2018. 01. 21. vasárnap - Ágnes -1°C | 3°C Még több cikk.

A siker igazi csapatmunka volt

Kosárlabda - Az MKB-Euroleasing Sopron játékosai egyöntetűen állítják, igazi csapatmunka volt a Riga otthonában elért bravúros győzelem az Euroliga nyitókörében. Ezt jelzi, hogy öt játékos is tíz pont felett dobott, vagyis megoszlottak a terhek az együttesen belül.

Váratlan, de teljesen megérdemelt bravúrgyőzelemmel kezdte Euroliga-szereplését az MKB-Euroleasing Sopron női csapata. Ezen a szinten idegenben 86 pontot dobni nemcsak egy ilyen fiatal együttestől, hanem a sztárcsapatoktól is bravúrnak számít.
Az MKB 42–35-re megnyerte a lepattanó labdákért vívott harcot, amiben kulcsszerepe volt Horti Dórának. Ő hozta is a dupla-duplát, 16 pontjával s 10 lepattanójával.

„Úgy érzem, a Riga kicsit lebecsült bennünket, nem számított ekkora ellenállásra a részünkről. Nekünk a jó kezdés önbizalmat adott, bátran játszottunk, s egymásért nagyon küzdöttünk. A második félidőben, amikor zónára álltak át a hazaiak, valaki mindig betalált. Bár nagyon nehéz meccs volt, a végén aránylag nagy különbséggel sikerült nyerni. Örülök a jó rajtnak" – mondta Horti Dóra.

Horti Dóra nemcsak támadásban, hanem védekezésben is jeleskedett.

Kis híján ugyanennyit tett a közösbe az egyre inkább játékba lendülő amerikai Amber Holt. A 16 pontot ő is megdobta, s mellé 9 lepattanót szedett össze. A másik Euroliga-debütáns új légiós, az ausztrál Kathleen MacLeod is kitett magáért, hiszen ő is eljutott 16 pontig.

A három 16 pontos játékos mellett még két kosaras jutott tíz ponton felül a soproniaknál, Honti Kata és Eördögh Edit, ráadásul e két mezőnyember öt-öt lepattanót is összeszedett. Ez utóbbi, a soproni csapat kapitánya tapasztalt játékosként mesélt a rigai mérkőzésről:

„A meccs előtt volt egy negyedórás ünnepség, ez a hazaiakat zavarta meg. Amúgy elég hangulattalan meccs volt, egy tizenegyezer nézőt befogadni képes jégcsarnokban szinte elveszett az az ötszáz néző, aki megnézte a találkozót, de mi igyekeztünk csak a játékra figyelni. Egy-két kisebb hullámvölgyet leszámítva végig mi vezettünk, irányítottuk a játékot, amikor pedig nehéz helyzetbe kerültünk, mindig volt, aki át tudta lendíteni a csapatot a holtponton."
Az MKB-Eurloleasing védekezésére sem lehetett panasz, hiszen a játékosok mindössze 13 személyi hibát – ebből ötöt a harmadik negyed közepén kipontozódott Jelena Milovanovics – gyűjtöttek össze.

A nyitányon a csoportban nem csak a soproni együttesé volt az egyetlen idegenbeli bravúr. A Venezia az MKB-Euroleasinghez hasonló erényeket csillogtatva Brnóban, az Euroliga tavalyi döntőse, a nyáron jelentősen átalakult, Béres Tímea és Fegyverneky Zsófia személyében két magyar játékost is foglalkoztató Gambrinus otthonában ért el bravúros győzelmet...

A csoport többi eredménye: Gambrinus Brno–Venezia 68–77, CSZKA Moszkva–ESB Lille 96–44.
A másik magyar érdekeltségű meccsen: MiZo-Pécs 2010–Halcon Avenida (spanyol) 82–65.

• 1. pisti50 2008. október 18. 07:30
    „Szépvolt lányok csak igy tovább!!
    Büszke rátok egész Magyarország!!
    De szerintem a győriek nem,
    Na mindegy hajrá SOPRON!!!!”

SEAT Foton-Szolnok 90-61

Kosárlabda - Első idegenbeli sikere után hazai pályán is nyert a SEAT Foton Győr. A mieink… Tovább olvasom