2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -6°C | 1°C

Alberto Contador győzött a Tour de France-on

Az olasz Daniele Bennati nyerte a 94. Tour de France vasárnapi, utolsó szakaszát, összetettben pedig a spanyol Alberto Contadoré lett az első hely a világ legjelentősebb országúti kerékpáros körversenyén.
A 24 éves ibériai az elmúlt évtized legfiatalabb kerekeseként diadalmaskodott, s az első spanyolként az 1991 és ’95 között sorozatban ötször első Miguel Indurain sikerszériája óta. A mezőny három héten át durván 3500 kilométert tekert le brit, belga, spanyol és francia földön.
„Úgy gondolom, hogy a spanyol, de talán az egész nemzetközi kerékpársport jövőjét láttuk" – mondta Contadorról az egyik nagy előd, a hétszeres Tour-győztes amerikai Lance Armstrong.

Semleges szakértők ehhez hozzáteszik: már ha lesz egyáltalán jövője a profik versenyzésének, mivel a Tour de France – a viadal előtt és alatt is előfordult, számos nagy hírű szereplőt is érintő – doppingbotrányai nyomán komoly veszélybe került magának a sportágnak a léte.

FC Sopron: hazai premier a kupagyőztes ellen

Vasárnap a Magyar Kupa győztese, a Budapesti Honvéd ellen mutatkozik be hazai közönség előtt az FC… Tovább olvasom