2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

A rangadó elmaradt: DVSC-Audi ETO 22-43

A Debrecen ellen is negyven fölött lőtt az Audi ETO a magyar bajnokságban. Az első és a harmadik helyen álló csapat játszott.

DVSC-Korvex-Győri Audi ETO KC 22-43 (9-24)
Tudósításunk forrása a haon.hu >>

A címvédő Audi ETO nagyon magabiztosan nyert a Debrecen vendégeként a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén, s ezzel továbbra is százszázalékos.

Konkoly Csaba: – Nagyon jó  tempójú meccset játszottunk a Debrecennel. Készülünk a hét végi, Metz elleni BL-rangadóra.

Végeredmény: 22-43 - Részletes beszámolót olvashat itt >>

60. perc: 22-43 Radicevic.

60. perc: 22-42 Gros.

59. perc: 22-41 Szilágyi a léc alá.

58. perc: 21-41 Radicevic kétszer egymás után betalált.

57. perc: 21-39 Schatzl.

57. perc: 21-38 Slakta átlövése.

56. perc: 20-38 Gros.

55. perc: 20-37 Kudor szedett össze egy kipattanót.

Köstner Vilmos időt kért.

A győri Tóth Eszter kapott egyből piros lapot, mert szándékosan letaglózta Csákit. Közel húsz gólos különbségnél miért kell?

53. perc: 19-37 Lekic.

51. perc: 19-36 Görbicz.

50. perc: 18-35 Sopronyi 7-esből. Szilágyi pedig ismét egy indítás végén: 19-35.

48. perc: 17-34 Szilágyi egy lerohanás végén. Kovacsics válaszolt: 17-35.

47. perc: 16-34 Görbicz gólja után Szűcsöt kiállították.

47. perc: 16-33 Sopronyi.

46. perc: 15-33 Lekic.

44. perc: 15-32 Szilágyi gyors indítás után.

44. perc: 14-32 Radicevic.

43. perc: 14-31 Radicevic.

41. perc: 14-30 Slakta ejtése.

40. perc: 13-30 Sopronyi.

40. perc: 12-30 Löke

39. perc: 12-29 Görbicz egy kínai után.

38. perc: 12-28 Radicevic.

37. perc: 12-27 Gros.

35. perc: 12-26.

34. perc: 11-26 Amorim.

34. perc: 11-25 Sopronyi.

33. perc: 10-25 Radicevic

32. perc: 10-24 Slakta.

A Loki indította az első támadást a második félidőben.

29. perc: 9-24 Gros. Félidő.

29. perc: 9-23 Radicevic.

28. perc: 9-22 Amorim.

28. perc: 9-21 Gros 7-esből.

26. perc: 9-20 Lekic.

26. perc: 9-19 Kudor belőtte.

25. perc: 8-19 Löke.

25. perc: 8-18 Csáki a szélről.

24. perc: 7-18 Löke.

24. perc: 7-17 Amorim. A győri szurkolók "kiszámolták" a Lokit.

22. perc: 7-15 Görbicz.

21. perc: 7-14 Kovacsics.

20. perc: Siska bátor átlövése 7-12.

19. perc: 6-12 Löke.

19. perc: 6-11 Hornyák lőtt gólt, Szűcsöt kiállították.

18. perc: 6-10 Sopronyi szélről.

Triffa ismét kifogta Görbicz hetesét.

17. perc: 5-10 Szűcs-gól.

Kovacsicsot kiállították. Csáki hagyott ki ziccert. Kudort kell ápolni.

14. perc: 4-10 Amorim lőtte a 10. győri gólt.

13. perc: 4-9 Kudor szedett össze egy kipattanót és váltotta gólra.

Hat gólos különbségnél Köstner Vilmos, a Debrecen edzője időt kért.

13. perc: 3-9 Orbán ismét betalált.

Léránt kapufája előtt Sopronyi gyengén próbálkozott.

10. perc: 2-8 Görbicz betalált.

Kudor lőtt mellé.

Triffa kivédte Görbicz hetesét lövését.

8. perc: 2-7 Dakos egy remek bejátszás után lőtt ge gólt.

7. perc: 1-7 Amorim talált be.

A Szűcs-Lunde párharcot ismét a kapus nyerte.

Sopronyi lövését védte Lunde.

5. perc: 1-6 Görbicz belőtte a 7-est.

Kudort is kiállították.

5. perc: 1-5 Löke gólja, Dakost állították ki.

4. perc: 1-4 Orbán lőtt gólt.

3. perc:
0-3 Görbicz 7-esbő.l

Szűcs lövését védte Lunde. Majd a debreceniket hétméteresét is kivédte Lunde.

1, perc: 0-1 Lekic.

A debreceniek tiszta pirosban futnak ki a küzdőtérre

Megkezdődött a játékosok bemutatása, a műsorközlő a tiszta fehérben lévő győrieket szólítja a pályára.

A fáradtságot is le kell győzni

Szerdán 18 órakor az Audi-ETO a Debrecen otthonában lép pályára a bajnokságban. Az biztos, hogy a héten kisebb agyrázkódást szenvedett Pálinger Katalin, valamint a Fehéroroszország elleni Európa-bajnoki selejtezőn megsérült Vérten Orsolya nem lép pályára. A balszélső combfeszítőizom-sérülés miatt legalább két hónapra harcképtelenné vált.
Ezenfelül is vannak gondjai Konkoly Csaba vezetőedzőnek, az elmúlt napokban ugyanis jókora terhelést kaptak a válogatott játékosok, de nem elsősorban a pályákon.

