2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

A véghajráig minden eldőlt

MiZo-Pécsi VSK–GySEV-Orsi 81–65 (25–14, 12–18, 16–15, 28–18) Pécs, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, 4500 néző. V.: Bodnár, Benczur.
PVSK: TRANQUILLI 8, IVÁNYI 16/3, BRANZOVA 22/3, Béres 2, KÁROLYI 19/12. Cs.: Vilutyte 10, Popovics 2, Keller 2. Edző: Rátgéber László.
GySEV: Balogh 2, SERES 14/3, Török 6/3, ZAKALUZSNAJA 21/3, Bogojevic 14/3. Cs.: Bevilaqua 4, Szőke 4, Dénes. Edző: Dirk Bevilaqua.
Kipontozódott: Dénes (32. p), Tranquilli (34. p).

Újvári lábujjtörés miatt hiányzott a pécsi csapatból, ez nem volt jó előjel a mecsekaljaiak számára. A vendégektől Seres kezdett nagyon jól, hisz az elején mindent bedobott, százszázalékos dobóteljesítménnyel kezdett, hamar nyolc pontnál tartott, akárcsak a hazaiaknál Károlyi, aki még triplákat is szórt. Az első negyed végén már 11 ponttal vezettek a hazaiak. Balogh 16 percen keresztül nem talált be a gyűrűbe. Egyébként is kedvetlenül kosarazott, hamar összeszedett három személyi hibát. A vendégek szerencséjére akkor még kimaradt több PVSK-ziccer, így nem tudott jobban elhúzni a házigazda együttes. Sőt, a nagyszünet előtt valamivel összeszedettebb lett a GySEV játéka, így le tudott valamennyit faragni a hátrányából. Kétszer tíz perc után Balogh neve mellett még mindig csak két pont állt.

A harmadik negyedet 9–0-ás rohammal indította a soproni együttes, amivel kiegyenlített. Hosszú idő után aztán a vezetést is visszavette a GySEV. Innen kezdve fej fej mellett haladtak a csapatok, egyik gárda sem tudott meglépni a másiktól. Néhány tévesnek tartott játékvezetői ítélet nyomán feldühödött a pécsi közönség, nehéz volt a csarnokban fenntartani a rendet. Az utolsó játékrésznek hatpontos baranyai előnnyel vágtak neki a játékosok. Közülük Dénes pontozódott ki először, majd Tranquilli következett. A rangadó 67–53-nál végleg eldőlt, pedig a lefújásig még négy perc volt hátra. A véghajrában már nem is maradt titkos fegyver Dirk Bevilaqua kezében, össze is esett az általa edzett társaság, így jött össze a 16 pontos soproni vereség.

Rátgéber László: – Nagyon fontos győzelmet arattunk, jelentős kosárkülönbséggel nyertünk. A végén már élveztem is a játékunkat.

Dirk Bevilaqua: – Nem tudok mentséget találni a vereségre. Jobban játszott a Pécs, mint mi.