2018. 08. 19. vasárnap - Huba 18°C | 29°C Még több cikk.

Akár fordítva is lehetne

MiZo-Pécsi VSK–Soproni Postás 62–61 (19–15, 19–15, 11–13, 13–18) Miskolc, női kosárlabda Magyar Kupa-döntő, 2600 néző. V.: dr. Vígh, Benczur.
Pécs: Iványi 10/3, ÚJVÁRI 10/3, Károlyi 3/3, BÉRES 10, Branzova 2. Cs.: ÉRIKA 11, Vilutitye 8, TRANQUILLI 8. Edző: Rátgéber László.
Postás: ENGLERT 14/3, CSÁKÁNY 13, EÖRDÖGH 16/9, Ambrus, PAPP 17. Cs.: Barnes 1, Fodor, Russai. Edző: Meszlényi Róbert.

Béres és Barnes harca a labdáért.
Jó hangulatban, telt ház mellett kezdődött a finálé. A mintegy 100 pécsi drukker természetesen az övéiért szorított, de udvariasan megtapsolták a soproniakat is. A szépszámú hazai közönség a pécsiek ellen „foglalt állást", de inkább a BSE ellen a bronzérmet 80–64-es sikerrel kivívó sajátjait, azaz a diósgyőrieket éltette.
Az EB-döntőbe jutást kiharcoló magyar válogatott színe-java ott volt a kezdők között, ahogy egy Magyar Kupa-fináléhoz illik. Kőkemény védekezéssel kezdtek a felek, amint az várható is volt. Nagyon nehezen tudtak dobóhelyzeteket kidolgozni az együttesek.

Közel 2 perc elteltével Papp a Postásnak szerzett vezetést. Ez megnyugtatólag hatott a soproniakra, a negyed közepén 9–2-re elhúztak. Ezt követően Rátgéber László kettőt cserélt, és a pécsiek egy 6–0-s rohanást bemutatva feljöttek. Dudaszóra Iványi emelt be egy hármast, így 4 pontos pécsi vezetéssel zárult az első 10 perc. A második negyed elején lendületben maradtak a pécsiek, kiváló védekezésük révén elléptek a Postástól. A Postást Eördögh próbálta versenyben tartani. A negyed második felében védekezésben feljavult a Postás és büntetőkkel felzárkózott, de a szünetben 8 pontos pécsi előnyt mutatott az eredményjelző.
A második játékrész első érdemleges, sőt, a végkimenetel szempontjából feltehetően nem elhanyagolható momentuma Ambrus kipontozódása volt a 21. percben. Nagy küzdelem közepette tartotta pár pontos előnyét a Pécs, amelynek ekkor Tranquilli volt a vezéregyénisége. A Postás Csákány és Papp jóvoltából 4 pontra zárkózott fel, tehát nem hagyta magát. A címvédő játékosai sorra rontották el a büntetőket, egyetlen pontra zárkózott fel 3 és fél perccel a befejezés előtt a Postás, amelynek szárnyakat adott ekkor a diósgyőri közönség. Csákány büntetői után már az eksztázisban kosarazó soproninak vezettek.
Hihetetlenül izgalmasan alakult a végjáték, amelyben minimális különbséggel a pécsiek megnyerték a mérkőzést, és zsinórban hetedszer diadalmaskodtak a Magyar Kupában. Az ezüstérmes Postás minden dicséretet megérdemel, a maximumot adta ki magából Meszlényi Róbert együttese.
Rátgéber László: – Nagyon büszke vagyok rá, hogy sorban hetedik alkalommal sikerült megnyerni a Magyar Kupát! Ez már nem is sporttörténelem, hanem több annál.
Meszlényi Róbert: – Sokkal tompábbak voltunk, mint az elődöntőn, de ez érthető is. Küzdeni tudásban ismét jelesre vizsgázott a csapat. Gratulálok a lányoknak! Ha egy kicsit szerencsésebbek lettünk volna, akár fordított is lehetne az eredmény.

Bejutott Kaiserslautern a labdarúgó Német Kupa döntőjébe

A bajnokságban az utolsó helyen álló Kaiserslautern jutott be elsőként a labdarúgó Német Kupa… Tovább olvasom