2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 17°C | 30°C Még több cikk.

A sereghajtó sem okozott gondot az ETO KC-nak - videó

A női kézilabda NB I 7. fordulójában a Győri Audi-ETO együttese 34-20-ra nyert hazai pályán a Budapest SE ellen.

Ahogy az várható volt, fölényes 34-20-as győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a sereghajtó Budapest SE ellen a Magvassy Mihály Sportcsarnokban.

Győri Audi-ETO – Budapest SE 34-20 (19:9)

Győr, 800 néző. Vezette: Hargitai II. G., Palkovits.

ETO: Herr O. - Radicevic 4, Hornyák D. 2, GÖRBICZ 6(2), Löke 5, LEKIC 4, Szepesi 1. Csere: AMORIM 5, Tervel 1, Rédei-Soós 1, KOVACSICS 4 (1), Orbán 1.

Vezetőedző: Ambros Martín.

BUDAPEST SE: SCHNECK R. - Baross, Schneck D., Csuka 1, Borbás 4 (3), FEKETE 7, Rózsa 3. Csere: Hegyesi (k), Petrovszki 2, Tamás 1, Pácz, Kovács N. 2(2), Barczi.

Vezetőedző: Papp Győrgy.

Sokat nem kellett várni az első győri találatra, az első támadás végén Radicevic volt eredményes, aki négy perc alatt háromszor talált a vendégek kapujába. Lekic és Löke találatai után már 6-1-re vezetett az ETO, de Borbás hétmétereseivel és Fekete átlövéseivel a találkozó 10. percében már 7-5-re felzárkózott a Budapest SE.

A folytatásban 10-8-as hazai vezetésnél Ambros Martín, a zöld-fehérek mestere időt kért, innentől feljavult a csapat védekezése és a vendégek tizenkét perc alatt csak egyszer találtak Herr Orsolya kapujába, így ennek is köszönhetően 19-9-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

A második játékrész elején közel sem potyogtak olyan gyorsan a gólok, a hazaiak kilenc perc alatt három gólt lőttek, míg a vendégeknél csak Fekete tudott a kapuba találni.

A félidő derekától már kevesebb figyelmet fordítottak a védekezésre a csapatok, így mindkét együttes könnyed gólokat tudott szerezni és végül 34-20-as győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a Budapest SE ellen.

A zöld-fehérek vasárnap a Bajnokok Ligájában 19.30-kor a szlovén Krim Ljubljana otthonában lépnek pályára.

Vége a mérkőzésnek!

(II.) 30.p. Szép bejátszás után Borbás talált a győri kapuba. (34-20)

(II.) 28.p. Ambros Martín, a győriek mestere időt kért.

(II.) 27.p. Kovacsics egyéni akciót követően talált Hegyesi kapujába. (34-19)

(II.) 25.p. Lekic negyedik góljával már 33-19 az eremény.

(II.) 24.p. Lakic egyéni akciója után 32-19-re vezet az ETO!

(II.) 23.p. Petrovszki góljára Tervel válaszol. (31-19)

(II.) 21.p. Ismét Amroim volt harcos és lőtte meg az ETO 30. gólját.

(II.) 19.p. Amorim negyedik találatával 29-28 az ETO-nak!

(II.) 18.p. Petrovszki talált könnyedén a győri kapuba. (28-18)

(II.) 17.p. Gyors indítás végén Rózsa szerzett gólt. (28-17)

(II.) 16.p. Kovács Nikolett újabb büntetőt értékesített. (28-16)

(II.) 16.p. Kovács N. volt ereményes hétméteresből, majd Amorim lőtt nagy gólt. (28-15)

(II.) 14.p. Rózsa szépített szélről, majd ismét Löke talált a kapuba. (27-14)

(II.) 13.p.  Szép támadás végén Löke szerzett gólt beállós pozícióból, majd Szepesi is a kapuba talált. (26-13)

(II.) 12.p. Ismét Fekete széített, valamint Kovacsics is eremdényes tudott lenni. (24-13)

(II.) 9.p. Kovacsics volt ereményes betörés után, majd Fekete válaszolt hatalmas góllal. (23-12)

(II.) 7.p. Löke találatával 21-10-re mósodult az eredmény, de Tamás szépíteni tudott a következő támadás végén.

