2017. 01. 21. szombat - Ágnes -9°C | 1°C Még több cikk.

A világ egyik legjobb kézilabda csapata Győrben - Zaporizzsja-Kiel 28-31

Az ukrán-orosz konfliktus miatt a győri Egyetemi Csarnokban szerepelt a kieli sztárcsapat: a németek pont annyit játszottak ki magukból, amennyi a győzelemhez kellett.

Vujin támad a győri Egyetemi Csarnokban - fotó: EHF.

A győri mérkőzés jegyzőkönyvét az EHF hivatalos oldalán tekinthetik meg!

60. perc
- Az utolsó szó a kapusoké: mindkét oldalon bravúros védéssel zárult a találkozó. 28-31.

60. perc - Vujin a végére hetest hibáz.

59. perc - Még egy szépségtapasz. 28-31.

59. perc - Ukrán szépségtapasz hetesből. 27-31.

58. perc - Először mennek öt góllal a németek, a legjobbkor, nem egészen három perc van hátra. 26-31.

57. perc - Sprenger a jobbszélről emeli át az ukrán kapust. Kezd elúszni a meccs a Motornak. 26-30.

56. perc - Palmarsson könnyedén szerzi a 29. kieli gólt. 26-29.

55. perc - Beállós góllal farag a hátrányon a Motor. 26-28.

54. perc - Újabb kieli gól: három gól a németek előnye, bő hat perce van az ukránoknak fordítani. 25-28.

53. perc - Sprenger "lopott" labdát, majd az ukrán kapuig száguldott. 25-27.

52. perc - Elég nagyképűen próbált támadni Jicha, nincs is újabb német gól. Egyenlített az ukrán csapat, mire a németek rögtön válaszoltak. 25-26.

51. perc - Burka elkapta fonalat, már csak egy gól a német előny. Hajtós, remek utolsó 10 perc elé nézünk. 24-25.

50. perc - Zeitz dumálásért két percet pihenhet.

50. perc - Az ukrán óriás, Burka lőtt gólt. 23-25.

49. perc - Zeitz nagy sebességgel tört be az ukrán kapu elé, s élt is a ziccerrel. 22-25.

48. perc - Két gyors gól mindkét oldalon, marad a két gólos kieli előny. 22-24.

47. perc - Gólszegény percek után Vujin növeli a Kiel góljainak a számát hetesből. Az ukrán edző reklamálásért sárgát kapott, pedig nekünk úgy tűnt, hogy igaza van. 21-23.

44. perc - Egy gólra faragják a hátrányukat az ukránok. 21-22.

43. perc - Amennyire lehet tartja magát a Zaporizzsja, szimpatikusan küzdenek, de érezhetően kisebb csoda kellene a továbbjutásukhoz. Igaz, a győri meccset "hazavihetik" 1-2 góllal.

43. perc - Jicha góljával ismét kicsit meglép a Kiel. 20-22.

42. perc
- Pár másodpercig kettős emberelőnyben az ukránok: Zeitzet küldik a kispadra a bírók. Az ukránok élnek a lehetőséggel. 20-21.

41. perc - Jallouz tört be az ukrán kapu elé, s nem hibázott. 19-21.

40. perc
- Lassan öt emberes csapatokra kell berendezkedni: a bírók mindkét együttesnek újra kiosztottak két-két perces büntetést.

39. perc - Főszerepben a kapusok mindkét oldalon: ziccerhelyzetben hárítottak óriásit.

38. perc - Kubatko kipókhálózta a győri bal felső sarkot szélről. 19-20.

36. perc - A bírók kiküldik az egyik németet is. Ez nem zavarja meg a németeket, s újabb gólt bombáznak. 18-20.

35. perc - Újabb német emberelőny, újabb Vujin gól hetesből. 18-19.

34. perc - Gólzápor: egy német, egy ukrán gól egy percen belül. 18-18.

33. perc - Jicha szerzi emberelőnyben a németek első gólját a második félidőben, majd gyors ukrán válasz. 17-17.

33. perc - Egyenlítettek az ukránok Aflitulin góljával. 16-16.

32. perc - Annyira szorongatták az ukrán játékost a német védők, hogy a Kiel kapusa "elaludt", s bevédte a lassú labdát. 15-16.

31. perc - Útjára indult a labda a második félidőben.

30. perc - Nincs újabb gól, két gólos német előnnyel vonulnak a csapatok az öltözőbe. Szünet.

29. perc - Középen nagyon magas a német védőfal, melynek egyre kevésbé találják az ellenszerét az ukránok. Német időkérés.

28. perc - Csodaszép ukrán támadásra, Jicha válaszol. 14-16.

27. perc - Érthető módon időt kér az ukrán mester.

26. perc - Vujin akárcsak legszebb veszprémi napjaiban, újabb gólt bombáz. Aztán Jicha és Sigurdsson is betalált. 13-15.

25. perc - Két gyors ukrán gól - emberhátrányben. Nem boldog a németek edzője. 13-12.

24. perc - Emberelőnyben Vujin talált az ukrán kapuba. 11-12.

23. perc - Ukrán gól és ukrán kapufa. Döntetlen az állás. 11-11.

22. perc - A kétméteres francia, Jallouz bombázott az égből az ukrán kapuba. Kíváncsiak vagyunk a súlypontemelkedésére. 10-11.

