67. perc: Megint Tokody veszélyezteti a kecskeméti kaput. Ezúttal 10 méterről tüzelt. Az oldalhálóban kötött ki a labda.

65. perc: Tokody 25 méteres lövése nem sokkal kerülte el a kaput.

64. perc: Bori beadását Bagi fejelte mellé.

60. perc: Ganugrava első megmozdulása sárga lapot ért.

57. perc: Cserél mindkét csapat. A vendégeknél Cukic és Montvai helyett Savic és Simon állt be. Az ETO-ban bedig Nicorecet Granugrava váltotta.

55. perc: Nicorec szabadrúgása után Tokody elé pattant a labda, aki 15 méterről bombázott kapura. Kevéssel téveszett célt.

50. perc: Pilibaitis ugratta ki pontos passzal Tokodyt, aki közelről a kapu fölé emelt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cserélt az ETO, Koltait Tokody váltotta.

A szünetben a Győr egykori játékosait ünnepelték a klub vezetői és a szurkolók. A magyar bajnok, és olimpiai aranyérmes Keglovich Lászlót 70., a 80-as évek aranycsapatának kapitányát, Magyar Lajost 60. születésnapja alkalmából köszöntötte az ETO.

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Csordás futotta le a védőket a jobb oldalon. Középre gurított labdája Montvai előtt felpattant, aki így fölé lőtt.

41. perc: A második sárga is a vendégeké. Cukic kapta.

40. perc: Koltai lőtt távolról. Lazareanu védett.

35. perc: Hosszú idő elteltével egy kapuralövési kísérlet. Pilibaitis küldte fölé a labdát 25 méterről.

29. perc: A mérkőzés első sárga lapját Csordás kapja kezezésért.

27. perc: Továbbra is fölényben játszik az ETO. A jóindulattal közepes iramúnak nevezhető meccs utóbbi perceiben nem jutottak el gólszerzési lehetőségig a csapatok.

21. perc: Józsi középre ívelése után Pilibaitis fejelt kapu mellé.

13. perc: Vörös lőtt 15 méterről kapura, de Stevanovic vetődve védett.

11. perc: Vezet az ETO! Koltai pontos passzával Aleksidze lépett ki a védők közül. A kapusra vezette, majd 10 méterről elgurította Lazarenau mellett a labdát. 1-0.

10. perc: Mezőnyben jobb, pontosabb ellenfelénél az ETO, de helyzetet még nem sikerült kialakítani a zöld-fehéreknek.

7. perc Koltait állította meg szabálytalanul a tizenhatos bal sarkánál Bagi. A szabadrúgást Kink lőtte be élesen a kapu előterébe, de a játékostársai közül senki sem érte el.

1. perc: A vendég Kecskmét kezdte a meccset.

A múlt hetinél jobb helyzetkihasználással és több szerencsével az ETO megszerezheti első hazai sikerét ebben az esztendőben.

A Győri ETO az újpesti nagyszerű rajt után – 3–0-ás siker idegenben – a múlt héten Győrött nem tudta legyőzni a gyengécske Vasast. A zöld-fehérektől akkor részben elpártolt a szerencse, hiszen három kapufát is lőttek, viszont az utolsó percekben büntetőből tudtak egyenlíteni. Ugyanakkor a Kecskemét egy fehérvéri vereséget követően a múlt hétvégén hazai pályán szintén legyőzte az Újpestet.

Két masszívan védekező együttes összecsapását láthatja a közönség ma az ETO Parkban. Pintér Attila és Csertői Aurél csapatai mindig is erről voltak ismertek. Éppen ezért valószínű, a győriek csak kreatív támadójátékkal tudják feltörni a kecskeméti reteszt és emellett figyelniük kell a gyors ellencsapásokra is. A liláktól télen távozott ugyan az egyik legjobbjuk, Yannick, ugyanakkor olyan veszélyes támadók érkeztek a hírös városba, mint Bori és Simon A.

Az ETO-ban újabb sérült nincs, sőt, a hosszabb ideje maródi szerb Djordjevic is visszatért, és a héten már az első csapattal készült. A csapatba állítása azonban nyilván még várat magára.

Ha az ETO tartani akarja kedvező pozícióját, akkor hazai pályán már nem szabad pontokat veszítenie.

• 8. FB 2010. március 14. 13:02
    Ezt mért kell minden tudósítás alá leírni?”
  • 7. toto72 2010. március 13. 23:29
    „egyetértek Primaxxal. Sok hasonló élményben volt nekem is részem korábban. Az még hasonlított a labdarúgásra. A jelenlegi nb1 meccseit tv-ben sem vagyok hajlandó megnézni. Ha abból kellene megélniük ahány néző van éhenhalnának. Pénzmosoda a magyar foci....”
  • 6. DUNHILL 2010. március 13. 23:09
    „NEM BAJ FIÚK ,JO VOLT EZ A 3-PONT MIVEL A PONT A LÉNYEG A TABELLÁN ....HA IGY FOLYTATJÁK ,AKKOR TALÁN MÁR NÉZŐK IS LESZNEK .HA VANNAK GYŐZELMEK ,AKKOR VANNAK SZURKOLOK IS /LESZENEK /...NEM AZT MONODM NAGY FOCIT JÁTSZIK MÉG A MI CSAPATUNK ,DE MÁR LEGALÁBB VAN HALADÁS ,VAN REMÉNY ..EREDMÉNY..!!!GYERÜNK SRÁCOKKKK....AKI MEG BESZOLOGAT AZ NEM GYŐRI ÉS NEM IS KELL ILYEN SZURKOLÓ IDE GYŐRBE NEKÜNK, AZ CSAK HAD BUGJON MINDT ITT 1-SEK...HAJRÁ GYŐR ÁLÉÁLÉÁLÉ!!”
  • 5. Primax 2010. március 13. 21:54
    „Óriási diadal...
    2000 néző...
    Ez van : nincs foci.
    Nincs néző.
    Csak nagyképű nyilatkozatok vannak/lesznek a "gigászi küzdelem"-ről.
    A nyolcvanas évek elején több meccset is a felső karéj bejáratából - állva, nyújtózkodva - néztem végig.
    Teltház(ak) előtt...”
  • 4. piroskaésabarkasz 2010. március 13. 19:46
    „Húzz el anyádba!”
  • 3. sivatag66 2010. március 13. 17:43
    „Hajrá Kecskemét !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4”
  • 2. passuth 2010. március 13. 16:23
    „Szöveged minősít,ne otthon irogass,menj ki,oszt ott osztogasd az észt,miért írsz,ha nem érdekel ?”
  • 1. mauz 2010. március 13. 13:02
    „"Két masszívan védekező együttes"

"kreatív támadójátékkal"

"figyelniük kell a gyors ellencsapásokra is"

Húha, azt hittem, egy Premier League meccs beharangozója, aztán láttam, hogy ez csak a magyar NB1...”

Forma-1: Vettel rajtol az élről Bahreinben

Sebastian Vettel rajtol az első helyről a Forma-1-es Bahreini Nagydíjon. A második és a harmadik… Tovább olvasom