2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 17°C | 30°C Még több cikk.

A sportvilág hírei

Talmácsi Gábor az ötödik helyen végzett a 125 kcm-es géposztály versenyében.
TALMÁCSI ÖTÖDIK

Talmácsi Gábor az ötödik helyen végzett a 125 kcm-es géposztály  versenyében a gyorsaságimotoros-világbajnokság 13. futamán, a  Malajziai Nagydíjon. Tóth Imre a 22. lett.
A pontversenyben a svájci Thomas Lüthi megerősítette vezető  helyét, őt a finn Mika Kallio követi, Talmácsi pedig továbbra is  harmadik.

LEN: DEBRECEN EB-PÁLYÁZATA

Magyarország, közelebbről Debrecen megpályázza a 2007-es  rövidpályás úszó Európa-bajnokság megrendezését.
 Az erre vonatkozó igényt a város nevében a Magyar Úszó Szövetség  elnöke, Gyárfás Tamás nyújtotta be az európai szövetség (LEN)  limasszoli kongresszusán.

HORVÁT–SZLOVÁK FINÁLÉ LESZ

Horvátország és Szlovákia jutott a december 2. és 4. között  sorra kerülő döntőbe a tenisz Davis-kupában. Előbbi együttes 3–2-re verte a 2002-ben bajnok oroszokat  Splitben, utóbbi pedig a vasárnapi első egyes után 3–1-es,  behozhatatlan előnyre tett szert az argentinokkal szemben Pozsonyban. A szlovákok és horvátok is történetük során először léphetnek  pályára a sorozat fináléjában.

DUATLON-VB: MAYGAR EZÜST

Arany Ágnes Gitta ezüstérmet szerzett a juniorok versenyében az  ausztráliai Newcastle-ben rendezett duatlon-világbajnokságon.  A felnőttek mezőnyében a címvédő, idén EB-bronzérmes Csomor  Erika ezúttal csak tizenegyedik lett.

VLAGYIMIR KLICSKO KIHÍVÓ

Az ukrán Vlagyimir Klicsko egyhangú pontozással legyőzte az  eddig veretlen nigériai Samuel Petert Atlantic Cityben, ezzel pedig  a Nemzetközi Bokszszövetség (IBF) amerikai nehézsúlyú bajnoka, Chris  Byrd első számú kihívója lett.

A Moto GP-ben Valentino Rossi Sorozatban ötödször nyert világbajnokságot.   Azt megelőzően két másik géposztályban bizonyult a legjobbnak.