2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

A Tapolcát is legyőzte az SVSE-GySEV

A végig erősen kavargó orkánszerű szélben a sokkal több nagy helyzetet kialakító Vasút megérdemelten nyert a stílusosan játszó vendégek ellen.
SVSE-GySEV - Tapolca 3-1 (2-0)
Sopron, 300 néző. V.: Tuczai.
Gsz.: Legoza (2), Varga Z., ill. Viski.
SVSE-GySEV: Fentős - Deák, Geeb, Párkányi, Horváth T., Böcskör Gy., Jókuti (Varga D.), Böcskör Zs., Németh D., (Homor), Legoza (Vörös A.), Varga Z. Edző: Végh Tibor.
Tapolca: Radnai - Berta, Bárány, Lendvai, Markó (Weisz), Marton, Tóth Sz., Viski, Horváth J., Németh A. (Kutasi), Nagy Z. (Sinkó). Edző: Kutasi Gábor.

Aktívabban kezdett a vendégcsapat, a második és hatodik perc között Viski vezérletével több helyzet is adódott a Tapolca előtt. Ezután feljött az SVSE, s mindjárt vezetést is szerzett. A 7. percben Böcskör Zs. remek beadását Legoza 3 méterről fejelte a hálóba. 1-0. Ezt követően változatos mezőnyjáték alakult ki, mindkét kapu többször is veszélybe került. A 34. percben növelte előnyét a lila-fehér együttes. Böcskör Gy. labdájával Varga Z. lépett ki, s 12 méterről higgadtan lőtt Radnai mellett a kapu közepébe. 2-0. A félidő hátralévő részében Kutasi Gábor legénysége volt veszélyesebb, de a szépítés elmaradt. A második félidőben közel negyedórán keresztül Viskiék irányítottak, majd a 60. perctől rákapcsoltak a hazaiak, s a 100 százalékos ziccerek kihagyása után végre újabb gólra váltották a fölényt. A 70. percben mintaszerű SVSE-támadást követően Legoza szerzett újabb gólt. 3-0. Az utolsó 20 percben itt is, ott is újabb lehetőségek adódtak a gólszerzésre, ez a Tapolcának sikerült a 80. percben, amikor Viski szöglete érintés nélkül csavarodott a jobb sarokba. 3-1.

A lila mezes soproniak megérdemelten nyertek a Tapolca ellen. Fotó: Németh Péter

Jók: Legoza, Böcskör Zs., Böcskör Gy., ill. Viski.

Végh Tibor: - Örülünk a három pontnak, reméljük, a játék lesz még sokkal jobb is.
Kutasi Gábor: - A győzelem reményével érkeztünk, támadásainkból azonban hiányzott a kapu előtti határozottság.

Az SVSE-GySEV 21 ponttal a 11. helyen áll.
A 19. forduló további eredményei és tabella itt >>

Taktikus lipóti győzelem a Celldömölk ellen

Mély talajon, szakadó esőben jól játszó ellenféllel szemben a lipóti csapat taktikus játékkal… Tovább olvasom