2018. 06. 25. hétfő - Vilmos 14°C | 22°C Még több cikk.

A tűzzel játszott a Sopron

Kosárlabda - A Szeged hazai pályán meglepetésre legyőzte az Euroliga négyes döntőjébe jutott Sopront az Uniqa női NB I szerdai játéknapján.

Szeviép Szeged - MKB-Euroleasing 58-52(14–7, 12–15, 10–14, 22–16)

Szeged, Uniqua NB I-es női mérkőzés, 700 néző. V.: Földházi, Hegedűs T., Gál J.

Szeged: Dubrovina 2, Németh B., FŰRÉSZ E. 21/6, MASLOWSKI 10, ZSERZSERUNOVA 4
Cs.: Szakács 2, Russai 7/3, LACZI 12/9, Vincze
Edző: Donkó Orsolya

Sopron: MacLeod, Honti 4, HOLT 13, Milovanovic 13/3
HORTI 15, Cs.: Horváth Zs. 3/3, Krivacsevics 2, Eördögh 2, Hadarics
Edző: Székely Norbert

A házigazdák elsősorban hatékony védekezésüknek köszönhetően kerekedtek felül az itthoni bajnokságban eddig veretlen soproniakkal szemben.
A Sopron úgy kezdte, ahogy remélte, ám megtorpant az együttes. A Szeged sem jeleskedett a pontszerzésben, de a hazaiak legalább háromszor betaláltak a negyed közepéig. A negyed vége előtt Szakács kosara után kikérte első idejét az MKB, de több kosár már nem esett.

A 14. percben váltott a vendégcsapat irányítóposzton, Hadarics jött be. Amber büntetőivel a szünet előtt ismét közelebb ért riválisához a Sopron, 4 pontos hátrányból várva a második játékrészt.

A szünet után Fűrész folytatta jó sorozatát, de ezúttal Amber húzott elő egy találatot. Donkó Orsolya rögtön időt kért, de 23 perc után újra a vendégeknél volt az előny (28–30). Átvette az MKB az irányítást és pontos játékkal állva hagyta a vendéglátót. A Szeged a 26. percben szerezte második találatát a szünet után. Igaz, ez rögtön egy tripla volt. A negyed végéig aztán egy 8–0-ás rohammal kiegyenlítette az állást a Szeged.

Fűrész fáradhatatlanul indította a hajrát, mely után a forgatókönyv szerint soproni pontoknak kellett volna következniük. Odáig rendben is volt, hogy Amber beköszönt, de Laczi harmadik triplájával felborította a menetrendet (32. p: 42–38). Amber vette hátára a vendégegyüttest, és sokadik közelijével előnyhöz juttatta a Sopront (34. p: 42–43). Fej fej mellett haladt a két gárda a végjátékig. A végjáték büntető- és dobópárbajából az MKB jött ki rosszabbul, így idén először vesztesen hagyta el a parkettát a magyar bajnokság alapszakasza során – vasárnap győznie kell hazai pályán az alapszakasz-elsőséghez a Pécs ellen.
Donkó Orsolya: – Büszke vagyok a lányokra, akik megérdemlik a közönség túláradó szeretetét. Bízom abban, hogy szombaton a BSE ellen csapatom megismétli mai teljesítményét.

Székely Norbert: Aki a tűzzel játszik, az előbb-utóbb megég.

További eredmények: BSE–MiZo Pécs 2010 45–68, Szolnoki NKK–Vasas-Csata 92–53, Atomerőmű KSC–Savaria-Helios BC Szombathely 127–37.

Kézilabda: Audi ETO KC-Nyíradony 42-22

Kézilabda - A szombati, Valcea elleni utolsó BL-középdöntő találkozójára készülő Győri Audi ETO KC… Tovább olvasom