„Szinte alig van olyan játékosunk, aki nem utazott volna több száz kilométert a múlt héten. Kissé elcsigázottak a válogatottak, ami viszont mindenképpen pozitívum, hogy azért sikerélménnyel a hátuk mögött tértek vissza hozzánk" – mondta Konkoly Csaba, aki igyekszik még a ma esti meccsig valamennyire frissíteni játékosait.

Legmesszebbről Eduarda Amorim érkezik, aki a brazil válogatottal a Pánamerikai Játékokon szerepelt, melyet meg is nyertek.

„A cél nem lehet más Debrecenben sem, mint a győzelem megszerzése. Ehhez azonban nemcsak az ellenfelet kell legyőznünk, hanem magunkat, pontosabban a fáradtságot is" – fogalmazott a szakember.

Várhatóan a hazaiak sem a legerősebb összeállításban szerepelnek, mert a fiatal kora ellenére vezérszerepet betöltő Hornyák Dórának ínszalaggyulladása van, míg Király Annamária a sarkát fájlalja.

Korábban

Pálinger Katalin és Vérten Orsolya nélkül lép pályára szerdán 18 órától Debrecenben a címvédő, egyben százszázalékos Győr a női kézilabda NB I rangadóján.

A hazaiak sem a legerősebb összeállításban szerepelnek, mert Hornyák Dórának - aki csak névrokona a sokszoros válogatott győri Hornyák Ágnesnek - ínszalaggyulladása van, míg Király Annamária a sarkát fájlalja.

A DVSC honlapján olvasható, hogy a múlt héten felső légúti huruttal bajlódó Léránt Vivien meggyógyult, így rá számíthat Köstner Vilmos vezetőedző.

"Egyértelmű, hogy a Győr a hosszú évek építőmunkája után elérte az építkezés csúcsát, minden idők legerősebb ETO-ja az idei" - mondta az ellenfélről Köstner Vilmos. "A nyáron klasszisokat igazoltak a meglévők mellé. Andrea Lekic, Jovanka Radicevic, valamint a világ egyik legjobbja, Heidi Löke érkezett a zöld-fehérekhez." Hozzátette: meggyőződése, hogy ha tízszer játszana a két csapat, kilencszer az ETO nyerne.

A Győr ugyanakkor nem számíthat Pálinger Katalinra, akit a hétfői edzésen fejen lőttek, és kisebb agyrázkódást szenvedett. Vérten Orsolya ugyanakkor combfeszítőizom-sérülés miatt legalább egy hónapig harcképtelen.

• 9. dzsipo 2011. október 31. 18:29
    „Hajrá ETO ! Csak az a kár, hogy ilyen gyenge ellenfelekkel nem lehet készülni anemzetközi meccsekre!”
  • 8. Alexander48 2011. október 27. 16:13
    „Ha jól tudom a közvetítési jogokat hazai bajnoki mérkőzésekre a Sport Klub bitorolja. Az ő válogatási szempontjuk dönti el, hogy milyen mérkőzések láthatók. Jó lett volna látni a mérkőzést, amely az eredményt tekintve edzőmérkőzés volt. Az ilyen "hőfoku" mérkőzések nemigen szolgálják a BL-re történő felkészülést. A hazai mérkőzéseken az ETO szempontjából csak a gólkülönbség érdekes, a többi csapat még megszorítani sem képes őket. Ezért nem a győrieket kell okolni, hanem a többi csapatnak kell felzárkóznia. A pénz különösösen a mai világban nagy úr! Hajrá ETO!”
  • 7. Hedon 2011. október 27. 12:19
    „#6

Szerencsére jövőre nem röhögni fogsz hanem visítani az irigységtől.
    A tegnapi eredményért le a kalappal. Újabb egy évre helyére kerültek
    a KOSAréna szurkolói. <moderálva>”
  • 6. CsabaKiraly 2011. október 26. 23:59
    „Az eredmeny elmondja milyen eros a Magyar bajnoksag. Egy csapat mas semmi. Rohogni fogok ha megint :majd jovore:, mondja a "MESTETER". Looser. Monnnnyyyyonnn Leeeeeee.”
  • 5. MöhölyIstván 2011. október 26. 21:27
    „Teljesen igaza van kisokoskának! Szégyene az összes TV csatornának, de valóban a MKSZ-mek is!
    A sok kétballábas mérkőzéseket bezzeg közvetítik és még ismételgetik is!”
  • 4. tonybacsi 2011. október 26. 20:48
    „1,igazad van”
  • 3. dudi1977 2011. október 26. 19:56
    „Nekünk az a baj, hogy itthon még megszorítani sem tudnak, nincs igazi csata. Ezt sajnos a BL-ben nagyon megérezzük....

Bár ne legyen igazam!”
  • 2. dogosrobi 2011. október 26. 19:45
    „Szép volt lányok HAJRÁ ETO!!!”
  • 1. kisokoska 2011. október 26. 18:51
    „Szégyen, hogy az első és a második helyezett mérkőzését egyetlen TV sem adja. Bezzeg a Fradi-Újpest kieséséi rangadót nemhogy élőben de unalomig ismételték a sport adók. Hol van ilyenkor a MKSZ?.”

Forma-1: 200 millió dollárból épül a szocsi pálya

Oroszország kormánya közel 200 millió dollárt különített el a Szocsiba tervezett Forma-1-es pálya megépítésére. Tovább olvasom