2017. 02. 25. szombat - Géza -1°C | 8°C Még több cikk.

A végén Varga villant - Győri ETO-Kecskemét 2-1

Gréczi első félidei góljára Strestik válaszolt a második félidő közepén. A végén jött a csattanó: Varga fejese döntöttel el a meccset.
Győri ETO FC - Kecskeméti TE-Phoenix 2-1
Győr, ETO Park
Játékvezető: Solymosi Péter (Kispál Rbert, Berettyán Péter)

Győri ETO FC: Kamenar - Svec, Lipták, Lang, Dinjar - Trajkovics (Andrics), Kamber, Kronaveter (Kalmár), Strestik (Burgos) - Varga Roland, Rudolf. Vez. edző: Horváth Ferenc.

Kecskeméti TE-PHoenix: Polekszics - Póti, Karan, Varga Róbert, Forró - Eninful, Vukaszovics, Szavics (Balázs), Gréczi (Nagy P.), Szécsi - Simon A. (Bebeto). Vez. edző: Bekő Balázs.

Gólszerző: Strestik (65.), Varga Roland (92.) ill. Gréczi (9.)
Sárga lap: Rudolf (53.), Svec (53.), Kalmár (85.), Varga Roland (92.) ill. Gréczi (22.), Forró (26.), Karan (52.), Szécsi (52.), Eninful (79.)

90+2. perc: Kalmár kap labdát a bal oldalon, megfordul, beadja középre, a hosszún érkező Varga pedig a kapuba fejel (túlzott gólörömért sárgát is kap a győri csatár). 2-1

90. perc: 3 perc a hosszabbbítás. Varga középre ível, Rudolf kapu mellé fejel.

89. perc: Gréczi helyére Nagy Patrik jön: ez a meccs utolsó cseréje.

88. perc: Andric elé pattan a labda Sves beadása után, azonban Andric lövése célt téveszt.

85. perc: Kalmár kézzel teszi maga elé a labdát, ezért sárga lapot kap.

81. perc: Strestik helyére Burgos jön.

80. perc: Hatalmas vendéghelyzet: Dinjar mentése nagyon kellett.

79. perc: Eninful tartja fel Rudolfot, ezért is jár a sárga lap.

76. perc: Bebeto Simon helyett a pályán.

75. perc: Győri szöglet után Vargának gurítják vissza lövésre a labdát, a löketet azonban fejjel blokkolják a vendégek.

70. perc: Trajkovicsot Andrics váltja.

67. perc: Balázs érkezik Szavics helyére a Kecskemétnél.

65. perc: Bal oldali beadás után Varga Roland és Varga Róbert fejpárbaját a kecskeméti védő nyeri, vesztére. Pont Strestik elé fejeli ugyanis a labdát, aki a tizenhatos vonaláról egyből lő, a bal alsó sarokba. 1-1

62. perc: Strestik fejel, Polekszics véd.

57. perc: Szécsi tálal Simon elé, aki laposan lő, Kamenar pedig lábbal véd.

54. perc: Győri csere: Kalmár jön Kronaveter helyére.

53. perc: Röpködnek a sárga lapok: Karan egy lökés miatt, Szécsi reklamálásért kap lapot, a győri oldalon pedig Rudolf kap sárgát Póti megrúgásáért, valamint Svec egy buktatásért.

46. perc: Nincs csere, így kezdődik a második félidő. Mindjárt nagy győri helyzet: Rudolf tálalja a labdát Varga Roland elé, Varga lövése azonban elmegy a jobb kapufa mellett.

45. perc: Vége a félidőnek.

39. perc: Szép győri összjáték után Kronaveter lő nem sokkal a bal felső sarok fölé.

38. perc: Langnak kell kivágnia az ötösről a labdát: több kecskeméti is érkezett Gréczi beadására.

35. perc: Vukaszovics lő kapu fölé.

26. perc: Forró szabálytalankodott Strestikkel szemben, ezért is jár a sárga. Varga Roland szabadrúgása ezúttal is veszélyes, Polekszics öklözi ki a lövést.

25. perc: Strestik lövésébe lépnek bele a vendégek.

22. perc: Gréczi kap sárgát, mert buktatta Rudolfot.

20. perc: Hiába talál a hálóba Strestik, előtte lerántotta a védőjét.

15. perc: Varga Roland, Rudolf és Trajkovics kecsegtető akciója végén Trajkovics közvetlen közelről a kapu mellé pöccinti a labdát.

12. perc: Strestik sarokkal teszi maga elé a felívelt labdát, majd egyből lő: alig mellé.

9. perc: Gréczi tisztán kapja a labdát az ETO tizenhatosán belül, Svec mellett elviszi el az alapvonailg, és éles szögből laposan a hosszúba lő. 0-1

4. perc: Varga Roland távoli, erős szabadrúgását tolja szögletre bravúrral Polakszics. Fél perccel később Kamner fejesét kell fognia a kecskeméti kapusnak.

1. perc: Az ETO kezdi a mérkőzést.

Előzmények:
A listavezető Debrecen a kiesés elől menekülő MTK-hoz látogat, míg a második helyezett Győri ETO a kilencedik Kecskemétet fogadja a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában.

Kondás Elemér együttese a legutóbbi öt fordulóban közvetlen üldözőjével, az ETO-val, a harmadik Videotonnal, a negyedik Haladással, az ötödik Ferencvárossal és a most nyolcadik Péccsel találkozott, s ezeken a mérkőzéseken két döntetlen mellett háromszor győzött. Azaz a debreceniekre hosszú idő után egy papíron könnyebb meccs vár.

Ugyanakkor a jelenleg 14. helyen álló kék-fehérek biztosan nem fogják könnyen adni magukat, mivel a Budapest Honvéd elleni, múlt heti sikerük után is csupán két pont az előnyük a 15., már kiesést jelentő helyen álló Paks előtt.

A Debrecenhez hasonlóan a címvédő ETO FC is jó formában várja a hétvégi fordulót. Horváth Ferenc csapata a múlt héten több mint egy félidőt emberhátrányban játszva ért el döntetlent Debrecenben, előtte pedig sorozatban háromszor nyert. A listavezető mögött nyolc pont hátrányban lévő együttesre ugyanakkor biztosan nem vár könnyű meccs a nagyon masszív Kecskemét ellen, amely ráadásul szintén feldobott hangulatban érkezik majd Győrbe, mivel egy hete legyőzte a Videotont 3–1-re.

A tavasszal eddig nagyon gyengén szereplő székesfehérvári együttes – amely legutóbbi négy mérkőzéséből hármat elbukott – a tizedik helyezett Pápát fogadja, míg a vele azonos ponttal álló, negyedik Haladás a hetedik Honvédot látja vendégül.

Megyei foci - Sokba kerülhet a Csanaknak a Kapuvár elleni 0-0