21. perc - Továbbra is fej-fej mellett a csapatok, egy-egy gól. 10-10.

20. perc - Nem sokáig örülhettek az előnynek az ukránok. 9-9.

19. perc - Emberhátrányból lepik meg az ukránok a Kielt. 9-8.

18. perc - Vujin nem hibázott a büntetőnél, plusz két percig emberelőnyben a Kiel. 8-8.

18. perc - Nem élnek a hazai pályával a Motor játékosai: kihagyott hetes az ukránoknál.

16. perc - Újra kicsivel mennek az ukránok. 8-7.

15. perc - Emberhátrányban egyenlít Zeitz. 7-7.

14. perc - Vujint kiküldik a bírók két percre reklamálásért, az ukránok pedig ismét vezetnek. 7-6.

13. perc - "Kapufagyilkos" átlövés az ukránoktól, hasonló bombát a németek is megeresztettek az első percekben.

12. perc - Három gyors gól, egyenlő az állás. 6-6.

10. perc - Egyenlítettek a németek, majd pár másodperccel később hetest kaptak az ukránok, amivel éltek is. 5-4.

9. perc - Az exveszprémi Vujin lövi a németek 3. gólját. 4-3.

8. perc - Palmarsson átlövésből farag a Kiel hátrányán. 4-2.

6. perc - Büntetőből növelik előnyüket az ukránok. 4-1.

5. perc - Villámgyors újabb ukrán gól, mire a németek is beköszöntenek. 3-1.

4. perc - Lassan eltelik négy perc, de a németek még mindig nem lőttek gólt, míg az ukránok kicsit növelték az előnyüket. 2-0.

1. perc - Az első támadásnál eladják a németek a labdát, az ukránok pedig megszerzik a vezetést. 1-0.

A két csapat összeállítását ide kattintva találják meg az EHF honlapján.

19.14

A csapatok pacsiznak egymással, hamarosan kezdődik a mérkőzés majdnem teltház előtt.

A győri mérkőzés tétje a legrangosabb európai kupasorozatban a nyolc köz kerülés. Bár az ukrán-orosz helyzet miatt rendezik a meccset a kisalföldi megyeszékhelyen - vagyis a Zaporizzsja a "házigazda" -, egyértelműen a Kiel vendégjátéka teszi érdekessé a találkozót.

Az észak-német csapat ebben a szezonban is meggyőzően menetel a Bajnokok Ligájában. Csoportelsőként került a legjobb tizenhat csapat közé úgy, hogy nyolc győzelem mellett mindössze egy vereséget és egy döntetlent kellett elkönyvelnie. Mindkétszer a lengyel Kielce lepte meg nagynevű német ellenfelét.

Papíron talán gyengébb a Kiel, mint tavaly, de így is sztárokkal teletűzdelt a német csapat

A Kiel legsikeresebb szezonja 2007 volt: Nikola Karabatić vezetésével egy éven belül nyerték meg a német bajnokságot és a kupát, valamint a Bajnokok Ligáját. 2010-ben és 2011-ben szintén elhódították a BL-trófeát, míg a legutóbbi kiírásban az elődöntőben maradtak alul a Hamburggal szemben.

A Kiel tavaly két parázs hangulatú mérkőzésen jutott tovább a BL-negyeddöntőből a Veszprém ellen

Bár a Kiel játékoskerete talán valamelyest gyengébb papíron, mint a korábbi években - két francia klasszis, Thierry Omeyer és Daniel Narcisse, valamint Momir Ilic is távozott tavaly tőlük -, így is olyan sztárok fognak csütörtök este (19.15) pályára lépni Győrben, mint a Veszprémből jól ismert Marko Vujin, a cseh Filip Jicha vagy a német Christian Zeitz, aki állítólag nyártól a bakonyi csapatot erősíti.

Újabb meglepetésre utaznak a "házigazda" ukránok?

A Kiel szerdán érkezett meg Győrbe, este edzett is az Egyetemi Csarnokban, de a ma délelőtti tréning lehetőségre már nem tartottak igényt, s lemondták.

Ami az ukránokat illeti, kisebb botránnyal jutottak be a nyolcaddöntőbe a csoportjukból, hisz óriási meglepetésre legyőzték hazai pályán a Veszprémet, s így negyedikként épp befértek a legjobb csapatok közé. A magyar bajnok hozzáállását, gyenge teljesítményét a Zaporizzsja ellen sportszerűtlennek minősítette a RK CO Zagreb, mely búcsúzni kényszerült BL-ből. A Veszprém mentségére legyen mondva: puskaporos hangulatú országban kellett utazniuk és játszaniuk.

Egy biztos: a győri mérkőzésen az is meglepetésszámba menne, ha a Zaporizzsja meg tudná szorítani a német sztárcsapatot.

A Kiel-Zaporizzsja mérkőzésre még kaphatók tikettek: ide kattintva tekinthetik meg a jegyárakat. Ne feledjék: a kisalfold.hu este 19.15-től online tudósít az Egyetemi Csarnokból!

Pirlo továbblőtte a Juventust

A hétvégi bajnoki forduló után csütörtökön, a Fiorentina ellen is Andrea Pirlo szabadrúgásgóljával… Tovább olvasom