2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Agassi könyedén nyerte a férfi döntőt Melbourne-ben

Még a vártnál is könnyebben, 74 perc alatt nyert Andre Agassi a döntőben Rainer Schüttler ellen, s negyedszer diadalmaskodott az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.
Férfi egyes, döntő:

Andre Agassi (amerikai, 2.)-Rainer Schüttler (német, 31.) 6:2, 6:2, 6:1

A 28 perces nyitó szett első felében még Schüttler is bízhatott a sikerben, de 4:2 után szinte csak pillanatokig tudta megszorítani ellenfelét. Agassi a játék valamennyi elemében sokkal jobb volt, s alig rontott. Ezt nem mondhatta el magáról a torna német meglepetésembere (24-13 az önhibák aránya), ráadásul a nyerő ütések tekintetében (29-16 Agassi javára) is elmaradt az egykori világelsőtől.

A melbourne-i The Age rovata a teniszbajnokságról

A hatalmas fölényben játszó Agassi 26 perc alatt nyerte meg a második játszmát, s mindössze 20 alatt a harmadikat.

Az amerikai világsztár 1995, 2000, és 2001 után lett ismét Melbourne legjobbja, s így valószínűleg vegyes párosban is indul a párizsi Grand Slam-tornán. A németek egykori világelsője, Steffi Graf ugyanis megígérte férjének, hogy ha negyedszer megnyeri az ausztrál nyílt bajnokságot, akkor a Rolland Garroson együtt indulnak.

Andre Agassi

Született: 1970. április 29., Las Vegas (Egyesült Államok)
Lakóhelye: Las Vegas (Egyesült Államok) 1.80 m magas, 77.3 kg
Profijátékos: 1986 óta
Ütőfogása: jobbkezes
Legjobb világranglista-helyezése, egyesben: 1. (először 1995. április 10.)
Tornagyőzelmei egyesben: 55, ebből 8 Grand Slam (Australian Open: 1995, 2000, 2001, 2003, Roland Garros: 1999, Wimbledon: 1992, US Open: 1994, 1999)

Andre Agassi (Egyesült Államok):

- Nem hittem volna, hogy erőnlétileg ilyen jól bírom majd a tornát. Most is kiválóan érzem magam. Örülök annak, hogy már az év elején teljesítettem egyik legfontosabb célomat, s újra Grand Slam-tornát nyertem. Most már biztos, hogy a szezont sikeresen zárom, pedig még alig kezdődött el.

Rainer Schüttler (Németország):

- Gratulálok Andrénak! Mindent megtettem a sikerért, de ő túlságosan jól teniszezett. A vereségemnek is lesz haszna, mindenki óriási érdeklődéssel várja majd a párizsi Grand Slam tornát, ahol Andre együtt indul Steffi Graffal.

A győztes 1 127 850, míg a vesztes 563 925 ausztrál dollárt kapott melbourne-i teljesítményéért.

mti

Francia páros nyert az Australian Openen

A francia Michael Llodra és Fabrice Santoro első tornagyőzelmét ünnepelhette az Australian Openen. … Tovább olvasom