2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

A végére kijött a munka

Nem kezdődött sportszerűen a Tento-ETO nemzetközi találkozója, hiszen a hangosbemondó elfeledkezve az ilyenkor kötelező udvariaskodásról, először a hazai együttest mutatta be, ráadásul ott is hibát vétve...
Konkoly vezérletével megérdemelten győztek a győriek.
A vendégeket ez persze nem zavarta, s bár az első gólt Konkoly szerezte, a folytatásban egyértelműen a fehéroroszok akarata érvényesült. A jól megtermett breszti játékosok mellett, akik védővonalukat szinte a szaggatott vonalig hozták előre, átlövésekkel alig-alig tudtak próbálkozni Józsáék. A betöréseknél sem termett túl sok babér Konkolynak és társainak.

Nem is csoda, hogy a vendégegyüttes elhúzott, a 15. percben 5–2-re vezettek a vendégek. Tóth László szokatlanul korán kikérte idejét, sőt, az általa sűrűn alkalmazott kapus-mezőnyjátékos cserét is meglépte, de ez sem vezetett sikerre. Jellemző, hogy a Tento-ETO húsz perc alatt mindössze három gólt dobott. Szerencsére azért a szünetig összekapták magukat a zöld-fehérek, s felzárkóztak.

Szünet után gyorsan egyenlítettek a győriek, de utána visszaszerezte az előnyt a vendéggárda. Sokáig azonban nem őrizhette, mert 1–0 után 17–16-nál a 43. percben ismét a győri félnél volt az előny. Mindez alaposan fellelkesítette a győrieket, akik a közönség által űzve szép lassan tetemes előnyre tettek szert. Egy alkalommal ugyan még közelített az ellenfél, a hátralévő időszakban azonban már nem volt kegyelem.

A győri gárda csodálatos küzdeni akarással és helyenként jó játékkal megérdemelten szerzett ötgólos előnyt a jövő vasárnapi visszavágóra. Mindez azt is jelenti, hogy a zöld-fehérek harmadik nemzetközi kupameccsükön is hibátlanok maradtak.

Nem adják meg magukat

Nehéz feladat előtt áll a Tento-ETO. A tavalyi szezonban nagyszerű eredményt ért el a csapat.… Tovább olvasom