2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 13°C | 22°C Még több cikk.

A több gól dönthet

Vízilabda - Döntetlent ért el a magyar válogatott a kiválóan játszó spanyol együttes ellen tegnap a győri női ifjúsági Európa-bajnokságon.
Magyarország–Spanyolország 11–11 (6–2, 2–4, 2–3, 1–2)

Magyarország: Szabó I. – Czigány, Antal, Keszthelyi, Tiszai, Kovács D., Kövér Kis. Cs.: Bodrogi, Kertes, Pengő, Tóth P., Gémes. Szövetségi edző: Merész András.

Magyar gólszerzők: Keszthelyi (4), Kertes (3), Antal, Pengő, Kovács D., Kövér Kis.

Fantasztikus hangulatban kezdődött a mérkőzés, nemhogy zsúfolásig megtelt a medence mellett felállított lelátó, a lépcső is tele volt szurkolókkal a kezdő sípszóra.

A hazai gárda jó szokásához híven remekül kezdett. Igaz, a spanyolok szerezték az első találatot, a magyarok gólgyárosa, Keszthelyi gyorsan válaszolt, majd még sorozatban ötször volt eredményes a hazai válogatott (6–1). A magabiztos első negyed után váratlanul leblokkoltak a magyar lányok, egy gólra fel is jöttek a spanyolok (6–5). Végül az első félidőt két gól előnnyel zártuk, amely az utolsó negyed előtt egyre csökkent. Hiába védett Szabó I. remekül, az utolsó szakasz elején kiegyenlítettek a spanyolok (10–10), majd büntetőből ismét nálunk volt az előny, de újra gólt kaptunk, s a végén még egy támadást is ki kellett védekeznünk.

A magyar csapat ma 16.30 órától a horvátok ellen játszik, s gólkülönbségének köszönhetően második lehet a csoportban. Így elkerülheti a másik ágon második oroszokat a pénteki negyeddöntőben.
Merész András: – Ismét magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de úgy is felfoghatjuk, a döntetlennel kiharcoltuk a csoportmásodik hely megszerzésének lehetőségét.

Változó keretek, bizakodó edzők

Labdarúgás - Hétvégén rajtol a másodosztályú labdarúgó-bajnokság, az NB II Nyugati csoportban három… Tovább olvasom