(II.) 6.p. Gyors indítás végén Orbán szerzett gólt. (21-10)

(II.) 4.p. Kovacsics volt eredményes hétméteresből. (20-10)

(II.) 1.p. Az első támadás végén Fekete szerzett gólt. (19-10)

Elkezdődött a második játékrész.

30.p. Görbicz hatalmas góljával zárult az első félidő. (19-9)

29.p. Görbicz passza után Korsós volt eredményes szélről. (18-9)

28.p. Rédei-Soós góljára Fekete válaszolt, majd Görbicz szerzett szép gólt betörésből. (17-9)

27.p. Négy perces gólcsend után Amorim lőtt a vendégek kapujába. (15-8)

23.p. Görbicz pattintva lőtt Schneck kapujába. (14-8)

21.p. Papp György, a vendégek mestere időt kért.

21.p. Amorim lőtt szép gólt átlövésből. (13-8)

20.p. Amorim harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiiztosan értékesített. (12-8)

19.p. Radicevic verte meg ellenfelét és lőtt gólt szélről. (11-8)

18.p. Borbás hétméterese után már csak kettővel vezet az Audi-ETO! (10-8)

16.p. Ismét Fekete szépített a vendégeknél. (10-7)

15.p. Göbicz szerzett gólt hétméteresből. (10-6)

14.p. Fekete szépített átlövésből, majd Lekic bejátszása után Löke volt eredményes. (9-6)

13.p. Lekic pattintva lőtt a vendégek kapujába.

12. p. Ambros Martín, a győriek vezetőedzője időt kért.

11.p. Görbicz elrontott büntetője után Csuka lőtt pattintva a győri kapuba. (7-5)

10.p. Borbás újabb hétméteres gólt lőtt. (7-4)

9.p. Hornyák Dóra szerzett gólt átlövésből. (7-3)

7.p. Borbás szépített hétméteresből, majd labdaszerzés után Rózsa is eredményes tudott lenni. (6-3)

6.p. Elindult a győri henger. Lekic vezette végig a pályán, majd lőtt a kapu bal alsó sarkába, egy perccel később Löke is gólt szerzett beállós pozícióból. (6-1)

5.p. Ezúttal is a montenegrói szélső szerezte a győriek harmadik gólját, majd Görbicz a saját térfeléről szerzett óriási gólt. (4-1)

4.p. Második győri gólszerző is Radicevic szélről. (2-1)

3.p. Fekete egynlített a vendégeknél. (1-1)

1.p. Radicevic góljával vezet az ETO! (1-0)

A győriek a Herr Orsolya - Radicevic, Hornáyk D., Görbicz, Löke, Lekic, Szepesi összeállításban kezdtek.

Megkezdődött a csapatok bemutatása. A vendégek fehér, míg a győriek zöld szerelésben lépnek pályára.

A bajnokságban eddig hibátlan mérleggel listavezető Győri Audi-ETO az utolsó helyezett Budapest SE együttesét fogadja. A vendégek hat mérkőzés alatt egyszer sem tudták győztesen elhagyni a pályát.

A zöld-fehérek szombaton magabiztos 30-25-ös győzelmet arattak a Kolozsváron az U Jolidon Cluj ellen a Bajnokok Ligájában, október 28-án pedig már a Krim Ljubijana otthonában lépnek pályára a 3. fordulóban.

A két nemzetközi mérkőzés miatt Ambros Martín, a zöld-fehérek mestere a bajnokságban a legjobb játékosokat tudja majd pihentetni és minden bizonnyal az eddig kevesebb játéklehetőséghez jutók kapnak majd nagyobb szerepet.

A mérkőzésről online közvetítést adunk 18 órától.

Armstrong-ügy: Rogge nem száműzné a kerékpársportot az olimpiáról

Jacques Rogge, a NOB elnöke nem gondolja, hogy ki kellene zárni az ötkarikás programból a… Tovább olvasom