2017. 12. 12. kedd - Gabriella 6°C | 14°C Még több cikk.

Agassin nem fog az idő

Szerencsére nem fog az idő Andre Agassin, az amerikaiak 35 esztendős teniszezője majdnem egyéves szünet után ismét komoly viadalt nyert. Pályafutása hatvanadik tornagyőzelmét a Los Angelesben zajló 355 ezer dollár összdíjazású versenyen érte el, miután a döntőben 6:4, 7:5-re legyőzte a luxemburgi Gilles Mullert.
Andre Agassi két hónapos ülőideg-betegségéből felgyógyulva régi önmagát idézve teniszezett a múlt héten Los Angelesben, ahol nemcsak bejutott a Mercedes-Benz-kupa elnevezésű viadal döntőjébe, de 90 perc alatt meg is nyerte.

A fiatal balkezes luxemburgi, Gilles Muller csak megszorongatni tudta a 35 esztendős amerikait, aki 6:4, 7:5-ös sikerével pályafutása 60. ATP-tornáján diadalmaskodott.

"Fantasztikus érzés. Ezek a pillanatok nem történnek meg még egyszer az életemben, illik kiélvezni. Egyszerűen hagytam magamat játszani" - nyilatkozta Agassi, aki nem felejtette el megjegyezni, ezekért a percekért érdemes dolgozni. "Nem gondoltam egy percig sem sérülésemre, a testem felelt minden kérdésemre."

Agassi pályafutása során negyedszer diadalmaskodott a tornán, korábban 1998-ban, 2001-ben és 2002-ben is első lett Los Angelesben. Idén az amerikai a negyedik 30 év feletti férfi teniszező, aki tornát tudott nyerni, előtte az ausztrál Wayne Arthurs, a dán Kenneth Carlsen és a brit Greg Rusedski dicsekedhetett ezzel.

Hatvanadik tornagyőzelmével Agassi feljött az Open-éra ranglistáján a 7. helyre, az élen továbbra is a 109 sikerével megközelíthetetlen Jimmy Connors áll.