2018. 04. 26. csütörtök - Ervin 13°C | 24°C Még több cikk.

A Real a hosszabbításban nyerte a tizediket

Egy szöglet után szerzett gólt az Atletico Madrid. A Real a 94. percben egyenlített. A hosszabbítás már a Real Madridé volt.
Real Madrid-Atletico Madrid 4-1
Labdarúgó-Bajnokok Ligája, döntő, Lisszabon, Luz Stadion.
Vez.: Björn Kuipers (Sander van Roekel, Erwin Zeinstra, Pol van Boekel, Richard Liesveld - hollandok).

Real Madrid: Casillas – Carvajal, Varane, S. Ramos, Coentrao – Modric, Khedira, Di María – Bale, Cristiano Ronaldo – Benzema. A kispad: Diego López (k), Pepe, Marcelo, Arbeloa, Morata, Isco, Illarramendi.

Atletico Madrid: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luís – Gabi, Tiago – Raúl García, Koke – Villa, Diego Costa. A kispad: Aranzubia (k), Alderweireld, Mario Suárez, Cristian Rodríguez, Sosa, Diego, Adrián López.
__________________________________________

Vége a mérkőzésnek. A Real behúzta a tizedik BL-győzelmét.

122. perc: Van egy kis emberkedés még a pályán. Varane mondhatott vagy tehetett valamit, amit nem kellett volna. Az Atletico edzője, Simeone is a pályán van. A vége az, hogy Simeonét elküldik a kispadtól, Varane kap egy sárgát, Kuipers pedig lefújja a meccset.

120. perc: Gabi rúgja fel a tizenhatoson belül Ronaldót: büntető jön. Hogy miért Godin kap sárgát, az rejtély. Ronaldo belövi, 4-1. És ő is kap egy sárgát.

118. perc: Marcelo 16-ról, középről olyan erővel lő kapura, hogy Courtois csak beleérni tud, hárítani nem. Túlzott gólörömért Marcelo összeszed egy sárgát. 3-1

114. perc: Casillas megint rossz ütemben ront ki a kapujából, megcsúsztatják előle, Tiago azonban az üres kapu fölé bombáz.

110. perc: Di Maria viszi be a labdát a tizenhatoson belülre három ember mellett, lövését Courtois még védi, a felpattanó labdát Bale fejeli a hálóba. 2-1

109. perc: Gabi ível fel a kapu elé egy szabadrúgást, Godin fejese pattan Casillas kezébe.

108. perc: Modric lövése megpattan egy védőn, de így is Courtois kezei közé kerül a labda.

106. perc: Alderweireld vállal ment a tizenhatoson belül. Nem kézzel, hiába reklamálják ezt Ronaldoék.

105+1. perc: Morata fejeli kapu fölé a labdát. De Kuipersék nem így látták, szöglet jön. A szöglet után a fejest fogja Courtois. Vége a hosszabbítás első félidejének.

105. perc: Ronaldo esik egy látványosat, kár, hogy senki nem találta el.

104. perc: Carvajal kivezeti a labdát az alapvonalon túlra: szögletet rúghat az Atletico. A szöglet veszélytelen.

100. perc: Gabi kap sárgát Marcelo felrúgásáért. Ronaldo szabadrúgása a sorfalról pattan kapu mellé.

98. perc: Marcelo cselezi be magát az ötösig, középre gurítását azonban az Atletico védői előre tudják vágni.

97. perc: Ronaldo csúszik el lövés közben, ezért mellé talál. Görcsben Koke és Ronaldo lába is.

91. perc: Akkor folytassuk még fél óráig. Vagy tovább?

90+5. perc: A rendes játékidőben nem született döntés: hosszabbítás jön.

90+4. perc: Egyenlít a Real. Egy szöglet után S. Ramos fejel a bal alsó sarokba. 1-1

90+3. perc: Az Atletico kapuja előtt zajlik a játék, de helyzetig nem nagyon jut a Real.

90+1. perc: Letelt a rendes játékidő. Még öt perc ráadás jön. Sosa szabadrúgást Casillas fogja, és lendületből rúgja is előre.

90. perc: D. Villát akasztják a kaputól 22 méterre: szabadrúgás az Atletico javára.

88. perc: Szabálytalanság a tizenhatoson belől: Marata rántja le Godint. Szabadrúgás kifelé, fellélegezhet az Atletico.

86. perc: A labda elrúgásáért kap sárgát Koke.

85. perc: Nagyon gólt akar rúgni a Real, az Atletico meg nagyon nem akar gólt kapni. Gigantikus mentések sorozatban.

84. perc: Courtois lemarad egy keresztbe lőtt labdáról, ám az ismétlés után résen van.

83. perc: Alderweireld az utolsó csere a meccsen, Filipe Luis nem tudja folytatni.

81. perc: Gabi lép rá Modric lábára, szabadrúgás jó helyről a Reálnak. Di Maria ívelését kihozza az Atletico, Mo

79. perc: Isco elképesztően szépen veszi le a labdát az ötösön, Godin nagyot ment előle. Csere is van: Morata jön Benzema helyére.

78. perc: Bale vágtázik egy nagyot a jobb oldalon, aztán ballal kapu mellé lő.

75. perc: Ronaldo félfordulatból a levegőből lő fölé.

74. perc: Juanfran Di Maria lábát találja el. Ez is sárga.

72. perc: Villa érkezett Sosa beadására, ám a labdára vetődő Casillast találta el. Sárga lap, a kapus pedig szerencsére nem sérül meg.

