2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

A vendég zöld-fehérek örültek

Mindkét edző egy helyen változtatott az előre megadott kezdőcsapatán, az ETO-nál Baumgartner helyett Karabatic kapott bizalmat, míg a vendégeknél az eltiltott Dragóner helyét a volt győri Bognár foglalta el.

Győr, Borsodi Liga labdarúgó-mérkőzés, 5000 néző. V.: Sápi (Tóth I.,
Szabó J.).
ETO FC: Sebők 2,5 – Lakos 3, Karabatic 2,5, Böjte 2,5 (Kartelo, 70. p) – Peric 2,5 (Mracskó, 73. p), Jovanovic 2 (Semenik, 63. p), Szanyó 3, Németh N. 2,5, Hucika 3 – Herczeg 2, Nicsenko 2,5. Edző: Tamási Zsolt.
FTC: Szücs L. – Bognár, Vukmir, Gyepes – Kriston, Kapic, Lipcsei, Leandro (Szili, 46. p), Szkukalek – Tököli (Jovic, 86. p), Gera (Andone,
88. p). Edző: Garami József. Gsz.: Szanyó, ill. Gera, Szili.
Sárga lap: Böjte (8. p), Gera (68. p), Peric (70. p).
Kiállítva: Jovic (91. p).
Szögletarány: 12:5 (7:4).

(Érdekesség, hogy néhány órával a mérkőzés előtt érkezett fax a Magyar Labdarúgó Liga fellebbviteli bizottságától az ETO-stadionba, amely szerint Bognár Zsolt továbbra is a
győriek futballistája. Az ügynek
biztosan lesz még folytatása...)

16. p: Leandro 20 méteres, ballábas kapáslövését Sebők lábbal hárította.
17. p: Gera egy szép csel után 17 méterről lőtt és telibe találta a bal oldali kapufát.
30. p: Herczeg jobbról jól húzott befelé, remekül tálalt Szanyó elé, aki 17 méterről, nagy helyzetben a bal kapufa mellé lőtt.
36. p: Peric beadása után Nicsenko 10 méterre a kaputól levette a labdát, ám lövése már erőtlen volt, s Szücs hárított.
43. p: Szanyó lapos szabadrúgásába Nicsenko „beleszúrt", és Szücs remek reflexszel, bravúros mozdulattal lőtte ki szögletre.
46. p: A középkezdést követően Bognár húzott el a jobbszélen,
visszagurított Kristonnak, akinek beadását a hosszú oldalon érkező
Gera 12 méterről a kapu bal sarkába fejelte. 0–1.
58. p: A bal oldalon Gera lesgyanús helyzetben lépett ki, jól adott középre és az érkező Szili 13 méterről biztosan lőtt a kapuba. 0–2.
60. p: Szanyó 22 méteres bombája centiméterekkel suhant el a kapu mellett.
85. p: Lipcsei és Tököli keverte meg a győri védelmet, ám az FTC csapatkapitánya nagy helyzetben kivárt, így az utolsó pillanatban felszabadítottak a hazaiak.
87. p: Herczeg bal oldali beadását Kartelo közelről fejelte mellé.
90. p: Németh N. bal oldalról végzett el szabadrúgást és a hosszú oldalon teljesen tisztán érkező Szanyó a kapuba fejelt. 1–2.
91. p: Nicsenko ütközött Joviccal a pálya közepén, az FTC cserecsatára megütötte a földön fekvő győri játékost, amiért a játékvezető kiállította.

Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat, kemény összecsapások tarkították a találkozót. Az első gólszagú akcióra bő negyedórát kellett várni, ekkor kétszer is a szerencse mentette meg a találattól az ETO kapuját. Aztán újabb nagy hullámzás következett a pályán, amelyben 30 perc elteltével már az ETO-nak is voltak helyzetei. Ha Szanyó vagy Nicsenko pontosabban céloz, akkor előnnyel térhetett volna pihenőre a hazai gárda.A második félidőt aztán góllal kezdte a Ferencváros, amely 338 perc után talált be a kapuba bajnoki mérkőzésen. Ez a találat aztán
rányomta bélyegét az összecsapásra, a vendégek egyértelműen kontrára játszottak, amelyből aztán növelték is előnyüket. Már-már ellaposodott a mérkőzés, amikor Gera durva szabálytalanságát követően – a sértett Böjtét le is kellett cserélni, mert részleges bokaszalag-szakadást szenvedett – kissé elszabadultak az indulatok a pályán és a nézőtéren egyaránt. A találkozó hátralévő részében többet támadott az ETO, de már csak szépítés-re futotta az erejéből.

Tamási Zsolt: – Nagyon csalódott vagyok, mert az első félidő nagy részében mi irányítottunk, ám nem tudtunk előnyt kicsikarni. Sokkoló volt számunkra a második félidő elején kapott gól, majd a rutinos Jovanovic hibája után gyorsan jelentős hátrányba kerültünk. Nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítés érdekében, de ez végül nem sikerült. Meg kell keresnünk a kudarc okait, s minél előbb javítanunk kell.
Garami József: – Egy jó iramú mérkőzésen mindkét csapat győzelemre tört. Döntő volt, hogy az első gólt mi szereztük, amely után megnyugodtunk, és úgy érzem, megérdemelten nyertünk.
Mracskó Mihály: – Nagyon rosszkor kaptuk az első gólt, a második találat után pedig hiába próbáltunk meg mindent, csak a végén sikerült szépítenünk.
Böjte Attila: – Duplán rosszul sikerült nekem ez a mérkőzés, a sérülésem az első diagnózis szerint talán nem olyan súlyos, a következő mérkőzést három sárga lap miatt úgyis ki kellene hagynom.
Leandro: – Ezúttal nekem nem ment annyira a játék, szerencsére a csapat szünet után nélkülem is nyerni tudott.
Szili Attila: – Ezúttal is úgy léptem pályára, hogy bizonyítsam, helyem van a Fradiban. Örülök, hogy ennek góllal adtam nyomatékot.

Női kosárlabda-vb: túl szexi volt a spanyol csapat?

A spanyol parlamentben is téma volt a kínai világbajnokságon ötödik helyen végzett női… Tovább olvasom