2017. 02. 19. vasárnap - Zsuzsanna -3°C | 7°C Még több cikk.

A Rába ETO simán kiütötte a Gödöllői Bikákat

A Gödöllői Bikák nem találták az ellenszerét a gyors győri játéknak, így az ETO nagyarányú győzelmet aratott.

Férfi futsal NB I - 22. forduló 2013.02.25 - 19:30

Gödöllő, Szt. István Egyetem Sportcsarnoka

GÖDÖLLŐI BIKÁK-V. PHITEN-RÁBA ETO 1-8 (0-5)

Gödöllő Bikák kezdő: Ács - Szente, Baranyai, Vidák, Nagy. Csere: Hegedűs, Jakab, Jenei, Pintér, Lovrencsics, Veres, Szimcsák. Vezetőedző: Baranyai Pál, Szente Tamás

RÁBA ETO kezdő: Matkovics - Lódi, Harnisch, Ramada, Fabio. Csere: Takács Z - Dróth, Szeghy, Horváth, Juanra, Bárdosi, Bognár B. Vezetőedző: Marcos Angulo

Gólszerzők: Szimcsák (38'), illetve Juanra (6'), Harnisch (15'), Dróth
(17'), Fabio (19', 25', 36'), Lódi (20', 31').

A győri csapat ezen az estén sem kegyelmezett, az ETO-s gólokból Fabio három, Lódi két góllall járult hozzá a vendégek győzelméhez.

A RÁBA pontos és technikás játékkal a mérkőzés elejétől kezdve dominált, ami később támadásokban és gólokban mutatkozott meg.

A győri csapatban az összes fiatal játszott a második félidőben, nem vallottak szégyent játékukkal, látszik a tudatos beépítésük az első csapatba.

A Gödöllői Bikák csapat nem találta az ellenszerét a gyors győri játéknak, így az ETO nagyarányú győzelmet aratott.

A mai eredmények tükrében kijelenthetjük, mivel a Berettyóújfalu a mai nap 3-2-es vereséget szenvedett az Aramis otthonában, hogy a Rába ETO 19 győzelemmel a férfi futsal NB I-es bajnokság alapszakaszát 57 ponttal 143 rúgott 33 kapott góllal megnyerte, 13 pontos előnye a Play Off küzdelmeire tetemesnek mondható.

Az gödöllői mérkőzésen első pillanattól kezdve a RÁBA ETO magához vette a kezdeményezést, maximális koncentrációval, kapujához szegezte a hazai csapatot.

Több lehetőségük is volt gólszerzésre, azonban csak a hatodik percben rezgett meg a Bikák hálója, Szeghy pontos passzából Juanra a kilépő kapus mellett szinte az alapvonal magasságából emelt a hálóba (1-0).

Aztán a vendégek tovább gyűrték a Gödöllő csapatát, a hazaiak teljesen beszorultak, végig veszélyeztetett a Rába ETO, az első félidő tizenötödik percében az óriási mezőnyfölény góllá is érett, Harninsch csodálatos lövésével találta meg az utat a léc alá (2-0), majd Dróth Zoltán lefordulásával tiszta helyzetből talált be egy perccel később. (3-0).

Ezt követően Fabio, egy szintén szépségdíjas góllal lefordulásból a felső sarokba bombázta a labdát. (4-0). A félidő utolsó percében pedig egyéni akcióból Lódi Tamás az üres kapuba gurított. (5-0).

A második félidőben Marcos Angulo már nemcsak az eredmény tartására törekedett, hanem minden fiatal játékosának lehetőséget adott, így Horváth, Bárdosi, Bognár B. nagyon sokat játszottak.

A 2. félidő felétől pedig Matkovicsot is a Győr ifjú hálóőre a 16 éves Takács Z. váltotta.

Folytatódott az RÁBA gólgyártás. A 25 percben előbb Fabio, majd 31. percben Lódi Tamás második góljával 7-0-ra növelte a Rába előnyét.

Végül a 36. percben Fabio talált be harmadszor a mai este. (8-0.) A 35. pecben Dróth Zoltán 10 m-est hibázott, a másik oldalon a hazaiak játékosa Szimcsák ugyanezt a lehetőséget azonban kihasználta és szépített, Matkovics lábai között talált rést az ETO kapujába. (8-1).

Az eredmény nem változott, győzelmével alapszakasz győztes a Rába ETO!

Marcos Angulo: Az első 15 percig fizikailag lépéstartott velünk a Gödöllő, aztán a második gólunk után már nem volt kérdéses a győzelmünk. Jól játszottunk, ilyen arányban is megérdemelten nyertünk ma este. Örülök annak, hogy a fiatal játékosaink újra sok lehetőséget kaptak.

Fabio: Haladunk biztos lábbal a bajnokság megnyerése felé. örülök annak, hogy újra három gólt sikerült szereznem, de igazából ez a csapat érdeme.

Hannich Péter: Azt gondolom, hogy ilyen arányban is megérdemelten nyertünk, ma este maximális koncentrációval, motiváltan futsaloztunk. Gratulálok a játékosoknak az alapszakasz megnyeréséhez, a Berettyó vereségével, tetemes előnnyel indulunk neki a Play Off-nak.