71. perc: Bale kezeli le a labdát a tizenhatoson belül, kézzel. Szabadrúgás kifelé.

70. perc: Szép az összjáték ismét a Reálnál, de lövésig nem jutnak el.

67. perc: Isco lövi kapura Benzema visszagurítását, de célt téveszt.

66. perc: Sosa jön a pályára R. Garcia helyére.

65. perc: Újabb szöglettel jöhet az Atletico, ezt kirúgják a rövidről.

64. perc: Atletico-szöglet jön: ezek jók szoktak lenni. Jöhet egy újabb, ezt kifejelik.

62. perc: S. Ramos beadását Ronaldo csúsztatja meg, így pont nem jó a labda Benzemának a hosszún.

58. perc: Kettős csere a Real csapatánál. Khedira és Coentrao lejön, Isco és Marcelo folytatja.

56. perc: Adrián elől ment kétségbeesetten Carvajal.

54. perc: Rolando szabadrúgását szögletre üti Courtois. Aztán a szöglet után újabb szöglet, végül Di Maria fejel kapu mellé.

53. perc: Di Mariát ismét csak szabálytalanul tudják megállítani: Miranda kapja el a derekát egy szóló után. Jogos a sárga.

50. perc: Szép akció az Atleticótól, a végén R. Garcia lő kapu fölé.

46. perc: Nincs csere a félidő kezdetén.

Hogy a gól Casillas hibája volt-e, azt mindenki döntse el maga, a lényeg, hogy 1-0-ra vezet az Atletico Madrid az első félidő végén.

BL-döntő: Real Madrid-Atletico Madrid

45+1. perc: Khedira rúgja fel a középpályán David Villát: a Real középpályása is besárgul. Vége az első félidőnek.

45. perc: A Real második szöglete sem veszélyesebb az elsőnél. Egy perc a hosszabbítás.

41. perc: Újabb Atletico-szöglet: Adrian Lopez fejel kapu fölé.

39. perc: Szöglet a túloldalon is, de ez nem veszélyes.

35. perc: Szögletet rúghat az Atletico. A kifejelt labdát Juanfran visszaíveli, Godin nincs lesen, így szabályosan fejel Khedira mellett, a kimozduló Casillas pedig nem éri utol a kapuba tartó labdát, csak miután az már áthaladt a gólvonalon. 0-1

32. perc: Mint egy flippergépben a golyó, úgy pattogott a labda a Real tizenhatosa környékén, a védők végül kivágják. Fél perccel később Bale kap labdát az Thiagótól, a walesi sokáig viszi, és lő: a kapu mellé.

28. perc: Ronaldo szabadrúgása középre száll, de hiába erős, Courtois magabiztosan fogja.

27. perc: Di Mariát rúgja fel R. Garcia, kap érte egy sárgát. Aztán az őt lökdösni kezdő Ramos is kap egy sárgát. Repkednek a nyálminták is, de Kuipers megelégszik két sárgával.

26. perc: Ramos cipősarkáról szóltak az elmúlt másodpercek. Ráléptek.

22. perc: Coentrao nem érti, hogy a játékvezető miért nem várt a síppal a Di Maria elleni szabálytalanság után. Előnyszabály esetén gólhelyzet lett volna, a szabadrúgásból viszont semmi sem lett.

16. perc: Coentrao kakaskodik egyet Gabival. Aztán úgy döntenek, hogy inkább focizni fognak.

15. perc: Gabi indítja Villát, Casillas is megmutatja, hogy nem vonalkapus, és a kapujából kirontva tisztáz.

13. perc: Raul Garcia próbálja meg eltaláni messziről a kaput. Nem sikerül neki. Nagyon nem.

12. perc: Di Maria ívelése nagyon magas és elmegy a kapu előtt.

9. perc: D. Costa számára véget ért a döntő: a korábbi sérülése miatt nem tudja folytatni: Adrián Lopez jön a helyére.

6. perc: Carvajal lapos indítását Benzema sarkazza Bale elé, de ez Courtois résen van, és menteni tud.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Előzmények:
Hogy melyik a jobb csapat a két madridi együttes közül, azt nehéz megmondani. Ha azt nézzük, hogy eddig melyik csapatnak van nagyobb rutinja a Bajnokok Ligájában, akkor egyértelműen a Real Madrid az, akik eddig 9 BL-trófeát (illetve annak elődjét, BEK-elsőséget) mondhatnak magukénak. Az Atletico viszont még soha nem nyert Bajnokok Ligáját, sem BEK-et.

A másik nézőpont szerint viszont az Atletico a jobb, mert idén a bajnokságban az Atletico diadalmaskodott, a Real pedig a Barcelona mögött csak a harmadik helyen végzett.

Utoljára a két csapat március 2-án találkozott, akkor a bajnokságban 2-2-es döntetlent játszottak az Atletico pályáján. Az odavágón még szeptemberben 1-0-ra az Atletico nyert a Santiago Bernabeu stadionban. A Real tehát a bajnokságban az idei szezonban nem tudta legyőzni az Atleticót.

A spanyol kupa elődöntőjében is összekerült idén a két csapat, ahol a Real oda-vissza verte az Atletico csapatát. A kupában viszont egyértelműen a Realnak állt idén a zászló.

Most a legrangosabb nemzetközi kupasorozat döntőjében ismét egymásnak feszülhet ez a két csapat.